Skocz do zawartości

Regulamin Pucharu PSPD


Rekomendowane odpowiedzi

offtopic :)

 

 

Mamy w Polsce 2 liczące się stowarzyszenia/towarzystwa, związane z piwem, które nie powinny ze sobą rywalizować.

Związanych z piwowarstwem domowym to mamy nawet 3 (jest jeszcze WIP) ale nie oszukujmy się zarówno BP jak i WIP są wybitnie regionalnymi stowarzyszeniami, a szkoda, że nie ma dwóch równorzędnych stowarzyszeń, bo tylko presja ewolucyjna popycha do prawdziwego rozwoju ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem tych uwag do regulaminu. Pspd powinno dążyć do ograniczenia ilości konkursów zaliczanych do pucharu i są to zmiany idące w dobrą stronę. Nie podoba się regulamin, nie zgłaszaj konkursu, proste. Skąd to parcie, żeby każdy konkurs był zaliczany do pucharu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony miło jest patrzeć na to, że Puchar PSPD to jednak pewien prestiż. Jeśli do tego uda nam się dodać gwarancję rzetelnego prowadzenia konkursów, to piwowarzy powinni być zadowoleni. O to nam (KT) głównie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie chcę zaśmiecać wątku Brackiego Konkursu. 

 

Nasuwa mi się pewne pytanie. Czy komisja techniczna wykonała krok w stronę organizatorów konkursu? Np. wysyłając maile do organizatorów z prośbą o decyzję czy zamierzają zgłosić konkurs do Pucharu? Albo czy komisja naciska na organizatorów o ogłoszenie kategorii z odpowiednim wyprzedzeniem?

Bo przykładem konkursu Poznańskiego, mam wrażenie, że reakcja komisji jest dopiero post factum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się postarałem dotrzeć do wszystkich organizatorów, którzy łaskawie udostępnili dane kontaktowe. Informacja o zmianie regulaminu znalazła się także w aktualnościach na stronie PSPD oraz na profilu FB. Temat był także maglowany tutaj. Ponadto staram się reagować na bieżąco na tyle, na ile mi czas pozwala. Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas wymagania Pucharu będą już dla wszystkich oczywiste i sami będą się zgłaszać. Konkursów jest coraz więcej i naprawdę trudno nad tym panować. Stąd nasz wymóg zgłaszania konkursów, żeby KT nie musiała się finalnie zajmować ich wyszukiwaniem w czeluściach internetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście się postarałem dotrzeć do wszystkich organizatorów, którzy łaskawie udostępnili dane kontaktowe. Informacja o zmianie regulaminu znalazła się także w aktualnościach na stronie PSPD oraz na profilu FB. Temat był także maglowany tutaj. Ponadto staram się reagować na bieżąco na tyle, na ile mi czas pozwala. Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas wymagania Pucharu będą już dla wszystkich oczywiste i sami będą się zgłaszać. Konkursów jest coraz więcej i naprawdę trudno nad tym panować. Stąd nasz wymóg zgłaszania konkursów, żeby KT nie musiała się finalnie zajmować ich wyszukiwaniem w czeluściach internetów.

 

Ok, w takim razie super, że ze strony Komisji był też sygnał poza forum :) Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym podziękować Komisji Technicznej za pracę, jaką jej członkowie włożyli nadzorując wyniki konkursów i prowadząc klasyfikację Pucharową w sezonie 2015/16. Mimo opóźnionego startu i trudnych początków udało się Wam wdrożyć sporo ważnych zmian w ciągu jednego sezonu. Na pewno wymagało to dużego nakładu czasu i stresu gdyż, jak wiadomo, nie ma takiej zmiany, która odpowiadałaby wszystkim.
W mojej ocenie idzie to w dobrym kierunku, choć na pewno wiele jeszcze przed Wami pracy. Koniecznie trzeba uświadamiać organizatorów i sędziów na każdym kroku, że warunki się zmieniły, a rozliczenia będą konsekwentne.
Bardzo się cieszę, że ostatecznie wszystkie deklarowane konkursy zostały uwzględnione w końcowej klasyfikacji, choć może nie wszystkie na to zasługiwały. Mam nadzieję, że przynajmniej połowa z nich sama się wykruszy po kolejnym sezonie i zostaną tylko te, które będą trzymać wysoki poziom obsługi. Reszta może nadal funkcjonować według własnych zasad, poza klasyfikacją pucharową.

Nie poddawajcie się naciskom, wysłuchujcie wszystkich ale bądźcie niezależni.

Powodzenia :) 

Mariusz Bystryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.