Skocz do zawartości

Zimowe warzenie a utrzymanie temperatury


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż wpadłem na pomysł który sprawdził mi się i chciałem się podzielić się z wami. Kupiłem, mój pierwszy bewkit w którym temperatura była wymagana na poziomie 22-27. Więc wpadłem na pomysł aby w balonie zastosować grzałkę akwarystyczną. Ustawiłem na 22 wcisnąłem korek, uszczelniłem i po kłopocie:)

Dodam że na balon o pojemności 50l grzałka 75W wystarcza. Należy użyć grzałki z termostatem, szklaną kolbą nie plastykową i całą zanurzyć. moje testy nasuwają takie spostrzeżenia że przy pomiarze miernikiem temp. różnica w całym baniaku może wynosić do kilku stopni (przy grzałce jest więcej niż temp. ustawiona a przy ściance niższa i dnie-polecam kłaść na styropianie) więc aby zewnętrzne ścianki niebyły zimne konieczne jest ocieplenie zbiornika. Doszedłem do wniosku że najlepiej zrobię skrzynie ze styropianu 5cm w której będę umieszczał balon, będzie ona chroniła przed zimnym wpływem otoczenia jak i wyrównania temperatury. Może ten innowatorski sposób kogoś zainspiruje. Pozdrawiam. :smilies:

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ale z termostatem można śmiało wkładać. należy tylko przed włożeniem grzałki wymoczyć naklejki itp. sposób mi się sprawdził miałem akurat 250W ale teraz zakupiłem mniejszą (75w i termostatem o rozdzielczości 1stopnia) żeby się wolniej rozgrzewało a nie od razu dawało punktowo dużą temperaturę. A polecam szklaną bo nie wiadomo jak plastykowa będzie reagowała z alkoholem.

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres którego należy się trzymać, powiem jedno czytam to tu to tam że komuś się nie udało bo za niska temp. itd. Utrzymanie ciągłej temperatury na poziomi powyżej np. 22st. nie każdemu się udaje i nie każdy lubi takie wysokie temp. w pomieszczeniu. Dodatkowo można stosując powyższy sposób przenieść się np. do piwnicy jak miejsca niema w domu. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres którego należy się trzymać, powiem jedno czytam to tu to tam że komuś się nie udało bo za niska temp. itd. Utrzymanie ciągłej temperatury na poziomi powyżej np. 22st. nie każdemu się udaje i nie każdy lubi takie wysokie temp. w pomieszczeniu. Dodatkowo można stosując powyższy sposób przenieść się np. do piwnicy jak miejsca niema w domu. :smilies:

A jakie piwo nastawiłeś? I jakie drożdże użyłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.