Skocz do zawartości

"Rurka" do wskazania poziomu wody w kotle


admiro

Rekomendowane odpowiedzi

Pogrzebałem trochę ale nie znalazłem w sensownej cenie, muszę wymyślić coś innego do HERMSa do pomiaru wody.

Ja mam wyskalowany pręt do kega, a do gara mam nacięcia na chochli. Ale zawsze można dorobić kawałek pływaka umocować tulejkę prowadzącą w pionie i wyskalować pręt zamocowany do pływaka. :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyskalowany pręt do kega, a do gara mam nacięcia na chochli. Ale zawsze można dorobić kawałek pływaka umocować tulejkę prowadzącą w pionie i wyskalować pręt zamocowany do pływaka. :ble:

A można prosić zdjęcie? Przyda się przy projektowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzonku łyżki piwowarskiej mamy zaciśnięte dwa paski montażowe. Górny oznacza poziom do którego wysładzamy, dolny do którego gotujemy. Paski oczywiście są przesuwne. Reszta to już tylko geometria. Tanie, proste i działa.

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj będąc w Castoramie widziałem trójnik typu gwint-gwint-rurka. Czyli przykładowo w kega wkręcasz trójnik w trójnik zawór a do góry nakładasz rurkę(taką jak do plastikowego kranika) i mocujesz ją do góry(bo inaczej ciecz ci się wyleje). Będzie ona wskazywać poziom cieczy w zbiorniku(można se nawet wyskalować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zbudowałem coś takiego jak na zdjęciu.

Złączki do rur plastikowych z Castoramy za grosze, rurka bodajże 38 zł ale za to 1,5 metra ze sklepu na Elektoralnej (W-wa).

Potrzebowałem 40 cm, naciąłem dookoła diaksą i pyk, odłamała się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem coś takiego jak na zdjęciu.

Złączki do rur plastikowych z Castoramy za grosze, rurka bodajże 38 zł ale za to 1,5 metra ze sklepu na Elektoralnej (W-wa).

Potrzebowałem 40 cm, naciąłem dookoła diaksą i pyk, odłamała się idealnie.

Jaka jest dokładna nazwa i materiał tej rurki? Naszukałem się tego już trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rurka grubościenna właśnie do wodowskazu, twarda ze szkła borokrzemowego, w tym sklepie są różne średnice, ja wziąłem 16 (najmniejsza i najtańsza) bo taka idealnie pasowała do plastikowych kolanek.

Szkoda że tak daleko mieszkasz ode mnie, bo bym ci odstąpił kawałek co mi został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nakleić skalę, nawet miarkę w cm i potem prosty wzór na objętość.

 

jeżeli chodzi o montowanie tej rurki to może być spokojnie założona na dole na kolanko a u góry zwykła obejma ;)

nawet nie wiem czy to nie jest lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o mycie i przetykanie jeśli coś zatka wlot.

Edytowane przez wsaczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy beczkach KEG i cm wysokości płynu to około 1,1 litra pojemności. mnożenie przez 1,1 nie jest trudne, oczywiście wygodniej by mieć zrobioną skalę, ale do orientacyjnej zawartości takie coś w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do orientacyjnej zawartości takie coś w zupełności wystarcza.

do orientacyjnej zawartości to wystarczy łycha z wygryzioną skalą. Myślałem, że to powinno być cos precyzyjnego.

A czy przed tymi złączkami będzie jakies sitko, żeby młóto cedziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy beczkach KEG i cm wysokości płynu to około 1,1 litra pojemności. mnożenie przez 1,1 nie jest trudne, oczywiście wygodniej by mieć zrobioną skalę, ale do orientacyjnej zawartości takie coś w zupełności wystarcza.

DIN czy EURO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do orientacyjnej zawartości takie coś w zupełności wystarcza.

do orientacyjnej zawartości to wystarczy łycha z wygryzioną skalą. Myślałem' date=' że to powinno być cos precyzyjnego.

A czy przed tymi złączkami będzie jakies sitko, żeby młóto cedziło ?[/quote']

Wodowskaz (nie brzeczkowskaz...;)) daje się raczej tylko w HLT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, u mnie ten wodowskaz służy do dozowania wody do zacierania i wysładzania. otwieram zawór i spuszczam tyle litrów ile potrzebuję wody podgrzanej do pożądanej temperatury. Skalę zrobiłem papierową wydrukowaną z excela, w moim przypadku 1 litr równy jest 7,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.