Skocz do zawartości

20.05.2017 Podlaski Konkurs Piw Domowych


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Od poniedziałku rusza także recepcja piw, jednak sklep na który jest wysyłka w dniu 2 maja jest zamknięty, dlatego osoby które chcą dostarczyć w wekend majówkowy piwo osobiście, proszę o kontakt na pw, 2 maja będę w pracy w browarze Stary Rynek, przyjmę paczki a po wekendzie przekażę do kolegi zbierającego wszystkie piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na chwilę obecną mamy zarejestrowanych 72 piwa:

45 IPA

24 Munich Dunkel

3 Brut

 

Jeszcze dziś macie szansę nadać przesyłkę tak by jutro dotarła do nas :) lub do jutra dostarczyć piwa osobiście.

 

W pierwszym poście tego wątku także aktualizuję stopniowo nagrody i sponsorów, zapraszam do śledzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym zamknęliśmy ostatecznie przyjmowanie zgłoszeń do trzeciej edycji Podlaskiego Konkursu Piw Domowych.
Paczki w większości dotarły w stanie nienaruszonym z drobnymi wyjątkami o których informowaliśmy na bieżąco nadawców.

 

Poniżej listy startowe(kolejność alfabetyczna):

 

American IPA

1.       Adamczyk Grzegorz,

2.       Andrzej Bielski,

3.       Antolik Piotr,

4.       Borowski Wojciech,

5.       Bułat Krzysztof, Konrad Kmieciak

6.       Bystryk Mariusz,

7.       Ciupke Maciej,

8.       Czarny Piotr,

9.       Czechanowski Krzysztof,

10.   Ćwikliński Piotr,

11.   GALANT RYSZARD, WERONIKA GRONEK

12.   Gębczyk Wojciech,

13.   Grygorczuk Wojciech,

14.   Henkelman Bartłomiej,

15.   Janiec Dominik,

16.   Jastrzębski Kamil,

17.   Julian Ćwirko,

18.   Jureńczyk Jarek,

19.   Komorowski Łukasz,

20.   Kozłowski Przemysław, Marek Pyrko

21.   Krzywicki Rafał,

22.   Lenart Kazimierz,

23.   Leoniuk Łukasz, Dariusz Gierasimiuk

24.   Makowski Sebastian,

25.   Mielcarski Michał,

26.   Miler Andrzej,

27.   Miniuk Daniel,

28.   Misiak Ireneusz,

29.   Mitczuk Jerzy,

30.   Osiński Maciej,

31.   Pasierbik Kamil,

32.   Perski Michał, Tomasz Dębowski

33.   Piotr Michalski,

34.   Piotr Pszczółkowski, Darek Chachulski

35.   Podeszwa Tomasz, Jakub Krupa

36.   Przymusiak Piotr,

37.   Przystupa Michał,

38.   Redlicki Kacper,

39.   Staszkiewicz Adam,

40.   Švach Janusz,

41.   Szuplewski Rafał,

42.   Szymon Synak,

43.   Śledziński Łukasz,

44.   Trybułowski Adam,

45.   Trzciałkowski Marcin, Marcin Olewczyński

46.   Urbaniak Bartosz,

47.   Wentowski Maciej,

Munich Dunkel

1.       Bułat Krzysztof, Konrad Kmieciak

2.       Bystryk Mariusz,

3.       Ciupke Maciej,

4.       Czarny Piotr,

5.       Drzazga Karol,

6.       Gumieniak Robert,

7.       Hurko Aleksander,

8.       Janiec Dominik,

9.       Jureńczyk Jarek,

10.   Kamiński Robert,

11.   Komorowski Łukasz,

12.   Kozłowski Przemysław, Marek Pyrko

13.   Kozłowski Bartosz,

14.   KRYSIAK JAN,

15.   Krzywicki Rafał,

16.   Lenart Kazimierz,

17.   Podeszwa Tomasz, Jakub Krupa

18.   Przymusiak Piotr,

19.   Rymkiewciz Łukasz, -

20.   Samociuk Adam,

21.   Sklarek Łukasz,

22.   Staszkiewicz Adam,

23.   Švach Janusz,

24.   Szymon Synak,

25.   Śledziński Łukasz,

 

Biere Brut

1.       Bystryk Mariusz

2.       Jasiński Leszek

3.       Kamiński Robert

4.       Kozłowski Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od godziny 16 rozpoczynamy eliminacje!

 

Dzięki współpracy z organizatorami I Podlaskiego Festiwalu Piwa, dziś od godziny 16 prowadzony będzie streaming na żywo z posiedzenia prac komisji.

Ogólnie będą straszne nudy, ale zainteresowani mogą podejrzeć postęp pracy sędziów i dlaczego tak to wszystko długo trwa ;) 

Zapraszamy do "zekrania" od czasu do czasu :) 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś od godziny 16 rozpoczynamy eliminacje!
 
Dzięki współpracy z organizatorami I Podlaskiego Festiwalu Piwa, dziś od godziny 16 prowadzony będzie streaming na żywo z posiedzenia prac komisji.
Ogólnie będą straszne nudy, ale zainteresowani mogą podejrzeć postęp pracy sędziów i dlaczego tak to wszystko długo trwa ;)
Zapraszamy do "zekrania" od czasu do czasu :)
 

 

 

 

dobre ! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po długich pracach komisji :) prezentujemy listy finalistów.



(kolejność alfabetyczna)



 



Munich Dunkel:



1. Bystryk Mariusz



2. Drzazga Karol



3. Rymkiewicz Łukasz



4. Sklarek Łukasz



 



AIPA:



1. Adamczyk Grzegorz



2. Czarny Piotr



3. Julian Ćwirko



4. Krzywicki Rafał



5. Miler Andrzej



6. Mitczuk Jerzy



7. Szuplewski Rafał



 



Biere de Brut:



1. Bystryk Mariusz



2. Jasiński Leszek



3. Kamiński Robert



4. Kozłowski Bartosz



 



Jutro zapraszamy na livestream z oceny finałowej, ogłoszenie wyników finałowych jutro o godzinie 18 w Browarze Stary Rynek(poziom -1)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wrzuciliście co najmniej 6 piw do finału z Dunkela, spowoduje to chyba że piwa które były na 5 i 6 miejscu z tej 25 startujących (któreś piwa musiały być na tych miejscach) nie dostaną punktów do Pucharu PSPD?

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munich Dunkel: 1. Bystryk Mariusz 2. Drzazga Karol 3. Rymkiewicz Łukasz 4. Sklarek Łukasz

 

Ja nie narzekam, jestem w czwórce, ale czy na prawdę z 25 piw nie dało się wybrać 6-8 względnie stylowych? Puchar to oczywiście nie jest priorytet, nic na siłę, ale...

Edytowane przez Maryh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia konsekwencji w ocenie i twardego trzymania się wymogów stylu. 

Do finału awansowało 4 piwa, ponieważ tylko 4 piwa spełniły narzucone w opisie stylu kryteria.

 

My to traktujemy jako uczciwe postawienie sprawy oraz równe traktowanie piw bez względu na transzę, do której trafiło.

Piwo, które otrzymuje punkty do Pucharu PSPD niech rzeczywiście na to zasłuży, a nie zdobywa je tylko dlatego, że trafiło do ostatniej transzy i trzeba było na siłę "dopchać" do szóstki, bo Puchar. W takiej sytuacji pokrzywdzone byłyby piwa z pierwszych transz. 

 

Niestety, w warunkach domowych bardzo ciężko jest dobrze i czysto przefermentować lagera. Zresztą i ja mam z tym często problem, a warunki mam całkiem niezłe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka argumentacja przekonuje, dlatego też ucieszyłem się że nawet w brutach odbyły się eliminacje. Ktoś przecież mógł wysłać Portera albo inne piwo kompletnie niestylowe...

Inna sprawa, że w Munich Dunkel odpadło całe podium z Łodzi ale to już inny temat. Biorąc pod uwagę prestiż obu konkursów i składy komisji, nie można mieć wątpliwości która jest bardziej kompetentna. A tak przy okazji - czy możecie przedstawić wczorajszych i dzisiejszych sędziów? Nie wszystkich znamy z widzenia.

Pozdrawiam i do roboty  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składy komisji zostaną przedstawione w pełnym podsumowaniu konkursu. Kilkoro sędziów nam się wykruszyło tuż przed konkursem i jak widać na streamingu komisje były dobierane. Stąd też składy komisji publikowane z wyprzedzeniem były by nieaktualne :D

Proszę o cierpliwość i zapraszam na wieczorny streaming z ogłoszenia wyników(jeszcze czekam na link).

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że w Munich Dunkel odpadło całe podium z Łodzi ale to już inny temat. Biorąc pod uwagę prestiż obu konkursów i składy komisji, nie można mieć wątpliwości która jest bardziej kompetentna.

Przypadek? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny w osądach. Wiem, że konkursy organizowane przez Bractwo Piwne traktujecie po macoszemu, ale pragnę zauważyć, iż na pewno dwóch z trzech sędziów (trzeciego nie jestem pewien) oceniających kategorię munich dunkel w łodzi to certyfikowani sędziowie PSPD :) Nie strzelajcie sobie w stopę, nie warto :) Ja jako jeden z podium w Łodzi i przesiany przez podlaskie sito, dziękuję za możliwość udziału i pozdrawiam organizatorów oraz sędziów :) Wszystkim finalistom gratuluję i żałuję, że właśnie w tej chwili wejżdżam z Białegostoku i nie będzie mnie na ogłoszeniu wyników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo już były wyniki, tymczasem zostawiamy tu dla potomnych ;)

 

Wyniki III edycji Podlaskiego Konkursu Piw Domowych

(nazwisko, imię, punkty)

 

American IPA

1.       Czarny Piotr 36,75

2.       Miler Andrzej 32,00

3.       Krzywicki Rafał 32,00

4.       Mitczuk  Jerzy 30,25

5.       Szuplewski Rafał 25,50

6.       Adamczyk Grzegorz 23,00

7.       Julian Ćwirko 21,75

 

Munich Dunkel

1.       Drzazga Karol 39,67

2.       Sklarek Łukasz 39,33

3.       Bystryk Mariusz 33,00

4.       Rymkiewicz Łukasz 28,00

 

Biere Brut

1.       Kamiński Robert 40,00

2.       Bystryk Mariusz 34,00

3.       Kozłowski Bartosz 33,75

4.       Jasiński Leszek 27,00

 

W kategorii American IPA kolejność miejsc na pozycji 2 i 3 została wyznaczona zgodnie z wytycznymi dla organizacji KPD, ostatecznie decyzję o kolejności podjął szef jury Czesław Dziełak na podstawie dodatkowej próbki porównawczej.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród zwycięzcom w każdej z kategorii. 

Dziękujemy także naszym partnerom, sędziom oraz załodze technicznej.

 

Piwowarom gratulujemy i dziękujemy za zaufanie

ZAPRASZAMY ZA ROK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można śmiało powiedzieć, że Białystok przygotował się perfekcyjnie nie tylko pod względem organizacyjnym ale też przygotował perfekcyjne piwa. Gratuluję.

Z relacją na żywo super pomysł, zwykle nie widać pracy sędziów i nie do końca mamy świadomość jak ciężka to praca. Przyjemna ale ciężka. Dziękujemy Wam za to.

Mam nadzieję, że za rok będą wprowadzone kolejne techniczne niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka argumentacja przekonuje, dlatego też ucieszyłem się że nawet w brutach odbyły się eliminacje. Ktoś przecież mógł wysłać Portera albo inne piwo kompletnie niestylowe...

Inna sprawa, że w Munich Dunkel odpadło całe podium z Łodzi ale to już inny temat. Biorąc pod uwagę prestiż obu konkursów i składy komisji, nie można mieć wątpliwości która jest bardziej kompetentna. A tak przy okazji - czy możecie przedstawić wczorajszych i dzisiejszych sędziów? Nie wszystkich znamy z widzenia.

Pozdrawiam i do roboty  ;)

 

Wszystkie szczegółowe informacje o sędziach, organizacji oceny oraz zastosowanym przez nas opisie na arkuszach finałowych zaczną wkrótce spływać. 

 

Eliminacje w Biere Brut odbyły się z dwóch powodów. Pierwszy to ten, o którym piszesz. A drugi to zapoznanie sędziów z piwami i ich poziomem przed rundą finałową. Bywa, że w finale sędziowie boją się wysoko oceniać piwa, bo nie wiedzą, czy zaraz na stół nie wjedzie lepsze. Zapoznanie z piwami eliminuje taką niepewność.

 

W kwestii porównania naszych wyników z wynikami z Łódzkiego KPD, stawiasz nas wszystkich w niezręcznej sytuacji. A w jeszcze bardziej niezręcznej sytuacji stawiasz jego laureatów. 

 

 

Można śmiało powiedzieć, że Białystok przygotował się perfekcyjnie nie tylko pod względem organizacyjnym ale też przygotował perfekcyjne piwa. Gratuluję.

Z relacją na żywo super pomysł, zwykle nie widać pracy sędziów i nie do końca mamy świadomość jak ciężka to praca. Przyjemna ale ciężka. Dziękujemy Wam za to.

Mam nadzieję, że za rok będą wprowadzone kolejne techniczne niespodzianki.

 

Dziękujemy! Niemniej jednak konkurs jeszcze się nie zakończył. Zostały metryczki i nagrody. Jak już się rozliczymy i z tego - wtedy tak, prosimy o ewentualne pochwały ;) 

 

Ech, ciężko z tymi nowinkami będzie. Pomysły może i by się znalazły, niestety fundusze mamy ograniczone. Jesteśmy raczej jednym z "biedniejszych" konkursów w kraju.

 

No trudno wypiję sam to moje niestylowe piwo. Mnie smakuje, a z sędziami gustów się nie dyskutuje.

Gratulacje dla wszystkich finalistów i laureatów.

 

Janku, Ty się na nas nie obrażaj, bo chyba też i nie masz za co. Arkusza eliminacyjnego jeszcze nie dostałeś, więc nie wiesz z jakiego powodu Twoje piwo zostało odrzucone. Jakbym miał zgadywać, to pewnie za podwyższone estry, bo na naszym konkursie podchodzimy do tego bardzo rygorystycznie i dużo piw właśnie na tym "poległo".

 

Wszyscy na forum doskonale wiemy, że warzysz jedne z najlepszych lagerów w kraju i od lat potwierdzasz to na licznych konkursach, także za granicą. Te jedne eliminacje i nasz konkurs przecież tego nie zmieniają. Twoje piwo zostało już docenione w Łodzi, sam także jesteś zadowolony ze swojego monachijskiego i w sumie to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.