Skocz do zawartości

Pszeniczny koźlak dubeltowy


twawrzyniak

Rekomendowane odpowiedzi

Wymyśliłem coś takiego. Zasyp to słody monachijski, pilzneński, pszeniczny, karmelowy jasny i ciemny, caramunich, płatki pszeniczne i jęczmienne. Wyszło 22 litry 20Blg. Po dwóch tygodniach zeszło do 5Blg. Zlałem na cichą. Do ilu powinno zejść i ile dać glukozy przy butelkowaniu? Zacierałem dekokcyjnie. Zapach po otwarciu fermentatora extra. Wadą pewnie będzie posmak alkoholu(czuć go w smaku po burzliwej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak dokładnie zacierałeś, konkretnie ile słodów i jakie drożdże.

pilzneński 1,5kg monachijski I 1,5kg , pszeniczny 3kg, karmel jasny 0,5kg , ciemny 0,25kg , płatki pszenne 0,4kg , płatki jęczmienne 0,4kg . Zacieranie 45 C 15min, 52 c 15min , 63 C 1/3 zacieru do dekokcji 71 C 10 min potem zagotowałem i dolałem do głównego gara. Temperatura staneła na 73 C ( po dolaniu trochę zimnej wody) postój 40 min , grzanie do 78 C i filtracja. Drożdże WB 06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże WB 06.

Te żarłoki mogą zejść z aż 20°Blg do chyba nawet 4°Blg . Ja bym robił to piwo na 3068 Weihenstephan Weizen. Może nie odfermentowały by tak głęboko i piwo nie było by tak alkoholowe, a za to bardziej treściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże WB 06.

Te żarłoki mogą zejść z aż 20°Blg do chyba nawet 4°Blg . Ja bym robił to piwo na 3068 Weihenstephan Weizen. Może nie odfermentowały by tak głęboko i piwo nie było by tak alkoholowe, a za to bardziej treściwe.

To jeszcze tydzień cichej potem 160g glukozy , w butelki i po 3-4 tygodniach pierwsza próba.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynując ten wątek. Ten pszeniczniak to moje pierwsze piwo zacierane dekokcyjnie. Bardzo duża różnica w intensywności zapachu niż zacierane piwo infuzyjnie(smak ocenię później bo to dopiero cicha). Robiłem piwo gryczane na drożdżach S04.

Zacierane 52 C 15min, 63 C 30min, 73 C 30min, 78 C i filtracja. Czy można to piwo zacierać dekokcyjnie i przy tych samych drożdżach dostać dużo lepsze wrażenia smakowo-zapachowe ?

Edytowane przez twawrzyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynując ten wątek. Ten pszeniczniak to moje pierwsze piwo zacierane dekokcyjnie. Bardzo duża różnica w intensywności zapachu niż zacierane piwo infuzyjnie(smak ocenię później bo to dopiero cicha). Robiłem piwo gryczane na drożdżach S04.

Zacierane 52 C 15min, 63 C 30min, 73 C 30min, 78 C i filtracja. Czy można to piwo zacierać dekokcyjnie i przy tych samych drożdżach dostać dużo lepsze wrażenia smakowo-zapachowe ?

Czy po meczu jest ktoś na forum? Poproszę o sugestie na temat powyższego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.