Skocz do zawartości

ArdBir - instrukcja na podstawie mojej płytki (v.1.3 - 02.03.2017)


Rekomendowane odpowiedzi

Temat o swoim zestawie juz w przygotowaniu :) co do pompy to ja mam ta tania z chin i nie narzekam. Duzo osob na nia narzeka nie majac jej w rekach ze co taka pompa o malej mocy moze. Dla mnie bardzo ladnie smiga a i nawet jakby byla "wolniejsza" to by nic sie nie stalo. Mam do niej regulator PWM i moge regulowac plynnie moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super. Ja z pewnością skorzystam. Planuję zbudować coś na bazie warnika. Zastanawiam się nad pompą. Trochę mi szkoda 400 PLN na cyrkulacyjną Grundfos lub LFP. Pochwal się swoim projektem.

A może zamiast Grunfoss taka pompa do wina? kosztuje trochę powyżej 500PLN a standard taki jaki trzeba:

 

http://allegro.pl/pompa-do-plynow-na-95c-rover-novax-20-b-euro-win-i5973915153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj skladalem jeden kontroler dla znajomego i wylapalem ze te guziki membranowe to chyba wszystkie sa inne i byly pomieszane w kolejnosci, trzeba sobie podlaczyc i sprawdzic, w tym przypadku 1 byl zamieniony z 2 i 3 z 4 takze w pliku z ustawieniami plytki trzeba zmienic kolejnosc, jakby ktos mial problemy to z checia pomoge :) Na szczescie GND zawsze bylo po tej stronie co trzeba (odpukac)

 

Wstawiam pare fotek z budowy :)

 

 

PS. Aha mialem pytac jeszcze tych co wgrali juz ArdBira, jaka wersje oprogramowania wgrywacie? Bo ja mam podpisana 2.8.3RC ale wyswietla sie cos alfa4 a widze ze czasem ludzie maja 2.8.3RC -> https://img.youtube.com/vi/zyncDbi0hTE/mqdefault.jpg czy to ktos sobie sam zmienia czy ja mam jakas trefna wersje? Sam uzywam akurat tej holenderskiej ale tutaj wgrywalem oryginalnego ArdBira i tak sie zorientowalem ze jest ta alfa.

post-14618-0-03735800-1468156410_thumb.jpg

post-14618-0-04402100-1468156412_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

wczoraj skladalem jeden kontroler dla znajomego i wylapalem ze te guziki membranowe to chyba wszystkie sa inne i byly pomieszane w kolejnosci, trzeba sobie podlaczyc i sprawdzic, w tym przypadku 1 byl zamieniony z 2 i 3 z 4 takze w pliku z ustawieniami plytki trzeba zmienic kolejnosc, jakby ktos mial problemy to z checia pomoge :) Na szczescie GND zawsze bylo po tej stronie co trzeba (odpukac) Wstawiam pare fotek z budowy :)

 

 

 

Ja ma przyciski membranowe od Ciebie pewnie będę musiał zmienić kolejność w ustawieniach ale to po zmontowaniu.

Jeśli to możliwe to proszę o zamieszczenie zdjęcia z zmontowanego zestawu

Edytowane przez tomasznet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o faktycznie nie wstawilem a wydawalo mi sie ze robilem, tylko teraz mam juz sama plytke pomontowana bo zestaw "pudelkowy" sprzedalem potrzebujacemu norweskiemu piwowarowi, a ze placil jak za zloto to sie nie zastanawialem :) Wstawie wieczorkiem foto :)

 

Te membranowe odemnie sa fajne bo maja minus po lewej stronie tak jak powinno byc. Ja obecnie smigam juz tylko na holenderskim sofcie, ostatnio byl update maly nawet poprawiajacy menu itd i wszystkie uwagi mozna pisac autorowi i je wprowadza ew rozwaza jak nie sa jakies niezbedne. Fajnie bo projekt caly czas sie rozwija a oryginalny ArdBir juz nie, tak samo jak Brauduino ktore bylo chyba ojcem ArdBira :)

 

Zrobilem tez plytke pod CraftBeerPI ale raczej tylko jako hobby i posprawdzac sobie bo zostaje przy ArdBirze,nie widze sensu pakowac Raspberry do sterownika i dla mnie zadna radosc sterowac procesem z monitora kompa czy telefonu, moze czasem fajnie bo sobie sprawdzac mozna na kanapie przed TV jaka temp itd ale bez przesady, i tak sie lata podczas wazenia i to chyba tez daje radosc jakas :)

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki złożonego zestawu na chwilę obecną, musze ogarnąć nową obudowę na wszystko i przemyśleć inaczej włączniki abym mógł oddzielnie pompe wyłączać i załączać i jakiś reset oddzielny jeszcze.

 

IMAG0906

IMAG0907

IMAG0908

IMAG0909

IMAG0910

 
Nie wiem czy o to chodziło? Jakby co to pisz. Wgrany mam ten holenderski wsad, teraz jest nowsza wersja 0.1.1
 
PS. widze że aby dobrze przybliżyć zdjęcie to trzeba się troche oklikać :)
Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zacznij od tego:

P=30 I=0.001 D=50 Log Factor=18, Boil temp=99

to sa ustawienia dla garnka ala LIDL z 2kW grzalka.

 

Dodatkowo mozesz zerknac na moj github i tam jest ksiazka o PID calkiej fajna i jak zalapiesz podstawy to sam sobie dostroisz. Ogolnie jak ustawisz mniej wiecej dobrze to pozniej tylko sie trymuje zeby trzymalo co do setnej stopnia wiec powinno byc dobrze do warzenia prawie od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offset to musisz sprawdzic jakims innym termometrem czy ten od ArdBira Ci dobrze pokazuje i tym offsetem mozesz ustawic roznice. U mnie bylo dobrze wiec sie za bardzo nie zaglebialem ale tez wydaje mi sie ze mialem 0, teraz nie mam jak sprawdzic bo obecnie nie mam przy sobie zadnego dzialajacego sterownika :D Cale biurko, ba caly pokoj i pol domu mam zawalone czesciami do budowy drukarki 3D i dronow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalezy ktory, chinski sie troche mocniej grzeje od oryginalnego. W sumie nie wiem czy jest to spowodowane przez PWM czy tak po prostu one maja pod obciazeniem. Ja mam heatsinka do SSRow i jest ok, widzialem ze bez to te chinskie moga sie popalic ale to bylo przy duzo mocniejszym pradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.