Skocz do zawartości

Komora fermentacyjna styropianowa


Rekomendowane odpowiedzi

Tu mają pudła różnego rodzaju i wielkości. Nie trzeba robić i cudować http://www.styromax.com.pl/

 

Jedni wolą płacić, inni wolą cudować. Tak jest ze wszystkim - sraczwężami, chłodnicami no i z pudłami. Ja np wolałem zrobić takie jak chciałem pod wymiar, a cenowo mogę strzelać w ciemno, że wyszło taniej niż w tym sklepie na zamówienie indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mają pudła różnego rodzaju i wielkości. Nie trzeba robić i cudować http://www.styromax.com.pl/

Zamawiałeś coś z tego sklepu ? Widziałem że mają super dużo opcji do wyboru. Ciekawe jak z wysyłką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli potrzebujesz wykonać dowolną rzecz ze styropianu np. opakowanie lub kształtkę styropianową i nie wiesz jak się do tego zabrać lub nie masz na to czasu, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta na nr tel./fax.: (0-46) 838-88-70 lub adres e-mail: firma@styromax.com.pl. Udzielimy Ci fachowych porad. Dla Ciebie zaprojektujemy i wykonamy gotowy wyrób o najwyższej jakości i w najkrótszym czasie.

 

    Zrealizujemy także Twój indywidualny projekt. Kompetentne i wykwalifikowane grono specjalistów, pracujących na wysokiej klasy maszynach i urządzeniach jest gwarancję najwyższej klasy usług.

 

Robią na zamówienia indywidualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu mają pudła różnego rodzaju i wielkości. Nie trzeba robić i cudować http://www.styromax.com.pl/

Zamawiałeś coś z tego sklepu ? Widziałem że mają super dużo opcji do wyboru. Ciekawe jak z wysyłką. 

 

Własnie nie zamawiałem bo zrobiłem swoje i jakoś tydzień po ktoś podał mi tę stronę. Się tylko wkurwi.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dzisiaj odpowiedź od nich, a pytałem też o wykonanie pudełka wg własnego projektu:

Produkcja pudełka według wzoru zamawiającego wiąże się z wykonaniem matrycy a to koszt kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy zł netto. 

Tak więc nie wiem czy dla jednego albo dwóch pudeł się opłaca. ;)

 

Na teraz mój wybór to: P642 MAXI.

Edytowane przez 8Pi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powariowaliście. Nie ma materiału łatwiejszego w obróbce niż styropian, wystarczy nóż i byle jaki klej.

Jeśli ktoś nie umie się za to zabrać - niech nie bierze się za piwo.To za bardzo skomplikowane. Niech zostanie przy    tyskim.

Bachusie, patrzysz na to i nie grzmisz ?

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wystarczy nóż i byle jaki klej

 

To jak dam Ci nóż do smarowania i klej biurowy to mi takie skleisz? :D  Sorry, nie mogłem się powstrzymać z tym pytaniem.

 

Tak na serio to zielony ma racje. Koszt mojego pudła zamknął się chyba w 30 zł, o ile nie mniej, nie liczyłem dokładnie, a wygląda całkiem zacnie - na moje potrzeby wystarczy.

Podejrzewam, że taka firma nie zawraca sobie głowy pojedynczymi zleceniami, a nawet jeśli, to tak policzą za wykonanie i przesyłkę, że się odechce. W końcu na czymś muszą zarobić.

Panowie, w Casto wszystko znajdziecie co potrzebne: trzy płyty styropianowe 100 x 50 x 5 wystarczą, do tego klej polimerowy 250 ml (wystarczy) i nóż do tapet, plus trochę czasu i dokładności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że zamierzam w najbliższym czasie zmierzyć się z dolniakami w skrzyni to dodałem pomiar temperatury brzeczki. Wykonanie piec minut, potrzebna podstawka do garnków z IKEI i korek do zaślepienia fermentatora. 

 

Otwór pod korek wyciąłem nieco mniejszy niż pod rurkę fermentacyjną, w korku też tylko dziurka taka, żeby na wcisk wsunąć rurkę.

 

15306670_920541914743443_669434283881083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zamierzam w najbliższym czasie zmierzyć się z dolniakami w skrzyni to dodałem pomiar temperatury brzeczki. Wykonanie piec minut, potrzebna podstawka do garnków z IKEI i korek do zaślepienia fermentatora. 

 

Otwór pod korek wyciąłem nieco mniejszy niż pod rurkę fermentacyjną, w korku też tylko dziurka taka, żeby na wcisk wsunąć rurkę.

Widzę, że zastosowałeś termometr Fantast z Ikei. Pytanie - jak wprowadziłeś czujnik temperatury do tej rurki zanurzonej w fermentorze, musiałeś go rozebrać? Fabrycznie jest on w osłonie w kształcie litery "L" - łatwo to wychodzi?

4d01385126ea2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czujnik jest w podwójnej osłonie? Ciekawe jak to wpływa na odczyt?

Czujnik zanurzony w pojedynczej osłonie i czujnik w podwójnej osłonie po dziesięciu minutach pokazują dokładnie ta sama temperaturę. Mi to styka, więcej przy tym systemie chłodzenia nie jest potrzebne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to wymieniłem termometry z ikei na ds18b20 + raspberry + domoticz ;) Wiem, że to przerost formy, ale i tak stoi malinka na biurku, a części kosztowały grosze to dla bajeru zrobiłem15625311_385824381753284_904893486929543

Edytowane przez Wania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.