Skocz do zawartości

Termostat i kable grzewcze pod 24V


ili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mieszkam w bloku. Chciałbym w piwnicy zrobić sobie skrzynię z styropianu do fermentacji. Napięcie w piwnicy to 24V. Czy jest możliwość podpięcia termostatu z kablem grzewczym do takiego napięcia bez ingerencji w instalację??

Edytowane przez ili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, trzeba mieć przewody grzejne na 24V i sterownik.

Tak tylko ja takich nie znalazłem. Wszystko jest pod 230V. Chyba, że widzieliście gdzieś takie na 24 V :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja elektryczna 24V w piwnicy nie nadaje się do zasilania grzałek ponieważ moc grzałki może przekroczyć moc transformatora zasilającego  tą instalację . 

 

 

A to już inna sprawa, czy wytrzymają zabezpieczenia.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj moduł peltiera z radiatorem, poprzedz bezpiecznikiem topikowym. Bedzie grzanie i chlodzenie z drugiej strony w jednym. Termostaty sa na 24v jakies zwykle przekaznikowe. Szukaj w sklepach z automatyka przemyslowa, leroymemlę i elektr.

 

W izolacji powinno byc ok ale szału nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj moduł peltiera z radiatorem, poprzedz bezpiecznikiem topikowym. Bedzie grzanie i chlodzenie z drugiej strony w jednym. Termostaty sa na 24v jakies zwykle przekaznikowe. Szukaj w sklepach z automatyka przemyslowa, leroymemlę i elektr.

 

W izolacji powinno byc ok ale szału nie bedzie :)

Są gdzieś jakieś schematy jak zrobić takie ogrzewanie/chłodzenie z takich modułów do procesu fermentacji. Wiem, że gdzies tu na forum o tym czytałem ale tak każdy pisał coś po łebkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź dokładnie zmierz to napięcie. ja też mam 24V prądu przemiennego ale jednopołówkowo wyprostowany diodą i gówno tam podłączysz.

 

co prawda sam wypróbowałem i podłączyłem, najpierw mostek Graetza żeby wyprostować, potem transformator z 24DC na 12 DC, dalej taki regulator z ebaya i moduł peltiera z wentylatorami z pc. nie przetestowałem nawet do końca bo wentylatory działały na full i był za duży hałas. muszę dokupić jakiś potencjometr i wszystko jeszcze raz uruchomić ale nie mam na razie na to czasu. 1,5l PET z lodem jak na razie mi wystarcza choć wkurzające jest to ciągłe bieganie z butelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.