Skocz do zawartości

Sklep w Częstochowie


Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj w Częstochowie przy ul. Katedralnej 3/5 można nabyć podstawowe artykuły piwowarskie.

 

W ofercie: sprzęt, słody, chmiele, drożdże.

 

Stoisko znajduje się w sklepie z przyprawami i art. dla wędliniarzy.

 

W sklepie jest dostępny śrutownik, każdy klient może bezpłatnie samodzielnie ześrutować sobie słód :lol:

 

Więcej info:

http://przyprawy_czestochowa.republika.pl/

 

Mamy nadzieję, że z czasem asortyment stoiska piwnego będzie się powiększał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to pochwal się, czy jesteś w to zaangażowany? To Twój sklep czy zaprzyjaźniony?

Jestem, doradzałem w założeniu stoiska piwowarskiego (w sklepie zaprzyjaźnionym) i poprowadzę je.

 

Stoisko na promować piwowarstwo domowe w Częstochowie i stanowi oczywiście reklamę samego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie gratuluję super pomysłu. Dobrze byłoby gdybyś napisał dokładnie jakie surowce można nabyć i w jakich cenach. Po takie rzeczy przecież nie idzie się jak do warzywniaka i nie bierze się na pałę np. ćwierć kilo pilzneńskiego, 15 deko monachijskiego. Do takich zakupów wypada się wcześniej przygotować w oparciu o recepturę i ofertę sklepu. Przynajmniej ja tak uważam. Dodatkowo ciekawi mnie czy słody trzeba kupować po równym kilogramie czy jest możliwość zakupu tak jak wcześniej napisałem (kilkaset gram). To samo z chmielem. Czy są paczuszki tylko po 50, czy nawet 100 gram, czy jakieś mniejsze także? Tyle wątpliwości. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 4 bazowe słody oraz karmelowy jasny i ciemny oraz barwiący, bazowe na wagę w porcjach po 1kg, karmelowe po 0,5 kg, chmiele podstawowe Marynka i Lubelski po 100g, drożdże suche.

 

Jak wcześniej pisałem dopiero zaczynamy, jeżeli będzie zainteresowanie asortyment się rozszerzy, ale już teraz jest komplet składników do wyprodukowania najpopularniejszych piw.

 

Każdy rozpoczynający znajdzie opis zestawu dla siebie (i przede wszystkim dla nich sklep będzie ułatwieniem), a piwowarzy mają możliwość uzupełnienia podstawowych surowców.

 

Ceny opisałem już powyżej, surowce dostarcza Homebrewing.pl i ceny są w przypadku sprzętu takie jak zwykłe w cenniku, a surowców wyższe o kilka %.

 

Na 100% nie będziemy oferować drożdży płynnych czy chmieli zagranicznych czy 20 rodzajów słodów karmelowych czy specjalnych.

 

Traktuję to stoisko jako kolejny krok do rozwoju i przybliżenia piwowarstwa domowego, a doświadczeni piwowarzy mają zapewniony dostęp do pełnego asortymentu w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Niestety ze względu na zmianę właścicieli sklepu w którym znajdowało się stoisko, musi ono zostać zlikwidowane :)

Szkoda bo sklepik zaczynał się rozkręcać.

Częstochowscy (i przejezdni) piwowarzy muszą znowu zaopatrywać się online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ze względu na zmianę właścicieli sklepu w którym znajdowało się stoisko, musi ono zostać zlikwidowane :)

Szkoda bo sklepik zaczynał się rozkręcać.

Częstochowscy (i przejezdni) piwowarzy muszą znowu zaopatrywać się online.

To najsmutniejsza wiadomość dzisiejszego poranka. :)

Może znajdzie się jakiś nowy przyjazny lokal bo to by była wielka szkoda dla rozwijającego sie w Częstochowie domowego piwowarstwa gdyby Twoja inicjatywa nie miała kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.