Skocz do zawartości

dolac wody czy zostawic ?? 16°Blg


Stan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak lecz tam jest opisany ogólny zarys wiec jezeli mi po 2 dniach spada do 3blg tam sie nie dowiem co jest grane, jedynie na forum ktos moze mi napisać

Czyli musisz wydedukować sam, że albo temp za wysoka albo masz zakażenie, że tak zapiepsza w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak lecz tam jest opisany ogólny zarys wiec jezeli mi po 2 dniach spada do 3blg tam sie nie dowiem co jest grane, jedynie na forum ktos moze mi napisać

ZA-WY-SO-KA TEM-PE RA-TU-RA dlatego tak szybko odfermentowało . Następnym razem staraj sie utrzymać jakieś 20°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak tez zrobie niby drożdże do 24 pracuja wiadomo przy28 tez by zasówały jednak fakt jest za duża bo za szybko to poszło nastepną bede trzymać w chłodniejszym miejscu

jak pisałem co warka to mniej błedow popełniac bede pewnie teraz juz wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak tez zrobie niby drożdże do 24 pracuja wiadomo przy28 tez by zasówały jednak fakt jest za duża bo za szybko to poszło nastepną bede trzymać w chłodniejszym miejscu

jak pisałem co warka to mniej błedow popełniac bede pewnie teraz juz wiem

jeśli napisali że 24°C to dlaczego fermentowałeś w 25°C ? W 28°C odfermentowały by w jeden dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykrece o połowe i bede sie starał taką temperature utrzymać i z dala od grzejnika

przy grzejniku trzymałeś?

 

 

Jak najdalej od grzejników.

nie

ale na tej samej scianie jakies 2m obok pewnie za blisko lecz i tak w calym pokoju jest cieplo - wiadro stało w rogu

Edytowane przez Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś w tym jest, że Polacy lubią się przegrzewać. Ja muszę mieć w nocy chłód inaczej się nie wyśpie.

 

Słyszałem, że Holendrzy ze zdziwieniem i niepokojem patrzą na polskie rodziny w NL, które gdy tylko temp. spadnie do +10°C zaczynają opatulać szczelnie dzieci, czapki, rekawiczki, szaliki i Bóg wie co jeszcze.

 

I odwrotnie, polskie matki w NL z przerażeniem patrzą jak Holender/ka wsadza dziecko bez czapki, w lekkiej, ropziętej kurtce na rower i jedzie w miasto.

 

Polacy chyba mają już genach wygrzewanie się na zapiecku :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.