Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Bielsko-Biała - ŚRODEK ul. 1 Maja 1


Rekomendowane odpowiedzi

 

Wydaje mi się, że warka raczej do w miarę szybkiego wypicia.

 

Dzięki za recenzję.

Piwo było butelkowane końcem stycznia, więc teraz, po trzech miesiącach, swój najlepszy czas ma raczej już za sobą... 

 

 

 

Zapewne, niestety nie mamy zbyt dużego ruchu w depozycie. Ze swojej strony postaram się w najbliższych 2 tygodniach podrzucić kolejne piwka od siebie i być może zrobić mały porządek w składzie przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, niestety nie mamy zbyt dużego ruchu w depozycie. Ze swojej strony postaram się w najbliższych 2 tygodniach podrzucić kolejne piwka od siebie i być może zrobić mały porządek w składzie przy okazji.

 

 

 

W depozycie ruch chyba nawet większy niż na forum, bo zwróciłem uwagę, że np. kilka moich piw "zostało zamienionych", a nie pojawiły się o tym żadne info na forum. Zresztą kilka osób też zwróciło na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

American Wheat od BROWAR BEZ ZASAD.


 


 


Piana: biała, średnio i drobno pęcherzykowa, ładny lacing, długo się utrzymuje


Zapach: lekkie aromaty chmielowe-już trochę czasu minęło od butelkowania wiec pewnie wcześniej były zdecydowanie lepiej wyczuwalne, brak wyczuwalnego alkoholu


Kolor: jasno żółty, piwo opalizujące - efekt poderwania drożdży z dna butelki - piwo po otwarciu delikatnie ucieka z butelki


Smak: w smaku czuć lekką goryczkę, brak wyczuwalnej słodowości, na końcu wytrawne, lekki posmak skórki curacao


 


Podsumowanie: piwo bardzo pijalne, przyjemne w odbiorze nawet pomimo tego, że minęło sporo czasu od jego warzenia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem :

2× Hefeweizen

2× Apa single hop Mosaic

2× Weizenbock (Aventinus by Kulik)

2× Barley Wine z płatkami po bourbonie

Zabrałem :

Hefeweizen zibi666,

Witbier Svantevit,

Mandaryna pale ale hop hop,

wheat ipa Bez Zasad,

gose Vpatyk br.

porter gryczany Svantevit ,

Rauch doppelbock i tropical stout bw Stela piwne smaki ,

Edytowane przez MacOn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMERICAN AMBER ALE-  RKKR

Piwo bardzo klarowne, ciemnożółte, z idealną pianą, w smaku słodowe, w zapachu lekko trawiaste, piwo bardzo pijalne, fajnie weszło po trzech godzinach pracy...

Kolejne dobre piwo z depozytu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMERICAN WHEAT- BROWAR 44,7

Barwa jasno żółta, słomkowa, jeszcze nie piłem tak klarownej pszenicy, piana początkowo obfita, potem ładnie zostaje na szkle, fajne piwko, lekkie, orzeźwiające, mniam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoked Ale Marq

Piana po nalaniu wysoka, jednak szybko znika, piwo klarowne o słomkowej barwie. W aromacie I smaku fajnie wyczuwalna wędzonka. Bardzo dobre piwko, lubię takie "śmierdziuchy" jak to określa moja małżonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depozyt odwiedzony. Pobrane:

Tropical Stout (Piwne Smaki Stella)

RauchDopplebock (Piwne Smaki Stella)

Mandarina Ale (Svantevit)

Apa single hop Mosaic (Kulik Brew)

 

Zostawiłem:

Czar Rasputina (RIS)- [uwaga może być lekki gushing]

Gogmagog (Barley Wine)

2x  Gadający Ginger (Lichtenhainer)

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie recenzje:

Tropical Stout- pyszne piwo, jeśli się nie mylę, to chyba kiedyś piwowar Sebastian częstował poprzednią warką w Środku. W aromacie kokos, trochę wanilia i alkohol, który jest jeszcze słabo ułożony (w sumie nic dziwnego skoro rozlew w marcu); żyto daje nieprawdopodobny efekt i cudowną konsystencję; płatki mało wyczuwalne (chyba przykrywa je jeszcze alkohol). Mega piwo. Jeden minus, że butelka taka mała.

 

Mandarina Ale: Tu miałem niezłą zagwozdkę i dalej do końca nie wiem skąd się wziął specyficzny posmak- moim zdaniem mocno popracowały dzikusy i wyszła taka przefermentowana pszenica/sfermentowane jabłko. Kiedyś miałem podobną infekcję i cała warka ipy w zasadzie była do wylania, bo ja nie byłem stanie tego wypić. Sensorykiem jestem raczej słabiutkim, więc  dobrze by było gdybyś przyniósł butelkę do degustacji na jedno z wtorkowych spotkań, bo gdyby rzeczywiście były to dzikusy, to trzeba będzie odkazić mocniej sprzęt. Być może to specyficzny posmak chmielu za wszystko odpowiada (nie miałem z nim wcześniej styczności), jednak nie byłem w stanie dopić butelki.

 

Apa (Mosaic) od naszego Środkowego Grand Championa Kulika :). Piwo poprawne- przyjemny aromat, zbalansowane, aczkolwiek mosaic jest jednym z moich ulubionych chmieli, jednak tylko w kombinacji z innymi - do tej pory piłem kilka single hopów z mosaica  i w zasadzie o każdym można powiedzieć to samo- że sam mosaic nie robi roboty. Oczywiście nie ma to wpływu na odbiór piwa, bo wyszła bardzo przyjemna Apa. Jedno pytanie - jaki procent zasypu stanowiła pszenica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie recenzje:

Tropical Stout- pyszne piwo, jeśli się nie mylę, to chyba kiedyś piwowar Sebastian częstował poprzednią warką w Środku. W aromacie kokos, trochę wanilia i alkohol, który jest jeszcze słabo ułożony (w sumie nic dziwnego skoro rozlew w marcu); żyto daje nieprawdopodobny efekt i cudowną konsystencję; płatki mało wyczuwalne (chyba przykrywa je jeszcze alkohol). Mega piwo. Jeden minus, że butelka taka mała.

 

Mandarina Ale: Tu miałem niezłą zagwozdkę i dalej do końca nie wiem skąd się wziął specyficzny posmak- moim zdaniem mocno popracowały dzikusy i wyszła taka przefermentowana pszenica/sfermentowane jabłko. Kiedyś miałem podobną infekcję i cała warka ipy w zasadzie była do wylania, bo ja nie byłem stanie tego wypić. Sensorykiem jestem raczej słabiutkim, więc  dobrze by było gdybyś przyniósł butelkę do degustacji na jedno z wtorkowych spotkań, bo gdyby rzeczywiście były to dzikusy, to trzeba będzie odkazić mocniej sprzęt. Być może to specyficzny posmak chmielu za wszystko odpowiada (nie miałem z nim wcześniej styczności), jednak nie byłem w stanie dopić butelki.

 

Apa (Mosaic) od naszego Środkowego Grand Championa Kulika :). Piwo poprawne- przyjemny aromat, zbalansowane, aczkolwiek mosaic jest jednym z moich ulubionych chmieli, jednak tylko w kombinacji z innymi - do tej pory piłem kilka single hopów z mosaica  i w zasadzie o każdym można powiedzieć to samo- że sam mosaic nie robi roboty. Oczywiście nie ma to wpływu na odbiór piwa, bo wyszła bardzo przyjemna Apa. Jedno pytanie - jaki procent zasypu stanowiła pszenica

Pszenicy poszło "całe" 0,15kg -czyli 3,2% , resztę pilzneński carabelge .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie recenzje:

Tropical Stout- pyszne piwo, jeśli się nie mylę, to chyba kiedyś piwowar Sebastian częstował poprzednią warką w Środku. W aromacie kokos, trochę wanilia i alkohol, który jest jeszcze słabo ułożony (w sumie nic dziwnego skoro rozlew w marcu); żyto daje nieprawdopodobny efekt i cudowną konsystencję; płatki mało wyczuwalne (chyba przykrywa je jeszcze alkohol). Mega piwo. Jeden minus, że butelka taka mała.

 

Mandarina Ale: Tu miałem niezłą zagwozdkę i dalej do końca nie wiem skąd się wziął specyficzny posmak- moim zdaniem mocno popracowały dzikusy i wyszła taka przefermentowana pszenica/sfermentowane jabłko. Kiedyś miałem podobną infekcję i cała warka ipy w zasadzie była do wylania, bo ja nie byłem stanie tego wypić. Sensorykiem jestem raczej słabiutkim, więc dobrze by było gdybyś przyniósł butelkę do degustacji na jedno z wtorkowych spotkań, bo gdyby rzeczywiście były to dzikusy, to trzeba będzie odkazić mocniej sprzęt. Być może to specyficzny posmak chmielu za wszystko odpowiada (nie miałem z nim wcześniej styczności), jednak nie byłem w stanie dopić butelki.

 

Apa (Mosaic) od naszego Środkowego Grand Championa Kulika :). Piwo poprawne- przyjemny aromat, zbalansowane, aczkolwiek mosaic jest jednym z moich ulubionych chmieli, jednak tylko w kombinacji z innymi - do tej pory piłem kilka single hopów z mosaica i w zasadzie o każdym można powiedzieć to samo- że sam mosaic nie robi roboty. Oczywiście nie ma to wpływu na odbiór piwa, bo wyszła bardzo przyjemna Apa. Jedno pytanie - jaki procent zasypu stanowiła pszenica?

Hmm Zawsze staram się bardzo dokładnie dezynfekować sprzęt, ale bywa różnie moze faktycznie coś z powietrza złapało. Wśród znajomych bardzo dobrze przyjęła się Mandarina, nawet o dziwo hehe smakuje mojej żonie, pszenicy nie było w zasypie. Jak cos to wczoraj przyniosłem butelkę , wiéc może bedzie na wtorek. Edytowane przez piwoslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrałem Bw I Lichtenhainer Vpatyk Brewery, zostawilem Mandarina ale I bodajze Witbiera.

 

Lichtenhsiner wypity, bardzo fajne piwo delikatnie zaznaczona wędzonka zarówno w smaku jak I aromacie, w smaku dodatkowo fajna kwaśność, bardzo posmakowało mojej żonie ktora ma awersje do wędzonek I kwaśnych piw. Bardzo chętnie napiłbym się go ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hefeweizen Zibi666

Piana drobno i grubo pęcherzykowa ,nietrwała. Kolor jasno-żółty. W zapachu lekka autoliza ,goździk i banan. W smaku jeszcze więcej goździka i banana plus orzeźwiająca kwasowość. Piwo ma już swoje "lata" (warka z października)ale nadal jest bardzo dobre .

Jakie drożdże użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobrałem Bw I Lichtenhainer Vpatyk Brewery, zostawilem Mandarina ale I bodajze Witbiera.

 

Lichtenhsiner wypity, bardzo fajne piwo delikatnie zaznaczona wędzonka zarówno w smaku jak I aromacie, w smaku dodatkowo fajna kwaśność, bardzo posmakowało mojej żonie ktora ma awersje do wędzonek I kwaśnych piw. Bardzo chętnie napiłbym się go ponownie.

Wczoraj zostawiłem dwa Lichtenhainery i pobrałem dwa piwa od Marq (AIPA i bodajże Wood Aged Stout).

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj pobrałem:

 

CRYPTOLOCKER- Vpatyk brevery

AIPA-Marq

Żytnie AIPA- Svantevit

Smoked Forueign Extra Stout- Svantevit

NIE PROW ŻE KOZA KURZY- Piwne Smaki Stela

 

zostawiłem:

3x COMBAT- single hop AIPA

3x BLACK &  WHITE- black IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-9610-0-81529300-1495014720_thumb.jpg

Bez Zasad Secret wheat IPA
Piana drobna biała ,dość szybko znika. Ciemno pomarańczowe bardzo przyjemne piwo z cytrusowymi aromatami ..goryczka wyraźna ale nie nachalna ☺

 

post-9610-0-06786100-1495014796_thumb.jpg

Edytowane przez MacOn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hefeweizen Zibi666

[...] Piwo ma już swoje "lata" (warka z października)ale nadal jest bardzo dobre .

Jakie drożdże użyłeś?

WB-06. Na świeżo było to najlepsze moje pszeniczne, próbowałem powtórzyć warkę na FM41 ale piwo już nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIPA- Marq

Piwo ciemnożółte, mętne pomimo przelania bez końcówki z dna butelki, idealnie nagazowane, piana z drobnymi pęcheżykami, trwała, w smaku lekko kwaskowate, wyczuwalne amerykańskie chmiele, dobrze zbalansowane nachmielenie ze słodowością, piwko idealnie siadło mi podczas przedpołudniowego koszenia ogrodu,

pozdrawiam... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRYPTOLOCKER-Vpatyk Brevery

Barwa ciemno żółta, piwo dość klarowne, piana dość obfita, opadająca po kilku minutach prawie do zera, w smaku prawdziwa AIPA, z wyraźną goryczką, super aromatem amerykańskich chmieli i słodową kontrą, piwo bardzo pijalne i smaczne...

 

ŻYTNIA AIPA- Svantevit

Niestety po otwarciu butelki całe piwo wyszło same z butelki, chmieliny lub za dużo cukru do refermentacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie recenzje:

Rauchdopplebock od Piwne Smaki Stella Jak za koźlakami nie przepadam, to ten był całkiem...całkiem. Dość konkretna wędzonka ze słodką kontrą, po której przychodził goryczkowy finisz (może nawet trochę zbyt mocny). Dobre piwo.

 

AIPA od Marq: drugi raz miałem okazję je degustować, tym razem aromat troszkę jakby mniejszy, z kolei nagazowanie trochę większe. Ja generalnie wole bardziej karmelkowe IPY, niemniej jednak bardzo udana AIPA,

 

Wood Aged Stout od Marq: Kolejne pyszne piwo, bardzo przyjemnie płatki dębowe wyszły. W smaku trochę kawy, czekolady... trochę brakowało mi więcej ciała, ale to w końcu nie imperial stout. Świetne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.