Skocz do zawartości

Jak zrobić mocne piwo o wiekszej zawartości alkoholu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Mam pytanie jako laik. przeszukałem forum i nie znalazłem wątku. Pytanko: Jak w warunkach domowych wyprodukować mocne piwo o zaw. alkoholu np 7%. czy jest to możliwe z użyciem popularnych brewkitów (zazwyczaj informacja że max to 5,2%). Cz np. dodając mniej wody otrzymam mocniejszą brzeczkę. Czy standartowe drożdże dołączane do brewkitów są w stanie wytworzyć więcek niż 5 % alkoholu? Jeżeli nie to jakich drożdży należy użyć. Pozdrawiam brać piwowarską. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dodac ekstrakt slodowy i przez to masz tyle samo piwa ale mocniejszego. Brewkity sa nachmielone na 20l piwa. Jak dasz mniej wody piwo wyjdzie bardziej goryczkowe od zakladanego

 

To nie prawda. Jak koncentrujesz cukier, jest wiecej IBU ale smak jest proporcja i to jest tak samo.

 

zRxxFjM.jpg

Edytowane przez BretBeermann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozesz dodac ekstrakt slodowy i przez to masz tyle samo piwa ale mocniejszego. Brewkity sa nachmielone na 20l piwa. Jak dasz mniej wody piwo wyjdzie bardziej goryczkowe od zakladanego

 

To nie prawda. Jak koncentrujesz cukier, jest wiecej IBU ale smak jest proporcja i to jest tak samo.

 

zRxxFjM.jpg

Więć co zrobić? uzyć specjalnych drożdży?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można:

a) przy użyciu składu brewkit+ekstrakt słodowy - zmniejszyć ilość dodawanej wody,

b) użyć składu brewkit+ 2x ekstrakt słodowy - dla 20l wody.

Liczbę blg brzeczki przed fermentacją już musisz sam obliczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast cukru ekstrakt słodowy

Ale wtedy dochmielić

 

EDIT: najlepiej po prostu napisz w jakie parametry piwa celujesz i jaki kit ma byc podstawą, to dokładnie będzie mozna powiedzieć ile czego dodać.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zamiast cukru ekstrakt słodowy

Ale wtedy dochmielić

 

EDIT: najlepiej po prostu napisz w jakie parametry piwa celujesz i jaki kit ma byc podstawą, to dokładnie będzie mozna powiedzieć ile czego dodać.

 

może użyć 2x1,7kg brewkita i 1,7kg ekstraktu i spokojnie bez chmielenia ,może jeszcze spokojnie dać do tego z 0,5 kg cukru 

wszystko zależy co chce uzyskać i ile chce na to wydać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.