Skocz do zawartości

Pokrywa z deszczownicą do wysładzania


Tobiasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Poza tym jak zawrócisz brzeczkę przez taką rurkę z dziurkami to momentalnie osady zapchają dziurki (sam tak zrobiłem i żałowałem potem) :)

To jest do wysładzania, deszczownica a nie filtrator co tu ma się zapchać?

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica 1mm.

Chodziło mi o to, że pierwszy raz chciałem zawrócić deszczownią brzeczkę przednią i momentalnie się wszystko zatkało.

Do wysładzania jest idealna o tym przekroju otworów bo spryskuje delikatnie i równomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę odkopie temat bo myślę nad zrobieniem czegoś podobnego. Nie mam gara z kranikiem więc widzę to tak: wode z gara przelewam do fermentora z kranikiem z którego idzie wężyk do deszczownicy w fermentorze do wysładzania. I teraz moje pytanie. Czy na takiej deszczownicy duże są straty ciepła wody?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem jakie konkretnie są. Pytałem czy są duże, bo nie wiem czy są znaczące dla procesu wysładzania. Sam tego nie sprawdzę bo jeszcze takiej deszczownicy nie zrobiłem. Przydała by mi się taka informacja aby zdecydować czy ją zrobię czy sobie odpuszczę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, zrozumiałem raczej, że masz już taką deszczownię, przepraszam za "czujność" ;) W weekend będę testował wysładzanie z fermentora z kranikiem przez deszczownię z PEXa to postaram się zmierzyć jakie są różnice temperatury, jeśli będą mierzalne. Mam w tym fermentorze zamontowaną grzałkę podpiętą pod termoregulator to w razie czego odpowiednio skoryguje ustawienia temperatury. Nie sądzę jednak, że będą to jakieś istotne dla procesu straty ciepła.

Edytowane przez paajonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień mi się "zluzował" przed południem to uwarzyłem dziś;) No i zmierzyłem. Moja deszczownia ma tylko jakieś 60cm długości, może to mieć jakieś znaczenie. Wyszło mi, że woda na wylocie z deszczowni miała 4 stopnie mniej niż wewnątrz wiadra przy kraniku (tam mam sondę temperatury) ale... mierzyłem od razu jak puściłem wodę to pomiar pewnie był zaniżony bo deszczownia była "niewygrzana", później nie miałem sposobności zmierzyć niestety. Dodatkowo mierzyłem innym termometrem, więc jakieś małe przekłamanie też może być. Stwierdzam jednak, że, przynajmniej dla mnie, takie różnice są nieistotne bo i tak mam wahania temperatury w fermentorze z grzałką - histerezę ustawiłem 5 stopni, żeby grzałka nie włączała i wyłączała się za często. Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam. Teraz zastanawiam się czym połączyć deszczownice z kranikiem w fermentorze. Mam silikonowe wężyki 6/8 i 10/12. Niestety nie pasują. Ktoś ma jakiś sprawdzony pomysł? 436371fed705a4e90089574803d0baac.jpg52ef1955901843799fe87989c924bae8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.