Skocz do zawartości

Chiński chmiel


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem napisać ten temat, ponieważ może to kogoś zainteresować.

Przeglądając ostatnio chiński portal aukcyjny natrafiłem na nasiona chmielu. Nie mam pojęcia jaki ten chmiel ma aromat, lecz może kogoś z was to zainteresuje, tym bardziej że cena jest śmieszna - 0.10$ z wysyłką za czterdzieści nasion (nie jest to żadne oszustwo, nie raz zamawiałem z tej strony, paczki dochodzą).

Umieszczam poniżej bezpośredni link do aukcji:

http://www.aliexpress.com/item/free-ship-40-HOPS-Humulus-lupulus-Seeds-Brew-Your-OWN-BEER-Today-Returns-Year-After-Year/32482097428.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_4_10017_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019_101,searchweb201603_9&btsid=0ef3501f-749f-4892-8501-b3fb7d861bac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy mają nasiona wszystkiego, inna sprawa co z tych nasion wyrasta;)

Tu masz kaktusy:D https://www.reddit.com/r/cactus/comments/2phi43/warning_do_not_buy_seeds_from_aliexpresss_jinglu/ 

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to chmiel zwyczajny, bez określonych wartości aromatycznych/goryczkowych. Pełno tego rośnie i w miastach i poza miastem, odkop sobie sadzonkę i wyhoduj, przynajmniej nie będziesz musiał się denerwować czy przesyłka dojdzie.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten na zdjęciach co jest pokazany to nie jest chmiel zwyczajny,na pewno nie ten na trzecim, zwyczajny przynajmniej ten rodzimy ma inne szyszki 

zresztą jest napisane że to odmiana Albizia chyba że to po łacinie zwyczajny albo dziki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy najlepszy chmiel na świecie, a Ty tu o jakimś badziewiu piszesz, po co. Piwo z chińskim chmielem przez gardło by mi nie przeszło, no chyba, że klona chińskiego chciałbym robić.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo chyba nie masz na myśli Lubelskiego i Marynki. :)

 

Z tym czy najlepsze na świecie to nawet ja bym poważnie dyskutował. Są wg. mnie na przyzwoitym poziomie. Ostatnio po piwkowałem dosyć ostro na amerykanach które są świetne, ale się przejadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Obawiam się, że tak jak większość roślin z chin nie ma to większej wartości z uwagi na to w jakich warunkach(glebie) rośnie toto... Oficjalne wyniki badań gleby z rejonów plantacyjnych chin wynika, że stopień skażenia gleb jest na tyle wysoki, że generalnie roślinność przejmuje ok. 40 - 60 % skażeń. Chiny robią wszystko ( urzędowo utrudniają) aby nie dopuszczać expertów z innych państw do przeprowadzania badań i analiz. Korporacje europejskie i amerykańskie generalnie mają to "gdzieś" bo zysk ze sprzedaży jest priorytetem. Spore areały plantacji znajdują się w okolicach większych i mniejszych rzek, przy których również znajdują się różnego rodzaju zakłady chemiczne, tekstylne, itp; One to właśnie odprowadzają swoje ścieki w sposób niekontrolowany do rzek, z których potem plantacje czerpią tę samą wodę do zasilania swoich obsiewów, sadów... Są niby jakieś stacje uzdatniania tejże wody lecz koszt oczyszczenia i uzdatnienia wody jest NIEOPŁACALNY a oficjalne wyniki są zakłamywane na niekorzyść w ostateczności konsumenta! W chinach nawet już pszczoły nie są w stanie zapylać roślinności bo po prostu ich już nie ma! Rolę pszczół przejęli niestety ludzie! To są fakty!

  Osobiście uważam, że mamy w Europie tak szeroki wachlarz odmian i gatunków chmielu, że nie ma potrzeby "wariować" dla kilku złotych i sprowadzać jakiś szajs z jakichś tam chin. Chiny polecam w celach krajoznawczych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.