Skocz do zawartości

Taboret gazowy


aston

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chodzi za mną ostatnio pomysł zakupu taboretu gazowego, aby nie blokować kuchni na czas warzenia :)

Garnek jaki posiadam jest stalowy, ma 35 cm średnicy.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze taboretu? Czy warto interesować się najtańszymi produktami z Allegro, np. taki model, za ok. 50 zł  http://allegro.pl/taboret-gazowy-40x40-moc-8-0kw-najlepszy-okazja-i5059552048.html? Czy nie jest to podejrzanie tanio?

Liczę na wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.
Nie jeden Ci powie, że im tańszy tym lepszy. Możesz inwestować w termoparę, zapalarkę i takie tam bzdety. Prawda jest taka, że prawdopodobnie większość z nas ma najtańszy taboret z allegro i pewnie każdy sobie go chwali ;)
Spokojnie utrzyma pełny gar, moc ma też odpowiednią. Sam mam taki i nie widzę powodów, dla których miałbym go wymieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem się na taki sam, jak ten, choć u innego dostawcy:

http://allegro.pl/taboret-gazowy-af014p-id-zestaw-atest-do-pomiesz-i5093143892.html

 

przekonała mnie maksymalna dopuszczalna moc z atestem do pomieszczeń i ten GIF z aukcji, gdy facet po nim skacze ;-)

jestem bardzo zadowolony, bo tempo podgrzewania w porównaniu do dwóch palników z kuchni gazowej jest znacznie szybsze.

Nie znam tylko wydajności butli. Na razie zrobiłem na jednej dwie warki i ciekaw jestem, czy na trzecią wystarczy gazu? Ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie znam tylko wydajności butli. Na razie zrobiłem na jednej dwie warki i ciekaw jestem, czy na trzecią wystarczy gazu? Ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami?

W zależności od czasu grzania/gotowania. Zużycie gdzieś ok. 0,6kg/h przy pełnej mocy.  Mi wystarcza średnio na 7-8 warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam, mi butla wystarczała na 8-9 warek (20-25l).

Przesiadłem się na prąd i jest dwukrotnie taniej, wygodniej i nie grzeję całego garażu jak kiedyś.   ;)

35 zł za wymianę butli gazowej, która starcza na około 9 warek to nie są jakieś straszne pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35zł?

To strasznie staniało...

Jak mi się podczas wrzenia skończył gaz to w zeszłym roku w zimie płaciłem 65zł na Orlenie (najbliżej i w weekend wieczorem innej opcji nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem za 150 zł , z termoparą i zapalaczem. Poszukaj jeszcze postów o taboretach i poczytaj, a jest ich kilka bo ja przed kupnem swojego też miałem taki dylemat jak ty i też czytałem o tym. Po lekturze wybrałem jednak troche droższy. To raczej zakup na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35zł?

To strasznie staniało...

Jak mi się podczas wrzenia skończył gaz to w zeszłym roku w zimie płaciłem 65zł na Orlenie (najbliżej i w weekend wieczorem innej opcji nie było)

Zimą gaz jest droższy niż latem, bo wtedy jest większy popyt - poza kuchenkami dochodzą ludzie używający butli do grzania. Wiosną ceny spadają, na stacji nawet 10-13 zł na butli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za porady! Chyba będę się decydował na ten tabore

 

Przemyśl zakup z zapalarką i termoparą. Kilkadziesiąt złotych to nie majątek a wygoda i bezpieczeństwo nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy macie oryginalne dysze w taborkach? Mam wątpliwości czy mają one te 7,5 kW jak oferują sprzedawcy... Mam trochę podwyższony kocioł do (ok. 55 lit.) i baaaardzo długo trwa doprowadzenie brzeczki do wrzenia. Tak naprawdę nigdy nie uzyskałem 100 stC.

Mieszanka pow- gazowa jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.