Skocz do zawartości

100% Steinbach Wędzony?


Piter88

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chciałem uwarzyć piwo z takim właśnie zasypem. We wszystkich sklepach łącznie z zagranicznymi pisze że do 50% w zasypie ale nigdzie nie znalazłem jakiegoś konkretnego powodu (oprócz pewnie mega wodzie po szynce). Czy jest to słód mało czynny enzymatycznie? Są gdzieś jego parametry? Bo nawet na stronie Steinbacha nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem koźlaka 72% steinbach wędzony i nie miałem żadnych problemów o których myślisz. Ale po kilku miesiącach wędzonki niestety malusio.

Nie wiem czy to potwierdza zasłyszane kiedyś na czacie - wędzonka wietrzeje tak samo szybko jak amerykańce, czy jest jakiś inny powód, ale na jesień pomyślę, o 100% zasypu i 2 godzinnym gotowaniu, żeby się do widełek koźlaka zbliżyć - daj znać jak zrobisz.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślę że po 2 godzinach gotowani dużo wędzonki pójdzie w atmosferę

A widzisz, czyli muszę pomyśleć nad inną metodą zwiększenia zawartości wędzonki w piwie.

Schlenkerla opisuje swoje piwa jako robione ze 100% słodu wędzonego - ale to już na osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam za dużego doświadczenia z wędzonkami, ale wydaje mi się że przy takim czasie gotowania sporo może odparować aromatu 

ale może się wypowie ktoś kto robił, wiem ze sporo osób robiło 100% wędzonego , Konus ma sporo warek na koncie z wędzonką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenia podobne do tego co pisze WiHuRa - nie zauważyłem, aby wędzonka ulatywała "w gwizdek" przy dłuższym gotowaniu. Do tego wędzonka, zwłaszcza w piwach, w których inne aromaty są wyraźne (np. wędzony koźlak pszeniczny, RIS) wędzonka zaczynała być u mnie zauważalna dopiero po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.