Skocz do zawartości

Refraktometr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o podpowiedź ewentualnie doradzenie. Poryłem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kompletuję sprzęt i mam dylemat (nie ukrywam, że  chodzi o jakość ale o cenę również). Chcę zakupić refraktometr. I teraz pytanie: czy refraktometry chodzące na allegro za około 100,00 zł a te ze stron sklepów piwowarskich będą się różnić jeśli chodzi o jakość, wynik pomiaru czy innymi aspektami?

Dwa przykłady nad którymi się zastanawia:

 

http://allegro.pl/refraktometr-cukromierz-balingometr-atc-alc-brix-i6176124993.html

 

http://twojbrowar.pl/prestashop/pl/laboratorium-piwowarskie/1021-refraktometr-0-32brix-atc.html?search_query=refraktometr&results=2

 

Chyba , że polecacie jeszcze coś innego.

Z góry wielkie dzięki!!!

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zamówić refraktometr z aliexpress.

Tu jest cały temat o tym co i jak.

Znam ten temat od pierwszej do ostatniej strony, wiem że wiele osób zamawiało z ebeya lub aliexpress. Jest tylko jeden problem: mam złe wspomnienia z aukcji zagranicznych a i z angielskim u mnie nie najlepiej, więc wolę zamówić u polskiego sprzedawcy (w razie reklamacji szybciej się dogadam ;)). Ale jak rozumiem czy wezmę ten za 100 czy za 200 złociszy różnicy nie będzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja polecam zamówić refraktometr z aliexpress.

Tu jest cały temat o tym co i jak.

Znam ten temat od pierwszej do ostatniej strony, wiem że wiele osób zamawiało z ebeya lub aliexpress. Jest tylko jeden problem: mam złe wspomnienia z aukcji zagranicznych a i z angielskim u mnie nie najlepiej, więc wolę zamówić u polskiego sprzedawcy (w razie reklamacji szybciej się dogadam ;)). Ale jak rozumiem czy wezmę ten za 100 czy za 200 złociszy różnicy nie będzie???

 

 

No raczej. Powiem tak to same chińskie dziecko je składało... a na marży najlepiej się zarabia ;)

 

Na aliexpress zamawia teraz multum Polaków w regulaminie mają zwrot kasy po 60 dniach, powiem tak jeszcze mi się nie zdarzyło żeby coś nie doszło od nich, a małżonce raz pieniądze zwrócili za towar. Fakt wymaga to trochę czasu ale jak się komuś nie spieszy to zawsze tańsza opcja. Choć nie tak dawno kolega zamawiał to w 16 dni miał lunetkę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja polecam zamówić refraktometr z aliexpress.

Tu jest cały temat o tym co i jak.

Znam ten temat od pierwszej do ostatniej strony, wiem że wiele osób zamawiało z ebeya lub aliexpress. Jest tylko jeden problem: mam złe wspomnienia z aukcji zagranicznych a i z angielskim u mnie nie najlepiej, więc wolę zamówić u polskiego sprzedawcy (w razie reklamacji szybciej się dogadam ;)). Ale jak rozumiem czy wezmę ten za 100 czy za 200 złociszy różnicy nie będzie???

 

 

No raczej. Powiem tak to same chińskie dziecko je składało... a na marży najlepiej się zarabia ;)

 

Na aliexpress zamawia teraz multum Polaków w regulaminie mają zwrot kasy po 60 dniach, powiem tak jeszcze mi się nie zdarzyło żeby coś nie doszło od nich, a małżonce raz pieniądze zwrócili za towar. Fakt wymaga to trochę czasu ale jak się komuś nie spieszy to zawsze tańsza opcja. Choć nie tak dawno kolega zamawiał to w 16 dni miał lunetkę w domu.

 

Kurcze, co teraz nie jest składane u chinoli :) . Koledzy mnie tak przekonują żeby zakupy zrobić za granicą, ale po jednym incydencie na ebeyu jednak skuszę się na nasze polskie allegro. Skoro wszystko jest z państwa środka wezmę tańszego ale zakupiony u polskiego sprzedawcy. Trochę patriotyzmu trzeba zachować :) 

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały patriotyzm sprowadza się do tego że polski sprzedawca kupił na aliexpres dorzucił 40 zł do ceny i wystawił na allegro :)

 

Dla mnie bez znaczenia gdzie kupujesz ale znam drogę do odzyskiwania kasy za towar który nie doszedł z Allegro i szczerze mówiąc jak to jest 100 zł to warto się w to bawić tylko dla zasady bo poświęcając ten czas na pracę zarobisz więcej. 

A system Aliexpres zakłada że sprzedawca nie dostanie grosza zanim nie ma potwierdzenia dostawy od Ciebie albo od poczty. Szukałem w internecie kogoś kto by się skarżył że nie dostał towaru ani zwrotu kasy i nie znalazłem. O wiele łatwiej trafić na opis że ktoś dostał zwrot a towar i tak potem doszedł

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriotyzm to byłby gdybyś kupił refraktometr zrobiony w Polsce. Kupując na Ali oszczędzasz i pomijasz jeden etap dystrybucji.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Może i tak ale jest też coś takiego jak patriotyzm regionalny, dlatego od dawna staram się robić zakupy w tradycjonalnych sklepach bo wiem, że część tych pieniędzy które wydam zostanie w mojej miejscowości (pewnie inaczej bym myślał gdybym sam nie zajmował się handlem). Markety bądź aukcje internetowy odwiedzam sporadycznie. Inaczej rzecz ma się w tym przypadku gdzie mogę jednak zaoszczędzić ponad 50%. Dla tego zadałem wcześniejsze pytanie czy te 

refraktometry różnią się czymkolwiek. Skoro jedne i drugie składają chińskie rączki i wielu z Was w ten sposób się w nie zaopatrzyło i większych problemów z nimi nie ma ,to faktycznie nie ma sensu przepłacać. Jedno mnie tylko dołuje: czas dostawy :(

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za podjęcie tego tematu i tyle dobrych podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezdecydowanych,

mój refraktometr z aliexpres kosztował w sumie ze wszytskim 64,51zł.

Przyszedł po 5 tygodniach od zamówienia.

sama aplikacja jest również po polsku - więc nie ma obawy o barierę jezykową.

Działa bez najmniejszych zastrzeżeń.

Nie widzę sensu przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę mieszać koledze w głowie, ale na mój refraktometr z aliexpress czekam już 4 tydzień i wciąż cisza... trochę to trwa, ale na razie cierpliwie czekam

Mam go, zamówiłem 24 kwietnia, dziś czyli 30 maja dotarł do moich rąk, ponad miesiąc, ale jest piękny, z konta pobrało 63,82zł

 

Na allegro wyszukałem identyczny, cena najmniej 114zł, tak więc nie warto, jedyne co to uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie przesyłek z Ali. Jak klikam na numer zamówienia   jest możliwość niby jakiegoś   śledzenia przesyłki. Czy to się sprawdzało w waszym przypadku???

Edytowane przez no name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam! Muszę się pochwalić a przy okazji podziękować kolegom, którzy namówili mnie żeby kupić refraktometr z Aliexpressu. W dniu wczorajszym doszło moje cudeńko. Kosztowało 58,48, zamówione 25.05.2016, doszło 30.06.2016.

Był to ostatni na chwilę obecną element układanki, aby uwarzyć pierwsze piwo z surowców.

 

http://www.aliexpress.com/item/RSG-100ATC-0-32-Brix-Wort-Beer-Wine-Fruit-Grape-Sugar-SG-Refractometer-Tester/32652243761.html?spm=2114.13010608.0.56.W3XLSY

Edytowane przez no name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam go, zamówiłem 24 kwietnia, dziś czyli 30 maja dotarł do moich rąk, ponad miesiąc, ale jest piękny, z konta pobrało 63,82zł Na allegro wyszukałem identyczny, cena najmniej 114zł, tak więc nie warto, jedyne co to uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam :)

Podrzuć linka który wziąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.