Skocz do zawartości

I Konkurs o Puchar Piwo.org


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zestawienie piw i uczestników. To zrzut z mojego arkusza, ale myślę, że sprawa jest czytelna. :)

 

http://i44.tinypic.com/o7n2qa.jpg

albo mi w firmie cenzurować forum zaczęli, albo żadnego arkusza nie widzę :)

 

edit: a już wiem - zaczęli mi cenzurować linki do tinypic na proxy :D

Edytowane przez wassyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byle miejsce w dziesiątce się udało wywalczyć. :)

hehe' date=' ja przynajmniej mam pewność, że moje piwo będzie w pierwszej dziesiątce. A nawet dziewiątce. :D[/quote']

Też mam tą pewność jeśli chodzi o belgijskie. W monachijskim to już będzie prawdziwy sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam jeśli można, jaki będzie skład jury ?

No też jestem ciekaw. Juz mi ich żal bo to do spróbowania 29 piw. Niech by z każdego tylko 100cm3 to już są prawie 3 litry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam jeśli można, jaki będzie skład jury ?

No nie bywałe, że ktoś o to w końcu zapytał ;) . Skład, tak jak i piwa w konkursie, jest zakodowany :D

Poważnie jednak.

W Jury na moją prośbą znaleźli się znani Wam piwowarzy: dori, wena, stasiek, infam oraz moja skromna osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam jeśli można' date=' jaki będzie skład jury ?[/quote']

No też jestem ciekaw. Juz mi ich żal bo to do spróbowania 29 piw. Niech by z każdego tylko 100cm3 to już są prawie 3 litry!

Dadzą radę :D Dori - ma młody żołądek to jeszcze przyjmie wszystko, wena - zaprawiony w bojach, stasiek - też spokojnie da rade, infam - na pewno, elroy - nie wiem bo nie znam, chyba najsłabsze ogniwo :/ ale całej Szanownej komisji życzę owocnych obrad ;) a wszystkim uczestnikom super zabawy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znam Wenę to będzie zaniżał średnią ocen :D . Jeszcze jedno pytanie: kto będzie kodował piwa skoro Tomek ma oceniać ? :|

Pytałem go to. Podobno kody są tak skomplikowane, że nie jest w stanie ich zapamiętać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym burzyć koncepcji konkursu, ale sytuacja w której 2 jurorów ma w konkursie 2 piwa oznacza, że będą musieli oceniać swoje własne wyroby. O ile nie zajmą one podium to niby nic się nie stanie, ale jeśli np. Monachijskie Ciemne weny czy dori wygra, a są ku temu spore przesłanki, to niestety mogą się pojawić kwasy.

Mnie nie zależy, bo i tak wiem, że mój munich szału nie zrobi, ale nie chciałbym, żeby komentowano, że nasz konkurs był na jakichś niejasnych zasadach, bo to obniży jego rangę. Może lepiej bądźmy mądrzy przed szkodą. Uważam, że kategorycznie juror nie powinien oceniać własnego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znam Wenę to będzie zaniżał średnią ocen :| . Jeszcze jedno pytanie: kto będzie kodował piwa skoro Tomek ma oceniać ? :D

Pytałem go to. Podobno kody są tak skomplikowane' date=' że nie jest w stanie ich zapamiętać ;)[/quote']

Kody są losowo wygenerowane, więc siłą rzeczy tego nie zapamiętam. O dokładnym rozdzieleniu osób zdecydujemy na miejscu.

 

edit: nie zdążyłem doczytać postu Kopyra. Zapewniam, że zrobimy to najlepiej jak to możliwe . Oczywiście na warunki nam tam dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym burzyć koncepcji konkursu, ale sytuacja w której 2 jurorów ma w konkursie 2 piwa oznacza, że będą musieli oceniać swoje własne wyroby. O ile nie zajmą one podium to niby nic się nie stanie, ale jeśli np. Monachijskie Ciemne weny czy dori wygra, a są ku temu spore przesłanki, to niestety mogą się pojawić kwasy.

Mnie nie zależy, bo i tak wiem, że mój munich szału nie zrobi, ale nie chciałbym, żeby komentowano, że nasz konkurs był na jakichś niejasnych zasadach, bo to obniży jego rangę. Może lepiej bądźmy mądrzy przed szkodą. Uważam, że kategorycznie juror nie powinien oceniać własnego piwa.

Też mam takie obawy. co nie znaczy, że jestem jakimś liderem. Bez przesady. Sprawa dotyczy również STAŚKA i INFAMA to są amatorzy tylko z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym burzyć koncepcji konkursu' date=' ale sytuacja w której 2 jurorów ma w konkursie 2 piwa oznacza, że będą musieli oceniać swoje własne wyroby. O ile nie zajmą one podium to niby nic się nie stanie, ale jeśli np. Monachijskie Ciemne weny czy dori wygra, a są ku temu spore przesłanki, to niestety mogą się pojawić kwasy.

Mnie nie zależy, bo i tak wiem, że mój munich szału nie zrobi, ale nie chciałbym, żeby komentowano, że nasz konkurs był na jakichś niejasnych zasadach, bo to obniży jego rangę. Może lepiej bądźmy mądrzy przed szkodą. Uważam, że kategorycznie juror nie powinien oceniać własnego piwa.[/quote']

Też mam takie obawy. co nie znaczy, że jestem jakimś liderem. Bez przesady. Sprawa dotyczy również STAŚKA i INFAMA to są amatorzy tylko z nazwy.

Stasiek spokojnie może oceniać Monachijskie, a Infam Belgijskie. Nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak wszystkie miejsca na podium zajmą jurorzy , a są na to duże szanse :-P

Jeśli nie sędziowali tej kategorii, w której zdobyli laury to nic się nie dzieje. Patrzyłem właśnie na listę uczestników zlotu i myślę, że bez problemu można skompletować profesjonalne jury, tak aby nie było żadnych kontrowersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOPYR - jak ja ocenię moje piwo na 100%, a ono będzie do d... To pozostali jurorzy ocenią je nisko i jest sytuacja jasna. Czes jest przewodniczącym jury w Żywcu i o dziwo też zajmuje miejsca na podium. Może akurat nie ocenia własnego piwa. Ale jak już pisali koledzy wcześniej traktujmy to jako zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak wszystkie miejsca na podium zajmą jurorzy ' date=' a są na to duże szanse :-P[/quote']

Jeśli nie sędziowali tej kategorii, w której zdobyli laury to nic się nie dzieje. Patrzyłem właśnie na listę uczestników zlotu i myślę, że bez problemu można skompletować profesjonalne jury, tak aby nie było żadnych kontrowersji.

Ja chętnie zrezygnuję z udziału w jury. O tym pisałem wcześniej do ELROYA.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja przynajmniej nie wystawiam swoich piw do konkursu, a przynajmniej nie w kategorii w której będę sędziowała i nigdy nie miałam takiego zamiaru ;) Elroy po prostu poprosił mnie o sędziowanie już po zgłoszeniu piw do konkursu, stąd to całe zamieszanie. Mam pewne obawy co do moich kwalifikacji do sędziowania, ale postaram się ocenić piwa jak najlepiej potrafię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Moj boszeeeeeeeeeeeeee ............. ale dylematy :)

a ja mam luz psychiczny ;)

nie startuje w konkursie, nie sędziuje, tylko będzie mnie interesowało spożywanie przepysznego piwka i pogaduchy z przyjaciółmi :/:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się, że jury nie powinno oceniać swojego piwa.

Dlatego też mimo, że bardzo lubię belgijskie piwa, to będę mógł oceniać monachijskie.

No... ale ocenić 20 próbek... To będzie wyzwanie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOPYR - jak ja ocenię moje piwo na 100%, a ono będzie do d...

Wyobraźmy sobie inną sytuację. Oceniasz swoje piwo gorzej niż reszta jurorów. Mimo to wygrywasz, bo piwo jest naprawdę dobre. Ale na forach tych i owych zaczynają się pojawiać komentarze, że to dlatego, że byłeś jurorem. Ja jestem daleki od zarzucania komukolwiek oszustwa, ale zasady powinny być przejrzyste.

Czes w Żywcu jest szefem jury, ale nie sędziuje osobiście żadnej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzyłem piwa konkursowe tylko pod konkurs bo za takimi nie przepadam. Jeżeli ELROY znajdzie na moje miejsce innego jurora to chętnie zrezygnuję. Jeżeli nie znajdzie, to wycofuję z konkursu piwo MUNICH DUNKEL i bedę oceniał tylko drugą kategorę. Mam nadzieję, że to zadowoli wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.