Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie jest to kolejny przykład tego, że media kłamią. Albo przynajmniej zniekształcają rzeczywistość.

Widzieliście? Prowadzący nawet nie pozwolił dokończyć wywodu o szklankach temu barmanowi... Została mu jedna do omówienia..

Błąd w podpisie przemilczę..

 

Co ciekawe, nierzetelność mediów objawia mi się zawsze, gdy o "sprawie" wiem trochę więcej. Tak było w kilku przypadkach.. i tak jest w tym.

 

Ciekawe ile przekłamań i zniekształceń dociera do nas z mediów w sprawach, o których nie mamy pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, nierzetelność mediów objawia mi się zawsze, gdy o "sprawie" wiem trochę więcej. Tak było w kilku przypadkach.. i tak jest w tym.

 

Ciekawe ile przekłamań i zniekształceń dociera do nas z mediów w sprawach, o których nie mamy pojęcia...

Do identycznych wniosków doszedłem już dawno temu. Najgorsze było to, że wyczytałem jakieś bzdury w "prasie specjalistycznej", choć nie wiem czy chipy, komputer światy i co tam jeszcze w kioskach leży nie jest komputerowym odpowiednikiem faktu i super ekspresu :beer:

Błędy znalazłem też w artykule w tygodniki Wprost. Wtedy, zdenerwowany, napisałem do autora co ja o tym myślę i otrzymałem odpowiedź, której fragment pozwolę sobie zacytować:

Mam od prezesa firmy autoryzowane informacje dotyczące [?] całego tekstu. Może szefowie firmy uznali, że przy tekście dla laików nie warto wchodzić w szczegóły, które trudno wyjaśnić w kilku zdaniach.

W sumie nie sposób się nie zgodzić. Czy wyobrażacie sobie że w "popularnym programie dla gospodyń domowych" :beer: wyjaśniano procesy chemiczne zachodzące podczas zacierania?

Wiem, że przesadzam i że można się w przystępny sposób różne rzeczy zasygnalizować, nie robiąc przy tym błędów.

 

Co do podpisów, to nie są takie złe. Może zamiast "ważyć" lepiej byłoby "odmierzać", wszak sporo czasu było poświęcone naczyniom, być może nawet z kreską? Barman musi wszak odmierzyć (odważyć?) te pół litra piwa.

No bo o produkcji piwa to ja tam nic nie znalazłem.

 

P.S. Po co to napisałem? Sam nie wiem. Pewnie żeby wyrobić wierszówkę :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile przekłamań i zniekształceń dociera do nas z mediów w sprawach, o których nie mamy pojęcia...

Pewnie mnóstwo... Od kiedy zacząłem się interesować piwem i czytać coś na ten temat, to w każdym artykule znajduję błędy, mniejsze bądź większe. Pensje dziennikarzy w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat mocno się obniżyły, sporo osób zostało zwolnionych więc teraz ci co zostali mają więcej pracy za mniejszą kasę. W efekcie mało komu chce się drążyć jeden temat skoro ma ich wiele do opracowania. Oczywiście można by po prostu skonsultować się z kimś kto się zna na temacie, ale po co... Zwłaszcza że dziennikarz, który został wybrany najlepszym dziennikarzem specjalistycznym (cokolwiek by to nie znaczyło) i którzy bierze kilka-kilkanaście tysięcy za artykuł pisze takie bzdury że włos się jeży. Więc czego się spodziewać po szeregowych dziennikarzynach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście? Prowadzący nawet nie pozwolił dokończyć wywodu o szklankach temu barmanowi... Została mu jedna do omówienia..

Media mają swoje prawa. Mają wyznaczony czas na dany materiał i nie mogą go przekroczyć a ten barman mówił o wszystkim i o niczym więc trzeba było go stopować. Tego typu programy nie są przeznaczone dla ludzi znających temat aby go poszerzyli tylko dla tych co nie mają pojęcia o danej kwestii. Jeżeli ktoś chce się doszkolić to trafia na naszą stronę i wie wszystko. Jeżeli zaczęliby mówić o temperaturach, czasach, technologii, biochemii myślicie, ze szarego Kowalskiego by to zaciekawiło?

Jeśli chodzi o błąd to raczej trzeba wyrzucić grafika albo osobę która go nadzoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W magazynie dla Panów piszą o piwie pszenicznym. "LOGO dla mężczyzn którzy znają się na rzeczy"

http://www.logo24.pl/Logo24/1,86375,8274134,Pszenica_jak_marzenie.html

 

edit elroy: już dzisiaj było :( Tieroo był szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst bardzo ciekawy i fajny

 

fajnie, że przypomina się ludziom, że są inne gatunki piwa a nie tylko lambiki

Dziękuję :D

 

Tekst ukazał się oryginalnie w papierowym wydaniu LOGO ze 2 lata temu, stąd kilka braków w temacie polskiej pszenicy... Teraz widzę, że redakcja skorzystała z artykułu jeszcze raz, bez stosownej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemek, artykuł o guinness?ie też bardzo ciekawy i merytoryczny. Polecam innym.

W trakcie wczorajszego czytania aż pobiegłem do piwnicy po swojego stouta.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Piwo od kuchni" to seria dla wszystkich miłośników piwa, którym wydawało się, że wiedzą dużo na temat ulubionego trunku...

Przedstawiają tam różne browary, pokazują ciekawostki o piwie.

 

Osobiście polecam

 

program nadawany jest przez cyfrę+ w niedzielę o 22,30 w programie kuchnia.tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólną relację z Profesjonaliów zamieszcza Rzeczpospolita na swoich stronach internetowych:

Piwo z domu lepsze niż z browaru? http://www.rp.pl/artykul/2,534826.html

"Każdy mógł [...] pochrupać słód jęczmienny, z którego powstaje większość piw w Polsce."

 

Strach się bać, z czego powstaje reszta :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.