Skocz do zawartości

Wysokie BLG, a refermentacja


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pokrótce opiszę swoją historię. Swoją przygodę zacząłem dwa tygodnie temu. Zakupiłem sprzęt i produkty do pierwszej warki. Postanowiłem zrobić Irish Stouta od Coopersa z Brewkitu. Wszystko szło pięknie, początkowe BLG 12, fermentacja postępowała. Jednak po 5 dniach zmierzyłem BLG, było na poziomie 7..poczekałem 2 dni zmierzyłem ponownie było 6, kolejne dwa dni znowu pokazały 6. Zlałem na cichą fermentację. Temperatura burzliwej była na poziomie 21-22 stopni. Moje pytanie jest następujące:

Jak ma się wysokie BLG (w moim przypadku 6) do refermentacji. Czy powinienem użyć odpowiednio mniejszej ilości cukru/glukozy? Jak to wyliczyć, ponieważ nie spotkałem się z kalkulatorem, który bierze wartość początkowego i końcowego BLG. Za 5 dni chcę butelkować i nie wiem jak podejść do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe odfermentowanie. W jakiej temperaturze mierzysz BLG? Sprawdź jeszcze areometr na wodzie.

Cukru do refermentacji sypiesz niezależnie od BLG, oczywiście jesli faktycznie piwo dofermentowało.

 

 

P.S.

Takie tematy to właściwie do piaskownicy

Edytowane przez Tonyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLG mierze w temperaturze 22 stopni. areometr sprawdzałem na wodzie, pokazuje 0, czyli jest ok. Nie wiem co poszło nie tak :/ Fermentacja szła ładnie przez pierwsze 3 dni, potem wiadomo zwolniła. Używałem Brewkit Coopers'a + drożdże z kitu (rozrobiłem z wodą przed wlaniem - temperatura około 24 stopni) + ekstrakt słodowy jasny Gozdawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLG należy mierzyć w 20C, kazdy stopień więcej to około 0,5 BLG. Zakładając więc, że masz 5BLG to dalej nieco za dużo. Widzę 2 możliwości - błąd pomiaru lub te drożdze z kit są jak nazwa wwskazuje do kitu.

Edytowane przez Tonyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BLG należy mierzyć w 20C, kazdy stopień więcej to około 0,5 BLG.

 

Ile???

 

Poniedziałek i względnie rano :)

Nie wiem skąd ja to wziąłem

 

Dla autora - 0,5 to byłoby przy 10C, ale reszta wypowiedzi bez zmian :)

Edytowane przez Tonyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby około 0,35-0,4 mniej przy 10°C - popraw może swoją wcześniejszą wypowiedź, bo potem ktoś jeszcze to przeczyta i będzie powielał ;)

 

Tutaj Coder trochę wypisał:

http://www.piwo.org/topic/795-korekta-odczytu-blg/?p=51227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.