Skocz do zawartości

dolac wody czy zostawic ?? 16°Blg


Stan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzieki wszystkim za pomoc

rozcienczyłem do 13blg i mam 23l a warzylem tak słód do wody 66stopni i wyrównałem do 62 trzymalem 30 min i potem pomału podnośiłem do 72 zajeło to 30 min i na 72 trzymałem 30 min pużniej szybko podgrzałem do 79 i wyłączyłem ostudziłem w wannie z zimną wodą i lodem przelałem na pieluche nad wiadrem i tak sciekalo przez całą noc.Rano przepłukałem 8l wody o tem.80stopni przecedziłem i wycisnolem recznie co do kropli póżniej gotowanie z chmielem 1h "pomine jaki i kiedy mało ważne" znów ostudziłem "pierwsze studzenie mi sie pokickało ale pewnie nie ma to żadnej różnicy że szybciej ostudziłem " potem przecedziłem aby wyjąc chmiel no i studziłem w oknie do 20 stopni i bylo 16blg dodałem drożdży i potem wody aby atrzymac 13blg i dzis piana ma jakies 4 cm widac z boku a ciepłe ma 31stopni "norma?"

i to tyle jak robiłem :/ dodam ze jedzie w pokoju równo lekko kwasny zapach

Czy ja tu czegoś nie zrozumiałem i mam koledze tłumaczyć,czy ja nic nie wiem??? :lol:

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki odpisałem w biegu i sie nie przywitałem

witaj

wiec nawet jak zejdzie do 1blg albo niżej to śmiało sie nagazuje

i czy przy 4g na butelke 0.5 bedzie mocno czy tak w normie bo lubie jednak bardziej gazowane

oczywiscie nie chce tez przesadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria mówi, że im mniej °Blg tym bardziej wodniste w smaku.

Na mój gust zejście z 13 na 3°Blg da już 5% alkoholu plus 0,5% z refermentacji, czyli piwo jest w sam raz.

Ja bym zlał...

 

Nagazowanie związane jest z ilościa cukru dodanego do refermentacji, im wiecej tym lepiej nagazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co radzicie ??

wczoraj piwko miało 3blg dziś tez ma 3 ,przestało juz tak intensywnie pracowac .

tylko smak ma dziwny -mało schmielone?? gorzyczka jest lecz pachnie za niczym a smakuje jak wygazowane tyskie tyle że mniej kwasne :)

zlac teraz znad drożdży czy poczekać jeszcze pare dni i czy taki smak jest normalny na tym etapie czy wrzucić aromatycznego i chmielić na zimno lub zagotować małą ilość i dolac lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan, chłopie przeczytaj wiki jak ci napisał admiro a będziesz spokojniejszy i nie będziesz zadawał oczywistych pytań.Musisz sam dojść do pewnych spostrzeżeń a wtedy będzie Ci łatwiej przy następnych warkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.