Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna promocja piwowarstwa domowego, 480 beczek po 5 litrów :) to koło 100 fermentorów, mają rozmach.

 

Ciekawi mnie proces zacierania ekstraktu słodowego :)

A mnie ciekawi jak skład podatkowy zarejestrowali, dla takiej ilości małych beczułek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest dyskusyjne czy taka ilość fermentorów to jeszcze jest piwowarstwo domowe czy nie. Bo jeśli ten człowiek wstawiałby 25 litrów co tydzień nikt by nic nie powiedział. Jak 50 to też sporo z nas wstawia takie ilości. Więc gdzie jest granica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ważne ile, ważne co z tym koleś- firma zrobi. Podaruje swym klientom a to już śmierdzi skarbówką celnikiem i sanepidem. To nie będzie na własne potrzeby. Tylko jawna, nielegalna produkcja piwa.

:):)

 

 

Greinplast, producent i dystrybutor chemii budowlanej z siedzibą w Krasnem koło Rzeszowa postanowił obdarować swoich kluczowych klientów oraz przyjaciół nietypowym prezentem

Końcem kistopada 2010 w siedzibie firmy zorganizowano i do połowy grudnia przygotowano 480 szt. 5-litrowych mini-kegów

no nieźle ja u matki w zakładzie fryzjerskim też otworzę "tymczasowy browar domowy" i będę

"obdarować swoich kluczowych klientów oraz przyjaciół nietypowym prezentem" ciekawe czy obroty się zwiększą ?

Edytowane przez bnp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie jest dyskusyjna ilość, bo w Polsce można warzyć ile się chce i to jest dozwolone. Tu chodzi czy to piwowarstwo domowe, bo warzone było w firmie, beczki posiasają znak firmy, gdzie było to warzone, tylko nazywa się to "tymczasowy browar domowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiem dlaczego z tego robi się szum medialny, bo teraz to firma teoretycznie ma przewalone, jak za darmo to spokojnie skarbówka może się przyczepić , jak sprzeda nawet za symbolicznego grosza to tym bardziej jest się do czego przyczepić.

Po za tym takie ilości jednorazowo to nie jest piwowarstwo domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiem dlaczego z tego robi się szum medialny, bo teraz to firma teoretycznie ma przewalone, jak za darmo to spokojnie skarbówka może się przyczepić , jak sprzeda nawet za symbolicznego grosza to tym bardziej jest się do czego przyczepić.

Po za tym takie ilości jednorazowo to nie jest piwowarstwo domowe.

Ja bym tego na stronie nie zamieścił, bo bym się bał.

dlatego napisałem że promocja piwowarstwa a nie piwowarstwo. Jak ktoś łyknie nawet takiego z ekstraktów, to może spróbuje coś samemu uwarzyć.

Tam pisze o promocji piwowarstwa domowego, a jest to piwowarstwo firmowe. Na dodatek bardzo kontrowersyjne i zdaje się trochę nie na rękę piwowarstwu domowemu.

Wiem, już się nie odzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no Pieronie, warto o tym rozmawiać, bo może to być dla nas dobry przykład czym się nie chwalić w internecie. Może jednak nie będzie z tego nic złego, a może jest to mały kroczek ku lepszemu i niedługo będzie tak jak z Łęcką Śliwowicą. Chociaż szczerze mówiąc słabo to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę' date=' że zamówili warkę w jakimś browarze restauracyjnym, razem z rozlewem w beczki.[/quote']

Ale tam na zdjęciu jest szereg plastikowych fermentorów 33l. Fermentowali to w 120 wiadrach? :O

Wszystko na to wskazuje, że tak właśnie zrobili :)

Prościej i pewnie teniej byłoby zamówić beczułki w normalnym browarze, no ale to nie byłoby przecie TO.

Oprócz fermentorów uruchomili jeszcze 4 stanowiska warzelne (palniki, gary) - bo to nie było piwo z brew-kitów, tylko 12-ka z ekstraktów (jasny i bursztynowy), chmielona Fuggles, Parle i Challenger.

 

Powiem Wam, że chyba cała (niemała) firma żyła tym browarem. Jeszcze ciekawostka: szef firmy, bardzo sympatyczny p. Robert gdy zaczynał przygodę z piwowarstwem domowym (ze 3 lata temu), odwiedzał m.in. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym "Polska Dziennik Zachodni" można znaleźć na 12tej stronie krótką notkę z zdjęciem Dori. Wspomniane jest tam o zjeździe PSPD i "Piwowarze" :smilies: A tu link:

http://cieszyn.naszemiasto.pl/artykul/770028,polskie-stowarzyszenie-piwowarow-domowych-w-cieszynie,id,t.html#48ea7700815d7614,1,3,3

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

http://www.tvs.pl/informacje/34562,swieto_piwowarow_czyli_pierwszy_slaski_festiwal_piw_domowych_zdjecia.html

 

Krótka relacja z I ŚlFPW.

Edytowane przez misiuzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.