Skocz do zawartości

Termometr do fermentatora


314wo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mierzycie temperaturę w trakcie fermentacji? Ja mam przyklejony termometr ciekłokrystaliczny, ale to jest strasznie słabe. Chyba on ma ograniczoną trwałość, bo już mi nie mierzy nic. Czy są jakieś fajne sposoby na mierzenie temperatury? A może nawet w środku, a nie tylko temperatura fermentatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/topic/4873-mierzenie-temperatury-fermentujacej-brzeczki-wewnatrz-fermentatora/

 

Powinno Ci rozjaśnić sprawę :)

 

Nawet znalazłem po taniości takie cudo: http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-z-sonda-lcd-50-110-c-i5948858546.html

Edytowane przez Pindin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie takiego termometru przyklejonego od zewnątrz i "zaizolowanego" podkładem do paneli. Wyświetlacz mam wyprowadzony na zewnątrz szafki i kiedy chcę to mam odczyt.

Wygląda to tak:

 

 

 

 

sos3km.jpg

vesksl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda ma 13cm. W fermentorze 15l jest zanurzona na 2/3 długości, w fermentorze 30l z biowinu gdy mam 22 litry brzeczki sonda jest zanurzona na jakieś 4,5cm. Zamawiałem dwa razy z tej aukcji: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-Instant-Digital-LCD-Food-BBQ-Meat-Chocolate-Oven-Cooking-Probe-Thermometer/32394309526.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometry z zaizolowaną sondą z aliexpress za jakieś 5zł z wysyłką.

Na ścianę fermentora przyklejam dokładnie 2-3 warstwy pianki do izolacji, tak aby w miarę dobrze przylegała do wiadra.

Zaklejam to w miarę solidnie taśmą klejącą i później wsuwam do środka sondę.

Raz robiłem eksperyment, gdzie miałem jedną sondę tak zaizolowaną, a jedną w środku wiadra - odczyty przez cały okres fermentacji były takie same, poza momentem chłodzenia - wtedy wiadomo, że odrobinę szybciej spadała temp. na zewnętrznym termometrze, a po chwili ten w środku się wyrównywał z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mabart ta sonda jest jakaś dłuższa niż zazwyczaj? u mnie chyba nie zawsze by sięgała żeby chociaż była z 2cm pod powierzchnią piwa

ten powinien Ci sięgnąć, tylko jego tolerancja pomiaru +- 5 stopni ?

 

http://allegro.pl/termometr-piwowarski-do-piwa-z-sonda-100c-i5930105132.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak jak

 attachicon.gif20160428_233619.jpg

Temperatura do odczytu po www poprzez wi-fi. Dodatkowo logowanie i wykres temperatury. Korzystam z darmowego nettemp. Zestaw kupiony na aliekspres.

Wypas :). Na razie kupiłem na ali takie termometry z bagnetem. Jeszcze do mnie nie dotarły, a już się nie mogę doczekać, kiedy mi się popsują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak :)

 

Mam moduł z tego wątku.

 

Termometry przyklejam do fermentora i izoluję je pianką do dylatacji w posadzkach. Sterownik wysyła pomiary do ThingSpeaka. Mogę w każdej chwili sprawdzić temperaturę po zalogowaniu się do serwisu. 

 

Pod sterownik można podpiąć urządzenie chłodzące lub grzewcze. Ja wykorzystuję go jeszcze do kontroli temperatury przy zacieraniu. Sterownik w połączeniu z wyświetlaczem w porównaniu z poprzednim sposobem pomiaru (zwykły termometr piwowarski) - niebo a ziemia jeśli chodzi o wygodę...

post-12597-0-52513700-1462348331_thumb.jpg

post-12597-0-25153000-1462348338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.