Skocz do zawartości

Brak startu drożdży Mangrove jacks m44 us west coast


Rekomendowane odpowiedzi

W piątek uwarzyłem american pale ale.40 litrów.Po 20 litrów na fermentor.Do jednego fermentora poszły US-05 a do drugiego

Mangrove jacks m44 us west coast.Start us-05 po paru godzinach.Mangrove jacks m44 us west coast zero oznak startu.

Poczytałem o nich dopiero teraz i dużo opinii że start bardzo długi.Przestraszony tymi opiniami dokupiłem jeszcze jedną paczkę.Czyli w sumie do wiadra poszły dwie saszetki Mangrove jacks m44 us west coast.Nadal brak jakiejkolwiek pracy.Kompletne zero startu :[

Dekiel wklęsły, powierzchnia brzęczki jak lusterko,zero piany kompletne nic :[ Natomiast US-05 super jedzą.Stąd moje pytanie.

Czyli jeżeli do jutra nadal nic nie zacznie pracować mogę zadać brzęczkę US-05???????Wiem że już będzie późno i jest ryzyko zakażenia

Ale nie mam wyjścia.

ps. Nigdy w życiu już nie kupię Mangrove jacks  m44 us west coast.Tyle stresu.Coś mnie podkusiło żeby z jednego warzenia zrobic na dwóch różnych drożdżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie warek i dzielenie je na dwa fermentory z rożnymi drożdżami ewentualnie inaczej chmielone na zimno może więcej nauczyć i dzieki temu  poznasz więcej smaków więc nie rezygnuj z tego.

Zrobiłem na tych drożdżach jedno piwo i było to ostatni raz jak je użyłem. Tez miałem problem z wystartowaniem ale po około 35h ruszyły. Po około 3 tyg fermentacji (burzliwa cicha) zabutelkowałem ale piwo wyszło duzo duzo gorsze niż te same na us-05. sam nie wierzyłem ze może być taka różnica. na Twoim miejscu wrzucił bym tam us05

Edytowane przez YeahBunny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem je ostatnio. Za 4-5 dni powinny ruszyć. Jak będziesz miał szczęście to może przez ten czas nie rozwinie się żadne dziadostwo. Lepiej było tę dychę na śmietnik wywalić, to bym przynajmniej surowca nie stracił i wiadra nie zasyfił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Za 4-5 dni powinny ruszyć.

Hahahaha

Masakra.

Ja wygrałem ostatnio 5 różnych paczek drożdży MJ, więc wchodzę na forum i czytam.

1 - startują trzy dni

2- startują 3 dni, płytko odfermentowują

3 - startują 2 dni, długo dofermentowują

4 - lagery - startują w conajmniej 3 dni, po 3 dniach ludzie spanikowani już podnoszą temperaturę do 14°C, i w sumie nie wiadomo czy ne tak długo starują, czy po prostu poniżej 14°C nie pracują  :D

5 - belgi, tu opinie nawet jako takie, jak dobrze pamiętam

 

Wniosek - drożdże MJ to badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi M07 cztery doby startowały, pobiłem dotychczasowy rekord o ponad 3 dni ;)

Ale wg mnie coś się u nich porobiło bo rok-dwa lata temu starty miałem normalne, a szkoda bo obecnie wybór suchych jest u nich imponujący (zwłaszcza do anglików i belgów), a z profilu bylem zawsze zadowolony.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak mam robić starter to już wolę FM kupić ;)

 

edit:

Tym piwem było grodziskie, żeby nie było, że na nie wiem jakie blg się porywałem ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną ze swoich paczek zadałem nieuwodnioną do 5l brzeczki. Po dwóch dniach nieśmiało zaczęła pracować (w 18°C). To co dopiero jak ktoś je zadaje do 20l...

 

 

 

No właśnie, jak mam robić starter to już wolę FM kupić ;)

Albo wydać 2zł więcej na fermentisy

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem z MJ tylko UK Dark Ale M03 i były to najszybciej startujące drożdże, jakie miałem.

Pierwsze piwo kilka godzin i pierwsze oznaki piany,  na gęstwie wystarczyły im 3 godziny.

 

Może wyjątek potwierdzający regułę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.