Skocz do zawartości
bart3q

Konkurs na piwowara DR BREW

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niezorientowanych, film z wyjaśnieniem:

http://blog.kopyra.com/index.php/2016/04/26/doctor-brew-rekrutuje/

opis na fb dr brew:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=689681241135600&id=381357765301284

regulamin:

http://www.doctorbrew.pl/_userfiles/sites/regulamin_konkursu.pdf

formularz z recepturą:

http://www.doctorbrew.pl/_userfiles/sites/Formularz_przepisu_piwa.pdf

W skrócie:

przyślijcie nam po 3 butelki z każdej z szerokich kategorii, razem z szczegółową recepturą tych piw (pod groźbą że jak receptura będzie nie do tego piwa to może być 1000zł kary). A my jednego z was, którego piwa będą najlepsze/będzie nam się najbardziej podobał na rozmowie rekrutacyjnej, zatrudnimy do robienia próbnych warek w domu.

Dla mnie to jest jawne wykorzystywanie piwowarów domowych. Po co się męczyć z wymyślaniem receptur, skoro można ogłosić konkurs? Ludzie sami poprzysyłają swoje najlepsze piwa razem z szczegółowymi recepturami, w wielu różnych stylach itp. Nic tylko korzystać, nie trzeba nad niczym myśleć. A wiadomo jak DR BREW radzi sobie z układaniem receptur innych niż przechmielone AIPA samemu. Teraz nie będą musieli...

A wy co o tym sądzicie? Tylko ja mam takie odczucie?

Edytowane przez bart3q

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla niezorientowanych, film z wyjaśnieniem:

http://blog.kopyra.com/index.php/2016/04/26/doctor-brew-rekrutuje/

opis na fb dr brew:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=689681241135600&id=381357765301284

regulamin:

http://www.doctorbrew.pl/_userfiles/sites/regulamin_konkursu.pdf

formularz z recepturą:

http://www.doctorbrew.pl/_userfiles/sites/Formularz_przepisu_piwa.pdf

W skrócie:

przyślijcie nam po 3 butelki z każdej z szerokich kategorii, razem z szczegółową recepturą tych piw (pod groźbą że jak receptura będzie nie do tego piwa to może być 1000zł kary). A my jednego z was, którego piwa będą najlepsze/będzie nam się najbardziej podobał na rozmowie rekrutacyjnej, zatrudnimy do robienia próbnych warek w domu.

Dla mnie to jest jawne wykorzystywanie piwowarów domowych. Po co się męczyć z wymyślaniem receptur, skoro można ogłosić konkurs? Ludzie sami poprzysyłają swoje najlepsze piwa razem z szczegółowymi recepturami, w wielu różnych stylach itp. Nic tylko korzystać, nie trzeba nad niczym myśleć. A wiadomo jak DR BREW radzi sobie z układaniem receptur innych niż przechmielone AIPA samemu. Teraz nie będą musieli...

A wy co o tym sądzicie? Tylko ja mam takie odczucie?

Pracowników i ich kompetencje łatwo sprawdzić w 5-cio minutowej rozmowie a nie czerpać z ich ( kandydatów ) talentu.Wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle to mam wątpliwość czy ta kara umowna 1000 złotych to została poprawnie zastrzeżona. Byłoby pole do walki w razie obciążenia taką kwotą. 

Nie jestem zdziwiony, regulamin pisał ktoś średnio ogarniający. Nigdzie nie ma słowa o przeniesieniu praw autorskich receptury na DB, także co do zasady nie mają prawa receptury użyć. Choć wiadomo można to jakoś obejść, niewielkie modyfikacje zasypu (zamienniki), chmielenia i już mamy inną recepturę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest konkurs i nie nadaje się do działu konkursy - To jest ogłoszenie o pracę przenoszę do odpowiedniego działu.

Co do samej ideologii tego przedsięwzięcia, niech każdy sam oceni czy ten browar jest poważny, bo jak widać nie! Powiem wam szczerze w żaden sposób nie wyegzekwują tych pieniędzy z "kary" dla piwowara, plus do tego mają liczne błędy prawne (choć klauzura o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych) o regulaminie nie wspomnę bo pisany na kolanie. Jak można poważnie traktować taką "ofertę pracy"? Widać wyraźnie, że nie mają pomysłu na swoje piwa, spadła im sprzedaż, płacenie Kopyrowi też już nie pomaga - poczytali opinie jakie krążą o browarze i szukają frajera albo szumu wokół siebie żeby to nadrobić i tyle. Ale niech każdy sam dojdzie do odpowiednich wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

e tam, płaczecie jak jakieś dzieciaki

nie ma obowiązku się zgłaszać

nie mój cyrk, nie moje małpy, mniej postów, więcej warek!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko co im po samych recepturach. 16 blg 100% pale ale single hop też jest dobrą recepturą, a jednak większość ich wyrobów jest agresywnie średnia, że tak to delikatnie ujmę.

Myślę, że chcieli dobrze i w ich zamyśle była to fajna okazja dla piwowarów domowych. No ale ja mam dużą wiarę w ludzkość. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego

"Niniejszym Uczestnik zgadza się na karę 1000 zł jeżeli dostarczone Przepisy będą niepełne, lub w jakikolwiek sposób nie zgodne z Piwami Konkursowymi."

to by chyba najlepszy prawnik by nie wymyślił :(

Z zaznaczonych określeń, dla mnie, wynika, że zawsze :polew:  kasa się im należy.

Bo kiedy przepis jest pełny?

Kiedy piwo jest w 100% zgodne z...?

Dżuma lub malaria - wybór należy do Ciebie :smilies: tak bym podsumował powyższy zapis.

Smutne to, ale widać taki jest stosunek tej firmy do ludzi :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego hitu nie doczytałem. :D

Pozdrawiam Was, Doktorze Brwi!

Do  kary pieniężnej proponuję dodać podawanie receptury pod kontrolą wykrywacza kłamstw nie będzie trzeba czekać na  efekty warki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Niniejszym Uczestnik zgadza się na karę 1000 zł jeżeli dostarczone Przepisy będą niepełne, lub w jakikolwiek sposób nie zgodne z Piwami Konkursowymi."

Czytam raz, drugi, trzeci ... i oczom mym nie wierzę! Dość, że dostają piwa wraz z pełnymi recepturami, z których mogą czerpać garściami to jeszcze nakładają na uczestnika karę pieniężną w razie jakiejś wpadki? W jaki sposób będą weryfikować receptury? Czyli jeśli moja IPA nie spełni ich oczekiwań albo w ich mniemaniu nie jest to IPA to co, mam zapłacić karę 1000zł?

Albo lepiej, zapomniałem dopisać do Przepisu, że 1% zasypu stanowiły płatki owsiane. To mam się przyznać, że Przepis jest niepełny i zgodzić się na karę 1000zł. Jak dla mnie śmiech na sali! Albo czegoś nie kumam :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z super pomysłu na świetną promocję wyszła super wpadka cebulowa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak to jest kiedy po taniosci chce sie zalatwic i kwestie marketingu i human resources za jednym zamachem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Barley Wine z Bourbonem im wyszedł - Australian Weizenbock też był świetny, Old Lager był zaskoczeniem na plus - właśnie mam ostatnio wrażenie, że pozostałe piwa wychodzą im lepiej niż AIPA i jak widzę opinie w internecie to raczej ludzie się z tym zgadzają  ;)  

A co do przepisu - kontrowersyjny, fakt, ale chłopaki z Doctora wydają się sympatyczni i nie sądzę, by naprawdę gonili ludzi za niepełne przepisy - bardziej chodzi chyba o jakieś zwycięskie propozycje. No a przy okazji będą mieć pewność, że na współpracę z nimi zdecydują się osoby, które naprawdę tego chcą. Ja tam czekam na wyniki konkursu, bo myślę, że znaczna część piwowarów domowych będzie chciała się pokazać, przez co ostatecznie może wyjść z tego coś dobrego ;)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

haha obejrzałem właśnie ten filmik Kopyra..padłem :D piwowar może być z najdalszego zakątka Polski,ale..najlepiej jakby był z Wrocławia, a jak nie to trudno mamy neta, damy rade. Chyba ze ktoś będzie chciał się przeprowadzić do Wrocławia to są w stanie w tym pomóc xD no i co jeszcze? wyślij piwo z najdokładniejszą recepturą jaką świat widział, a najlepiej to się jeszcze do Nich przeprowadź. Wątpię, że ktokolwiek się zgłosi na ten "konkurs". Jaka jest nagroda za wygranie, bo nie doczytałem chyba?

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak to się normalnie robi:
http://wkpd.waw.pl/regulamin/

Czyli: 

" Uczestnik konkursu na prośbę organizatora zobowiązuje się do udostępnienia szczegółowej receptury a także wyraża zgodę na jej upublicznienie."

I dopiero tutaj można dać obostrzenie odnośnie cebulionów i ewentualnie tylko dla wygranych, żeby nie wyglądało na drenaż receptur. Panowie pomysł mieli genialny a spieprzyli go niemiłosiernie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nazwijcie mnie naiwniakiem, ale ja nie wierzę w żadne złe intencje ze strony chłopaków z Dr. Brew. Spytacie dlaczego? Prosta odpowiedź - domową recepturę jest niezwykle trudno przełożyć na jakikolwiek browar rzemieślniczy, zwłaszcza w aspekcie chmielenia. Gdyby było inaczej to takie przykładowe Grand Championy byłyby wybitnymi piwami, a wszyscy dobrze wiemy, jak wychodziło w praniu. Także miejcie na uwadze, że nie tworzycie w domu przepisów na żadne cuda, które od ręki mają przełożenie na komercyjne warzenia.

Źle sformułowali pewne zapisy, nie ma się o co spinać. Jak komuś nie pasuje regulamin to przecież nie ma przymusu brania udziału w konkursie. Jakby chcieli same receptury to Kopyr może im od ręki ułożyć kilkanaście. Albo najzwyczajniej w świecie mogą poczytać dział "zapiski piwowarów" z tego forum.

haha obejrzałem właśnie ten filmik Kopyra..padłem  :D piwowar może być z najdalszego zakątka Polski,ale..najlepiej jakby był z Wrocławia, a jak nie to trudno mamy neta, damy rade. Chyba ze ktoś będzie chciał się przeprowadzić do Wrocławia to są w stanie w tym pomóc xD no i co jeszcze? wyślij piwo z najdokładniejszą recepturą jaką świat widział, a najlepiej to się jeszcze do Nich przeprowadź. Wątpię, że ktokolwiek się zgłosi na ten "konkurs". Jaka jest nagroda za wygranie, bo nie doczytałem chyba?

A niby jak sobie wyobrażasz taką pracę na odległość? Telekonferencje przez skype? Piwowar (nawet w browarze kontraktowym) to taki zawód, gdzie musisz się liczyć z przeprowadzką poza aktualne miejsce zamieszkania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kopyr może im od ręki ułożyć kilkanaście

To że słynny Kopyr potrafi zrobić piwo to nie znaczy że potrafi ułożyć wybitną recepturę. Zresztą w żadnym swoim piwie które warzył kooperacyjnie się wybitnością nie popisał.

A że receptury nie wychodzą ok w browarach dużych - to nie tylko wina przełożenia skali z browaru domowego na browar przemysłowy. To też staranne przyłożenie się do niej, i zrobienie tego mądrze. Skoro piwowarzy którzy wygrywają konkursy są później zapraszani do warzenia, ale jedynym ich wkładem jest wsypanie kilku granulek chmielu do zaciernej (a bo akurat się zacierało, a fotki trzeba było już porobić) albo inne kwiatki, i zrobienie kilku fotek, jak tacy ludzie nie pilnują dobrego zrobienia tego piwa bo im się na to nie pozwala, to nic dziwnego że te piwa nie wychodzą wybitne.

domową recepturę jest niezwykle trudno przełożyć na jakikolwiek browar rzemieślniczy, zwłaszcza w aspekcie chmielenia

Ciechan przy warzeniu pierwszego grand prix (AIPA) przeniósł chmielenie 1:1 i piwo wyszło wybitne.

Edytowane przez bart3q

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy widzieliście najnowszy filmik - generalnie dużo rozjaśnia i obala część kontrowersyjnych zapisów regulaminu. Nie wiem, czy w ogóle ten regulamin był pisany przez chłopaków z Doctor Brew, bo szczerze mówiąc też nie wierzę w ich złe intencje https://www.youtube.com/embed/OFNB6VjQIjE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

najnowszy filmik - generalnie dużo rozjaśnia i obala część kontrowersyjnych zapisów regulaminu

obalić to może tylko zmiana samego "regulaminu"

Nie wiem, czy w ogóle ten regulamin był pisany przez chłopaków z Doctor Brew

a co to kogo obchodzi kto napisał "regulamin", ważne czego dotyczy.

szczerze mówiąc też nie wierzę w ich złe intencje

po to właśnie są takowe regulaminy co by się nie trzeba było domyślać co kto miał na myśli ;) a tu wyszło jak wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi