Skocz do zawartości

Pierwsza warka z zacieraniem


lapendo

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek pierwsza warka z zacieraniem. Mam pytanie czy Polish PIPA 25L bedzie oki???

Poczekaj, odkurzam szklaną kulę.

A serio: bez podania receptury trudno jest powiedzieć coś wiążącego.

W skrócie: jeśli pierwsze piwo jest proste w wykonaniu, jest dobrym wyborem na początek.

Podaj recepturę jeśli chcesz coś więcej usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak najbardziej ok. Piwo proste w wykonaniu i w smaku tez ok. Kłopot może tylko sprawić chmielenie na zimno i pozbycie się chmielin. ale trzymam kciuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warkę tworzyłeś sam czy z jakiegoś zestawu? ogólnie warzenie z zacieraniem to nic trudnego, polecam pooglądać filmiki na YT, poczytać forum i robić w skupieniu i pomału tak żeby nic nie przeoczyć i nie zepsuć. licz też że czasowo zajmie Ci to trochę więcej niż standardowo. ja pierwszą warkę z zacieraniem robiłem chyba z 8h ze sprzątaniem, a musiałem pół kuchni umyć łącznie z podłogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz instrukcję? Bo pojawiają się błędne, niepełne a czasami idiotyczne zapisy w instrukcjach z różnych sklepów. Nie wiem jak jest w tym wypadku.

 

Tak z ciekawości, jakie błędy są najczęstsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie błędy są różne, ale przerażająco często są karygodne porady dotyczące fermentacji.

Czyli daj nam instrukcję, to Ci ją naprawimy, a będziesz jednym z pierwszych, którzy przynajmniej kilku unikną błędów początkujących.

 

Sam żałuję, że przy pierwszych 3 warkach nie byłem jeszcze na forum, bo bym uniknął wielu stresów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Włosek

W moim pierwszym zestawie miałem chmielenie za mocne, trzeba było zredukować goryczkę. A błędem który popełniłem było wysładzanie do podanej ilości brzeczki, a nie zakładanego blg co spowodowało wyższą ekstraktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim pierwszym zestawie miałem chmielenie za mocne, trzeba było zredukować goryczkę. A błędem który popełniłem było wysładzanie do podanej ilości brzeczki, a nie zakładanego blg co spowodowało wyższą ekstraktywność.

Czy ktoś poza Tobą rozumie co napisałeś?

 

1, co to jest 'chmielenie za mocne"?

2. co to znaczy "zredukować goryczkę" w trakcie chmielenia?

3. podaj podstawy tego, że proponowany prze z Ciebie sposób wysładzania ma wpływ na ekstraktywność.

 

Przy okazji, odkąd to wyższa ekstraktywność jest błędem?

Wg mnie błędem jest nieznajomość swojego browaru i używanych w nim słodów. ;) znaczy się przyjęcie złych założeń.

 

4, Ty wiesz co to jest ekstraktywność?

 

5. Czy zdajesz sobie sprawę, że wielu początkujących czytając Twoje prawdy objawione, może w nie uwierzyć i przyjąć je za pewnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończona pierwsza warka z zacieraniem  :good:  Poparzone dwa palce przy wysładzaniu ale zadowolenie jest  ;). Wysładzanie do 28L brzeczki. .W mieszkaniu zapach slodów i chmielu :D. Żona od razu poznała że coś nie tak  ;)  BLG 15 przy 24 litrach nie udalo sie 25 L.

Teraz pytanie ile na burzliwej a ile na cichej, chmielenie na zimno będzie jeszcze.

Edytowane przez lapendo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.