Skocz do zawartości

Pierwsza fermentacja


omcdr

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie jestem w trakcie pierwszej fermentacji, wczoraj było zacieranie z zestawu Stout 12°Blg z Browamatora, wszystko szło zgodnie z instrukcją, była negatywna próba jodowa i na koniec otrzymałem 15Blg, dolałem trochę wody i było 13Blg.

w temp. 20 stopni dodałem drożdze safale s-04 i po 15h nie widać żadnej fermentacji czy bąbelków, to jest normalny objaw ? czy coś jest nie tak z drożdżami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze jedną saszetkę drożdży to do odkażonego naczynia wlej trochę brzeczki z fermentora i wsyp drożdże, zamieszaj odkażoną łyżeczką żeby zrobiła sie jednolita ciecz, odstaw tak na pół h w ciepłe miejsce i poczekaj aż drożdże zastartują /zrobi się pianka, bąble powietrza itd/ i wlej do fermentora mocno mieszając w celu napowietrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fermentacja wystartowała sama po dwóch dniach, z 12 °Blg zeszło do 4 °Blg po pięciu dniach, przetrzymałem jeszcze dwa dni, ale nic się nie zmieniło, więc rozlałem do butelek. Drożdże opadły na dno, nie dodawałem żadnego słodu ani cukru do refermentacji - nic o tym nie pisali w przepisie.

Teraz po 4 dniach sprawdzam nagazowanie w butelce PET i nie ma żadnego gazu. Jak ruszam butelką ładnie się pieni, ma bąbelki na całej objętości, ale butelka jest miękka.

To normalny objaw czy należy przeprowadzić akcję ratunkową dodająć coś do refermentacji ? Takie piwo bez gazu nie zkwasi się ?

Edytowane przez omcdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie się daje ok 4g na butelke 0,5L ale wg. mnie °Blg trochę mało spadło. Więc może daj połowę tego. Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś bardziej doświadczony. Tak czy inaczej do refermentacji zawsze trzeba dać cukier lub coś w zastępstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po 4 dniach sprawdzam nagazowanie w butelce PET i nie ma żadnego gazu. Jak ruszam butelką ładnie się pieni, ma bąbelki na całej objętości, ale butelka jest miękka.

To normalny objaw czy należy przeprowadzić akcję ratunkową dodająć coś do refermentacji ? Takie piwo bez gazu nie zkwasi się ?

stouty są mało gazowane , może coś dofermentuje w butelce , 4 dni to trochę mało poczekaj jeszcze 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.