Skocz do zawartości

Sprzęt do mini browaru


Wojciech Topczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zwyczajnie zacząć przygodę z browarem. Otrzymałem ofertę z firmy Schulz-Brewery, gdzie wypisane mam poszczególne elementy. Sam na własną rękę chcę wycenić każdy z tych elementów (na kilka z nich już mam). 

Potrzebuję pomocy odnośnie:

1) bojler, całkowita objętość 0.1m3, P= 2kW, 220V. Polecacie jakieś konkretne firmy, które zajmują się sprzedażą/wykonawstem tego typu urządzeń za jaką cenę? Sam oczywiście kilka znalazłem, ale wierzę, że mi coś doradzicie. 

2) pompy: 

Tutaj mam 3 rodzaje wypisane w ofercie. 

a) wort pump calpeda BC 20, P= 0,55 kW, 380 V

b) coolant pump calpeda MXH 403, P= 0,75 kW, 380 V

c) coolant pump calpeda MXH 204, P= 0,75 kW, 380 V

3) Semiautomatyczny panel kontrolny 0,25 kW, z nastawianiem prędkości?

4) Cooling station, stacja chłodu? P= 3,8 kW, 380 V

5) Płytowy wymiennik ciepła. Zakres temperatur +95°C do +15°C;

 

Z góry dziękuję za pomoc. Oczywiście sam na własną rękę poszukam tych elementów, ale pomyślałem, że ktoś z Was od ręki posiada takie informacje.

Pozdrawiam,

 

EDIT.

Problem mam z pozycją 5. Pomożecie? :)

Edytowane przez Wojciech Topczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam z pozycją 4 i 5. Pomożecie?

Pewnie rozchodzi się o jakiś agregat wody lodowej. Jednak podali tak mało danych, że aż strach.

 

Układ chłodzenia najlepiej majstrować na miejscu. Parametry są w każdym przypadku prawie że typowe tak więc z doborem urządzeń nie powinno być problemów. Nie zwiedzam wielu browarów rzemieślniczych, ale z tych co widziałem układy chłodzenia mieli naprawdę bardzo kiepskie. O ograniczeniach kosztów w tym zakresie już nie wspominając. Jakieś odzyski ciepła czy też freecooling to dla wielu nadal zbyteczne gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oferty na pompy widzę ,że Masz dostęp do sieci 3f więc radzę zwiększyć moc grzałki bijlera bo 2000W na 100l to trochę za mało . Ja bym radził minimum 3x1500W w układzie 3f lub 1x3500 w 1f . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.