Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Bielsko-Biała - ŚRODEK ul. 1 Maja 1


Rekomendowane odpowiedzi

Porter plebejski - Broworkator

 

Piana drobna, trwała. Ciemna barwa. Aromat kawowy. Początek nieco pusty, później atakuje palona goryczka, która długo zalega w ustach.

 

Ogólnie piwo ok, bez wad. Popracowałbym nad ilością i metodą dodawania kawy, oraz proporcjami chmielu i słodów palonych. Ze swoich doświadczeń wiem że nawet niewielka ilość kawy potrafi zdominować piwo i sprawić że piwo wydaje się wodniste/puste, oraz mocno palone. Moje rozwiązanie to zacieranie na słodko i większy ekstrakt, mniej kawy do kotła, a więcej przed rozlewem, na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porter Gryczany - Svantevit

Piana: Prawie jej nie ma. Poza tym drobna, beżowa.
Barwa: Jak trzeba
Zapach: Słodki, mleczna czekolada, praliny (trochę estrów).
Smak: Dobry balans między wodnistości, a pełnią. Pierwszy akord słodowy, drugi lekko kwaśny, a finisz trochę palony. Aftertaste złożony z tego co ciemne słody mają najlepszego do zaoferowania. Brakuje mi trochę goryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zostawiłem w magicznej skrzynce dwa swoje piwa:

 

1. Marcowe

2. Saison

 

Natomiast wziąłem:

1. Foreign EXTRA STOUT z Browar Domowy

2. Słony Kwas z Vpatyk Brevery

 

Testować piwa z żoną będziemy w najbliższy weekend.

 

IMG_0687.JPG

IMG_0688.JPG

 

 

Na początku chciałbym podkreślić, że nie znam się na ocenianiu piwa a dodatkowo ocena będzie bardzo subiektywna:

 

W zasadzie już po weekendzie. W chwili obecnej spróbowałem piwa SŁONY KWASIK z VPATRYK BROVERY.

 

Piwo trudno stwierdzić jakie tak naprawdę było, pierwszy łyk to intrygujące połączenie piwnego smaku ze słonym posmakiem, jednak kolejne łyki powodowały coraz mocniejsze zobojętnienie smaku a na samym końcu smak całkowicie się zatracił, piwo po drugim, trzecim łyku stało się całkowicie puste w smaku. Chmiel był całkowicie niewyczuwalny pomimo dodania kilku rodzajów na etapie warzenia, prawdopodobnie przez dodanie kwasu mlekowego w późniejszej fermentacji. Piwo było mętnawe, w zasadzie bez piany, bardzo słabo nagazowane. Nadmienić należy, iż piwo przed nalaniem było w lodówce przez 3 dni tak by pomóc mu się sklarować jednak nie pomogło. Piwo pite było w temperaturze około 10C.

 

Foreign EXTRA STOUT z Browar Domowy

 

Piwo o wyrazistym smaku. Piana średnio pęcherzykowa utrzymywała się do końca. Mocno wyczuwalny smak palonej kawy i czekolady. Goryczka słabo wyczuwalna.

 

Piwo bardzo mi smakowało, przyjemy smak prawdziwego Stouta

 

Edytowane przez Homade in SCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Zostawiłem:

2x Cherry Sour Ale (jedno jest dla Beu, informacja na etykiecie)

2x Wood Aged RIS

2x Belgian Pale Ale

 

Zabrałem:

Porter Bałtycki - Bue's Homebrewing

Belgian Blond Ale - Beu's Homebrewing

Grodzisz - RKKR

Rauchbier - Browar Reemisja

Pils - Zibi666

Kveik - Vpatyk brewery

Edytowane przez Marq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie - RKKR

 

Lekko zmętnione, słomkowy kolor. Nagazowane wysokie. Trwała i drobnopecherzykową piana. W aromacie delikatna wędzonka, nuty zbożowe. W smaku wędzonka, zboże, zbalansowana goryczka. Brak odczucia wodnistości. Bardzo dobry i wzorowy grodzisz, gratulacje! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pils - Zibi666

 

Rozlew piwa: 30.12.2016, więc nie spodziewałem się cudów. Nagazowanie wysokie, ale w normie. Delikatnie zmętnione, kolor złoty. W aromacie intensywny miód pochodzący z utlenienia, goździki (albo coś kojarzącego się z tym),  ziarno. W smaku ziarno, średnia goryczka, miód (zapewne aromat mnie myli), lekko kwaskowate, nie jest wodniste. Po takim czasie nie ma czego oceniać. Wypiłem ze smakiem, ale pewnie pół roku temu to było zupełnie inne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rauchbier - Browar Reemisja

 

Kolor bursztynowy, bardzo klarowne. Trwała piana. W aromacie intensywna bukowa wędzonka. W smaku wędzonka, delikatna słodowość, dość wytrwane, z wyczuwalną, ale delikatną goryczką. Bardzo czyste w profilu piwo, zbalansowane i pijalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

BIELSKO-BIAŁA   Potrzebuję 50g chmielu na goryczkę (miała być marynka). Poratuje ktoś z okolicy? 

 

Byłem przekonany że mam a tu po sprawdzeniu wyszło na jaw że zużyłem dwa tygodnie temu. Przepraszam za zaśmiecanie tematu   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. 

Zostawiłem w depozycie:

1xBerliner Weisse

1xRye Saison

 

Zabrałem:

1x Dry Stout - Michał Sewastianik

1x Pils Jarzębinowy - Browar Pająkus

 

Dnia 24.11.2017 o 15:25, beu napisał:

Hej ludki, jaki jest stan depozytu po wakacyjnej przerwie?

Pamiętam, że w skrzynce jest:

2x Pils Jarzębinowy - Browar Pająkus

2x Polotmave - Zibi666

 

W sumie jest około 18 piw na chwilę obecną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beu's Homebrewing - Belgian Blond Ale

 

Przy otwarciu powolutku wychodzi z butelki, nasycenie wysokie, piana sycząca, ale dość trwała. Klarowny bursztyn. Aromat fenolowy, trochę estrowy. W smaku delikatnie czuć alkohol (mieści się w normie), ale alkohol rozgrzewa, co jest moim zdaniem wychodzi poza granicę tego stylu. Goryczka średnio-wysoka jak na ten styl, wychodzi na pierwszy plan, dalej taka chlebowa słodowość, biszkopt słabo wyczuwalny, raczej w tle. Estry sprawiają że piwo jest delikatnie owocowe.

 

Podjąłem się raz uwarzenia blonda i widzę wspólną cechę naszych piw, czyli rozgrzewanie alkoholu, które na WKPD ocenili mi negatywnie. Cała reszta jest super, łącznie z goryczką, zbalansowanym aromatem. Powiedz jaki to jest ekstrakt, bo widzę tylko info o alkoholu (tyle samo miał mój blond)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roberto Wi napisał:

Proszę o recenzję Browaru Pająkus- Pils Jarzębinowy.

Hej. Jeszcze nie miałem czasu na degustację. Na pewno dodam recenzję prędzej lub później :). Pozdrawiam

Edytowane przez rkkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem depozyt ze starych piw, zostawiając poniższe. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś w temacie, a depozyt odżyje po letniej przerwie:

1x Rye Dry Stout
2x Black Pale Ale
2x Kolsch
2x Red Flanders Ale
2x Framboise
2x Ronce (ostrężyna)


Pobrałem:

Słony Kwasik - Vpatyk brewery
2x Szybkie Rączki - Bez Zasad
2x Tmave - ???
Kveik - Vpatyk Brewery
Saison - RK?
Bubble Pale - Marq
Marcowe - RK?
Dry Stout - Michał Sewastianik

 

dodatkowo wziąłem:
Pils Jarzębinowy na dekokcji - Browar Pająkus

 

Generalnie oprócz tego ostatniego piwka nie planuję degustować w trybie "recenzowania". Chyba, że ktoś się zgłosi, ze chciałby inaczej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała recenzję dostał na PW. 

No może skróconą.  

Całość degustowanego piwa jest stylowa,  są estry- czerwone owoce, rodzynki,  śliwki, sherry utlenione,  jest kwaskowatosc, jest słodycz. Ale jest też na wykończeniu smak "inny". Poczekam aż ktoś zrecenzuje bo nie wiem czy dobrze sensoruję :)

Piwo wg mnie 9/10,  bo powyższy Lambik dostał 10/10 . Po prostu wolę Lambiki :)

A tak wogóle to niech ktoś pokaże jak się powinno oceniać piwo. Ja nie robię tego profesjonalnie. 

Aha- I jak wstawiać foty z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pils Jarzębinowy na dekokcji - Browar Pająkus

 

Piana: Grubopęcherzykowa, niemalże nieistniejąca, nietrwała, biała.
Barwa: Słomkowy, przygaszony w stronę klarownego.
Zapach: Słodowy, rześki, trawiasty, subtelne czerwone owoce, kiszona kapusta, mokry karton.
Smak: Wysycenie niskie. Bardzo krótki akcent słodowy, potem wchodzi goryczka i kwaśność. Kwaśny finisz, kwaśno-cierpki aftertaste.

 

Podsumowując: pilsy nie są zbyt wdzięcznymi piwami odnośnie "dodatków". Najpierw sugerowałbym uwarzyć dobrego słodowo-goryczkowego pilsa, a potem pomyśleć w którą stronę ewentualnie pociągnąć to jakimś dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dry Stout - Michał Sewastianik

 

Piana: drobno pęcherzykowa, kremowy kolor, redukuje się powoli do obrączki

 

Zapach: na pierwszym planie słody palone, kawa, brak wyczuwalnego chmielu ani alkoholu

 

Kolor: czarny, nieprzejrzysty nawet pod światło

 

Smak: na pierwszym planie wyczuwalna minimalna słodowość, lekko wyczuwalny chmiel, potem do głosu dochodzą smaki słodów palonych, kawowe i lekka kwaśność, wysycenie niskie, piwo jest trochę wodniste (11°Blg) 

 

 

Pils Jarzębinowy  - Browar Pająkus

 

Piana: niska, średnio pęcherzykowa, bardzo szybko redukuje się do obrączki, biała

 

Zapach: na pierwszym planie chmiel, w tle kwaśność

 

Kolor: jasno żółty, idealnie klarowny (piwo stało 3 tygodnie  w lodówce)

 

Smak: w pierwszej chwili wyczuwalny chmiel, następnie czuć kwaśność, niskie wysycenie, brak wyczuwalnego smaku jarzębiny, gdzieś w tle pojawia się w słodowość

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pobrałem Lambika, porter podbity śliwka i kwas śliwkowy. Zostawiłem Canella stout (stout owsiany z cynamonem), Fragrant stout (stout owsiany z przytulią wonną), i American stout (ameryka się straciła wyszedł bardziej dry stout ale juz nie zmieniłem etykiet).

Edytowane przez piwoslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

American Stout - Svantevit

 

Piana: drobno pęcherzykowa, kolor kremowy, długo się utrzymuje, ładnie oblepia szkło

Zapach: na pierwszym planie słody palone, lekko wyczuwalny alkohol, potem można wyczuć delikatny aromat chmielu

Kolor: czarny, nieprzejrzysty

Smak: na pierwszym planie słody palone, kawowe, potem pojawia się goryczka, piwo fajnie zbalansowane, treściwe, minimalny alkohol w smaku

 

Schwarzbier - Kulik Brew

 

Piana: drobno pęcherzykowa, kolor lekko żółty, redukuje się do obrączki

Zapach: najpierw zapach czekolady, potem na drugim planie kawa

Kolor: czarny z rubinowymi przebłyskami pod światło

Smak: na pierwszym planie słodowość, lekko wyczuwalna goryczka, niskie wysycenie, brak wyczuwalnego lakoholu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.