Skocz do zawartości

I Konkurs o Puchar Piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Sędziowie i uczestnicy. Nie popadajcie w paranoję. Po prostu w gronie normalnych ludzi takie sytuacje jak korupcja i naginanie zasad uczciwego życia po prostu nie mają miejsca, a myślę że wszyscy jesteśmy normalni. Może jestem naiwny, ale nigdy nie uwierzę w to, że nawet jak ktoś jury rozpozna własne piwo to będzie je lepiej oceniał niż inne lepsze. Panie i Panowie to my tworzymy wspólnotę, a nie jakiś zbiór egoistów dbających o własne interesiki. Czy jest jeszcze w Nas coś takiego jak zaufanie? Wyluzować proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A pamiętacie smrodek w Żywcu z Marusią ?

Szczerze to nie bardzo, coś tam kiedyś było to fakt, ale chyba nie na tyle wstrząsające.

 

Bielok i Jejski mają dużo racji. To skromny konkurs w stosunku do tego, co mamy teraz w Polsce i za granicą. Znamy się wszyscy, lubimy i tego się trzymajmy. Więcej uśmiechu, na prawdę :) Dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie inną sytuację. Oceniasz swoje piwo gorzej niż reszta jurorów. Mimo to wygrywasz, bo piwo jest naprawdę dobre. Ale na forach tych i owych zaczynają się pojawiać komentarze, że to dlatego, że byłeś jurorem. Ja jestem daleki od zarzucania komukolwiek oszustwa, ale zasady powinny być przejrzyste.

Czes w Żywcu jest szefem jury, ale nie sędziuje osobiście żadnej kategorii.

Zazwyczaj zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie wysuwał teorie spiskowe w takiej sytuacji, ale może się mylę. :)

 

edit

dori - poprawiłam cytat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie smrodek w Żywcu z Marusią ?

Szczerze to nie bardzo' date=' coś tam kiedyś było to fakt, ale chyba nie na tyle wstrząsające.

 

Bielok i Jejski mają dużo racji. To skromny konkurs w stosunku do tego, co mamy teraz w Polsce i za granicą. Znamy się wszyscy, lubimy i tego się trzymajmy. Więcej uśmiechu, na prawdę :) Dobranoc![/quote']

Z Marusią to było IMO nieporozumienie. Ona oceniła piwo na maks, co w konkursach się zdarza niezmiernie rzadko. Czesowi jako szefowi jury wydało się podejrzane, że ocenione piwo zostało uwarzone przez wrocławskiego piwowara (biziela). Uznał, że Marusia go faworyzuje. Tymczasem oni się wtedy chyba nawet nie znali, więc Marusia nie mogła rozpoznać tego piwa. Zresztą wg reszty jurorów piwo też było dobrze ocenione. Wyszło, że polityczna poprawność nie pozwala dawać maks. ocen na konkursach. :)

 

Zgadzam się, że konkurs jest skromny i raczkuje. Myślałem jednak, że mamy ambicje, żeby był wśród najważniejszych konkursów w Polsce. Jeśli to ma być na zasadzie, że się spotkamy i piwa napijemy i rozdamy sobie nawzajem nagrody to chyba trochę bez sensu.

 

Wiem, że nie tylko mnie taka sytuacja by przeszkadzała. Ja jednak czułem się w obowiązku zwrócić na to uwagę, bo leży mi na sercu ranga tego konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo za późno na tego typu uwagi, w dodatku jak sie nie startuje.

 

I w dodatku sie nie jedzie - pięknie skręciłem sobie kostkę:).

 

Może pomysłem byłoby takie ocenianie, jakie ma miejsce na panelu u Infama - wszyscy oceniają wszystko. Wiem że tam to bardziej zabawa - ale pozwala na wysłuchanie opinii wszystkich uczestników, ocena jest publiczna. Ten zlot jest ciut większy od paneli degustacyjnych - ale jak ktos wczesniej pisał - chodzi też o zabawę.

 

A czy juror jest w stanie rozpoznac własne piwo - sądze że nie zawsze, jeśli trafi się kilka podobnych, bardzo bliskich stylowi.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomysłem byłoby takie ocenianie, jakie ma miejsce na panelu u Infama - wszyscy oceniają wszystko. Wiem że tam to bardziej zabawa - ale pozwala na wysłuchanie opinii wszystkich uczestników, ocena jest publiczna.

To by trzeba było po 10 flaszek wysyłać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs odbył się zgodnie z planem i nic nie zakłóciło jego przebiegu.

Zgodnie z sugestiami forumowiczów, Jury wycofało swoje piwa z kategorii gdzie sami oceniali.

Na pewno każdy czeka na najważniejsze. Dziś tylko 3 pierwsze miejsca, ale już jutro na głównej stronie wszystkie szczegóły i oficjalna relacja :) Każdy uczestnik Konkursu otrzyma metryczkę na maila.

Kategoria Belgian Blond Ale

 

Miejsce 1: anteks Andrzej Smyk

Miejsce 2: zibi Zbigniew Kieć

Miejsce 3: adanjan Andrzej Jankowski

 

Kategoria Munich Dunkel

 

Miejsce 1: jkocurek Jacek Kocurek

Miejsce 2: pioturek Piotr Turek

Miejsce 3: bzk Michał Grzelczak

 

 

Gratuluję zwycięzcom i wszystkich uczestnikom ! :)

W ciągu pierwszych dni tygodnia skontaktuję się w powyższymi osobami w sprawie realizacji wysyłek nagród.

Na dziś niestety tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!!

Dla Anteksa, Zibi, Adanjana za Belgian Blond Ale

Dla Jkocurek, Pioturek, BZK za Munich Dunkel

 

Kocurku, wygrałeś również Konkurs Wiedzy. To podwójne zwycięstwo - jeszcze raz gratuluję!

 

Chylę czoła przed wszystkimi uczestnikami I Konkursu o Puchar Piwo.org. Szczególnie są mi bliscy piwowarzy BBA. W tej kategorii miałem przyjemność oceniać piwa. Mam nadzieję, że koledzy z ławy zgodzą się ze mną. Poziom bardzo wysoki. O miejscu na podium decydowały niuanse. To były bardzo dobre, stylowe piwa (wyjątkiem mogą być jedynie dwa, w których wykryłem wyraźne wady). Dziękuję za udział w konkursie. Gratuluję również Kolegom z dalszych miejsc - warzycie dobre piwa!

 

Gratulacje dla Pierona, który "pierońsko ciepnął nie byle czym" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i ode mnie dla Jacka i Andrzeja. :beer: I pozostałym laureatom oczywiście również. :) :)

Pozim był bardzo wysoki i trudno było dokonać ocen. Oby tak dalej.

Oj, to prawda. Wszystkie (no dobra... jak dla mnie mnie to chyba tylko jedno odstawało trochę in minus...) piwa były wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.