Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Ludziska, ściągajta, już działa !!!

 

Jakby coś się znowu stało w zetce, umieściłem też tutaj:

 

Część 1:

http://wyslijto.pl/plik/r1ojupi5id

 

Część 2:

http://wyslijto.pl/plik/he6uwm7ue2

 

Audycja z 06.05.2009 (z Marusią):

http://wyslijto.pl/plik/1uftoirs14

 

do kompletu wcześniejszy wywiad z Marusią w radiu Wrocław:

http://wyslijto.pl/plik/5pnmmbzkl4

Edytowane przez 2artur2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Weny! Rewelacyjny opis warzenia dla początkującego, prosty i klarowny:) No i ogólnie fajny przekaz, na luzie. Odsłuchałam właśnie, przy okazji słuchania własnych bajań:beer:

 

Pytanie do Weny: o której dzwonili do Ciebie, tez tego samego dnia około 12.00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko można na zetce posłuchać. Wywiad z Weną i dzisiejszy z Marusią.

Poważna rozmowa. Diabelnie dużo materiału, czego nie da się uniknąć. Gdy opowiadam komuś jak się to robi zawsze się zastanawiam, w którym momencie słuchacz padnie. Wena zdał egzamin. Chyba, bo my piwowarzy wiemy co i jak :)

 

A swoją drogą... Marusia i Wena wyczuli temat i zostali gwiazdami radia :):beer::/ Takim to dobrze :)

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie Pan Waiss zatelefonował chyba w czwartek poprzedniego tygodnia. Powiedział, że chciałby umieścić na stronie radiazet przepis na piwo. Po długiej rozmowie chyba ze 40 minut stwierdził, że tego nie da się umieścić na stronie bo jest za dużo i za bardzo skomplikowane. Praktycznie nie wiedziałem,że wywiad ze mną będzie wyemitowany. Faktycznie zostało co nieco wycięte, ale sens został. Właściwie to zostałem zaskoczony, bo nie spodziewałem się telefonu i jeszcze takich konkretnych pytań. wg mnie wyszło super . Zareklamowałem piwo.org i browamator.pl. Mówiłem jeszcze o zadymiaczach z wedlindomowych.pl gdzie również działam, ale to nie było w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączyliśmy w Browamatorze radio na Zetkę, bo wiedzieliśmy o czym będzie o 13:20 mowa. Akurat mieliśmy w tym czasie (i we wtorek, i w środę) gości i byli co nieco pod wrażeniem, że Janusz Weiss mówi na żywo "O TYM" :D

Wena i Marusia mówili naprawdę do rzeczy - gratulacje. Panie Janie - proszę się nie obrazić - początkowo myślałem, że opowiadanie przez 20 minut o warzeniu piwa z procesem zacierania może zmęczyć lub wystraszyć ew. POTENCJALNYCH piwowarów, ale ponieważ był Pan bardzo naturalny a przez to wiarygodny, dobry efekt na pewno osiągnięty (przyznam, że nasz serwer się nieco przygrzał). Zresztą kulisy nagrania tłumaczą wszystko - chcieli żeby im opowiedzieć o tym jak się warzy piwo - to im pan Jan bardzo dokładnie i rzetelnie opowiedział !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wena, Janku powiem krótko, cieszę się, że Cię znam, a podwójnie cieszę się, że będziemy mogli już niedługo wspólnie z naszymi żonkami spróbować naszych piwek :D

Gratuluję wywiadu, spokoju, opanowania i pełnego luzu:)

 

Odsłuchałem teraz wywiad z Marusią - gratuluję znajomości i bystrości w odpowiedziach na zadawane pytania przez p. Janusza W.

Najbardziej podoba mi się zwrot p. Janusza - niesamowite, niesłychane :)

Edytowane przez kempes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należę do klubu 100+. Dla niewtajemniczonych małe wyjaśnienie. Na wędlinach domowych jest elitarny klub 100+ i do niego może należeć tylko ten, który przekroczył 100 kg żywej wagi. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należę do klubu 100+. Dla niewtajemniczonych małe wyjaśnienie. Na wędlinach domowych jest elitarny klub 100+ i do niego może należeć tylko ten, który przekroczył 100 kg żywej wagi. JK

A czy można przekroczyć tylko w jedną stronę? :D Bo jeśli można we dwie to bym też mógł należeć, tylko, że z mięcha to ja jedynie rybinę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusia jeszcze nie miałem okazji Tobie pogratulować. Wyszło super. Cel został osiągnięty mamy coraz więcej piwowarów. Szkoda tylko, że jak wspomniałem p. J.W. ustawa winiarska nie objeła piwowarstwa. A może by tak jeszcze raz zadzwonić i o tym wspomnieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ustawa na pewno trzeba coś zrobić. Myślę, że jak troszkę więcej piwowarów potworzy sobie browary full wypas (no bo ja mam tradycyjny gar, taboret i wiadra) to nabiorą chęci zawalczenia o sprzedaż swoich dzieł. Ja osobiście robię za małe ilości, żeby się porywać na sprzedaż - szkoda by mi było:D Ale kto wie, co będzie w przyszłości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście robię za małe ilości, żeby się porywać na sprzedaż - szkoda by mi było:D Ale kto wie, co będzie w przyszłości:)

a zapotrzebowanie na imprezach z produktami regionalnymi jest spore. Nawet cena w okolicach 4 zł nie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście robię za małe ilości' date=' żeby się porywać na sprzedaż - szkoda by mi było:D Ale kto wie, co będzie w przyszłości:)[/quote']

a zapotrzebowanie na imprezach z produktami regionalnymi jest spore. Nawet cena w okolicach 4 zł nie przeraża.

Browary restauracyjne sprzedają po 20 zł za litr. Jak pisał kiedyś KOPYR minimum cena to 5 zł za 0,5 litra- uważam,że i tak za niska. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.