Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Bielsko-Biała - ŚRODEK ul. 1 Maja 1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zostawiłem dzisiaj w depozycie:

 

DRIFT- aipa

2x BIKINI- american pilzner

ESCAPE- american wheat

2x SECRET- wheat ipa

JaCierpieDolę- double ipa

 

Zabrałem:

 

IMPERIAL BELGIAN IPA- marek waluś/ marq

LAGER IPA- beu's homebrewing

AMERICAN WHEAT- browar 44,7

CHRISTMAS ALE- vpatyk

HEFE-WEIZEN- zibi666

 

Jutro pierwsze testy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaCierpieDolę, double ipa, Browar Bez Zasad.

 

Piana: drobna, trwała.

Aromat: Mało intensywny. Na początku poczułem żywice/las iglasty, a potem wyszła łodyga, siano.

Smak: Od początku, aż do samego końca w smaku czuć mocną goryczkę. Brak kontry ze strony słodu, po kilku łykach goryczka zaczyna trochę męczyć, zalegać w ustach.

 

Podsumowanie: Za mało słodyczy, za dużo goryczki, nie czuć że jest to "likier słodowy", raczej przechmielona IPA. 16,4 BLG to zbyt mało ekstraktu jak na wersję imperialną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

za dużo goryczki

Dla jednych wada, dla innych zaleta. Nazwa piwa nie przypadkowa...

 

HEFE-WEIZEN- zibi666. Szybki poranny test... w końcu jest sobota :naughty:

kolor jasno żółty, prawie idealnie klarowne jeśli nie wstrząśnie się zawartości z dna, piana utrzymująca się do końca zawartości w szklance, w smaku lekko kwaskowate, bardzo pijalne, jak dla mnie to bardzo dobre piwo, chętnie załapie się jeszcze na jedno takie jak będzie w depozycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za dużo goryczki

Dla jednych wada, dla innych zaleta. Nazwa piwa nie przypadkowa...

 

Oceniłem uwzględniając styl. Smakowało mi, raz za czas lubię przyjąć łopatę chmielu  :D

Edytowane przez Marq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz, że trochę brakowało słodyczy to pewnie miałeś wersję na drożdżach DANSTAR ( w ramach testu robiłem 20 L na US-05 i 20 L na DANSTAR).  I stwierdziłem, że robię już wszystkie piwa tylko na US-05. Podrzucę następnym razem do depozytu wersję na US-ach to zobaczysz, że jest różnica... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAGER IPA- beu's homebrewing

Dość spory osad na dnie jak na lagera, nagazowanie w sam raz, klarowne, ładny żółtawy kolor, piwo bardzo pijalne, kolejne dobre dzisiejszego dnia, jeśli jeszcze będzie w depozycie to również się wezmę jeszcze raz. EXTRA PIWO... :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni lubią goryczkę, a drudzy...

 

Piwo powinno być zbalansowane, a ocena zgodna z wytycznymi np BJCP dla stylu.

 

P.S Jeśli szukasz sucharów, które zostawią w piwie zauważalną, przyjemną słodycz (która da lekki odpór goryczce, którą tak lubisz) to polecam Mauribrew Ale Y514.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRANDOSHAN PREDATOR- vpatyk

kolor intensywnie żółty, lekko mętny, goryczka jak dla  mnie trochę mała, piwo bardzo pijalne, wysycenie spore, piana drobno pęcherzykowa, niestety piwo musiałem nalewać na cztery razy bo było prze gazowane, ale to jedyna wada tego udanego piwa,...

Może jeszcze coś uda się jeszcze dzisiaj :naughty: przetestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLACK IPA- arnold...

black ipa to jeden z moich ulubionych stylów, piwo od ARNOLDA mnie nie zawiodło, lecz na początku małe zdziwienie- piwo w butelce nalane do samego kapsla.... Trochę za bardzo nagazowane, musiałem nalewać do szkła na dwa razy... było warte.. zbalansowane pomiędzy goryczką, nachmieleniem a ciemnymi słodami... MNIAM MNIAM

dobrze, że weekend się już kończy....

POZDRO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHRISTMAS ALE- vpatyk

Pierwszy raz piłem piwo świąteczne, i na pewno nie ostatni raz... Po otwarciu butelki aromat goździków, skórki pomarańczy, delikatnie za dużo nagazowane, ciemnie, światło żarówki nie przechodziło przez kufel, świetne PIWO....

 

PEPIK- BEU'S

Piwo trzeba delikatnie nalewać do szkła aby nie wzbudzić osadu z dna butelki, klarowne, intensywnie żółte, piana opadająca prawie do zera, chyba, że zakręci się kuflem, zbalansowany smak pomiędzy słodem a chmielem, lecz jak na AMERICAN PILZNER brakuje mi amerykańskich chmieli, piwo 10/10, pozdrawiam... :beer:

Edytowane przez BEZ ZASAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie załapie się jeszcze na jedno takie jak będzie w depozycie...

Mówisz i masz.

W niedziele zostawiłem:

  • Pszeniczne
  • APA

Zabrałem:

  • BIKINI- american pilzner - BEZ ZASAD
  • ESB - BROWAR 44,7
Edytowane przez zibi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem:

BLACK HAWK- imperial black IPA

DRIFT- aipa

BIKINI- american pilzner

SECRET- wheat IPA

 

Zabrałem:

 

ElDorado HOPS apa-  zibi666

STALKER 2 whiskey stout- Dwa szwagry

 

 

P.S. coś ostatnio w tym wątku nudą wieje... a depozyt pełny... :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLACK HAWK- imperial black IPA, Browar "Bez Zasad"

 
Piana:  drobna, trwała.
Brawa: Ciemna, nieprzeźroczysta.
Aromat:  Czekoladowy/palony, delikatnie cytrusowy.
Smak: Czuć delikatnie czekoladę/paloność. Goryczka konkretna: lekko palona, zalega w ustach, ale na poziomie akceptowalnym. Kontra ze strony słodu występuje, ale jednak za bardzo dominuje gorycz. Czuć że jest wytrawne jak na ten ekstrakt, ale nie powiedziałbym że ma 9% alk. Alkoholu nie czuć w aromacie, ani w smaku. Nasycenie średnie.
 
Ogólne wrażenia: Piwo jest ok. Czuć w nim jęczmień palony, do black IPA nie wrzucałbym tego składnika, dlatego daleko mu do tego stylu, bliżej mu raczej do American Stout.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lager IPA - Beu's hombrewing

 

Piana: trwała, zeszła do zera po dłuższym czasie, drobna

Aromat: Z butelki poczułem lekką siarkę, ze szkła: aromat słodki, słodowy, cebulowy, ziołowy

Smak: Na początku słodycz, a później przyjemna goryczka. Mimo delikatnie zalegającej goryczki, piwo jest mega pijalne, a sama goryczka taka ziołowa/lekko cebulowa (nie wiem czy sobie za bardzo nie wkręciłem tej cebuli). 

 

Ogólnie wrażenia: Jest lager, jest pijalność, jest balans, ale ze wskazaniem na goryczkę, ale to w końcu IPA. Bardzo dobre piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Escape - American Wheat - Bez Zasad

Piana: Mało obfita, biała, dość trawła. Średniopęcherzykowa.
Barwa: Złoty, opalizujący
Zapach: Słodki. Trochę bananów, estrów, siana a także olejków chmielowych, dobrze się to wszystko komponuje.
Smak: Bardzo niskie wysycenie, słodkie, pełne, owocowe, kremowe i gładkie. Goryczka minimalna, w sumie w sam raz.

Zdecydowanie za mało wysycenie, element który mocno psuje odbiór tego piwa. Poza tym nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warka 5 Pszeniczne Jasne ufirek1 11 blg 1.11.2016 Warka 7 Belgian Pale Ale ufirek1 16 blg 7.11.2016 Warka 9 Koźlak Pszeniczny ufirek1 18blg 16.11.2016 Warka 11 Belgian Dubbel ufirek1 21blg 2.12.2016

Ale o co chodzi?

 

Przetestowane:

ElDorado HOPS od ZIBI666

Barwa jasno żółta, na dnie butelki lekki osad, po przelaniu do szklanki piwo idealnie klarowne wręcz jak nie APA, w smaku idealnie zbalansowane pomiędzy słodowością a nutką chmieli, piana idealna do samego końca zawartości w szkle...

Chyba moja najlepsza APA jaką do tej pory pobrałem z depozytu....

Na minus jak dla mnie brak info. o użytych słodach, chmielach i drożdżach.... Ale to tak na marginesie..

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Warka 5 Pszeniczne Jasne ufirek1 11 blg 1.11.2016 Warka 7 Belgian Pale Ale ufirek1 16 blg 7.11.2016 Warka 9 Koźlak Pszeniczny ufirek1 18blg 16.11.2016 Warka 11 Belgian Dubbel ufirek1 21blg 2.12.2016

Ale o co chodzi?

 

Przetestowane:

ElDorado HOPS od ZIBI666

Barwa jasno żółta, na dnie butelki lekki osad, po przelaniu do szklanki piwo idealnie klarowne wręcz jak nie APA, w smaku idealnie zbalansowane pomiędzy słodowością a nutką chmieli, piana idealna do samego końca zawartości w szkle...

Chyba moja najlepsza APA jaką do tej pory pobrałem z depozytu....

Na minus jak dla mnie brak info. o użytych słodach, chmielach i drożdżach.... Ale to tak na marginesie..

Pozdrawiam...

 

To były nazwy piw które zostały przekazane do depozytu, obecnie degustuje

Secret wheat IPA browar Bez Zasad

Piwko pyszne w smaku ale może akurat mi się trafiła taka butelka bo dziwny jest zapach, poza tym piwko pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na minus jak dla mnie brak info. o użytych słodach, chmielach i drożdżach.... Ale to tak na marginesie..

Brak info bo to single hop El Dorado.

Zasyp nie są zbyt skomplikowany: 70% pale ale, 30% pilzneński

Drożdże US-05.

Poprawie się z następnymi piwami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Byłem tydzień temu w depozycie, ale zapomniałem tym się tutaj pochwalić :)

 

Zostawiłem:

2x Smoked Ale

 

Zabrałem:

Wild Ale - Beu's Homebrewing

Koźlak Pszeniczny - ufirek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koźlak Pszeniczny -  ufirek1

 

Piana: grube pęcherzyki, szybko znika

Aromat: Kwiaty, banan, goździk

Smak: Zbożowy, słodowy, lekko karmelowy. Balans pomiędzy słodem pszenicznym, a typową koźlakową słodowością jest bardzo dobry. Delikatna ziołowa goryczka, dobrze wyczuwalna

 

Ogólne wrażenia: Nie jestem ekspertem od koźlaków, a tym bardziej od koźlaków pszenicznych, ale moim zdaniem piwo jest mega pijalne. Wyczuwalne są aromaty/smaki typowe dla pszenicznego piwa, jak i wyczuwalny jest słodowy, koźlakowy charakter tego piwa. Bardzo dobre piwo, gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.