Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dżony dla Polskiego Radia w wersji angielskiej.

 

http://www.thenews.p...Poland-15112012

 

edit

Dla niecierpliwych. Wywiad Janka zaczyna się w to od 13 minucie audycji :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, między innymi, usłyszycie mój dźwięczny głos ;)

Aga, czy ja dobrze usłyszałem: czerwiec 2013 - już wtedy będzie u Was piwo?? Niezłe tempo!

 

Taki jest plan i tego się trzymamy :)

 

Ciekawa sprawa z bateriami słonecznymi. Wystarczy energii na warzenie czy tylko na zacieranie? A może będzie zasilać wszystko :D

 

I jak dużą powierzchnie będą pokrywać?

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tego to raczej dużą powierzchnię :)

Przeciętna sprawność paneli, które są obecnie dostępne na rynku, to ok. 14%. Aby więc z paneli o tej sprawności nominalnej zbudować farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MWp (szczytowo), ich łączna powierzchnia powinna wynosić około 7 tys. m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tego to raczej dużą powierzchnię :)

Przeciętna sprawność paneli, które są obecnie dostępne na rynku, to ok. 14%. Aby więc z paneli o tej sprawności nominalnej zbudować farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MWp (szczytowo), ich łączna powierzchnia powinna wynosić około 7 tys. m2.

 

Tutaj trzeba rozróżnić panele fotowoltaiczne, które produkują prąd oraz panele na ciepłą wodą, które podgrzewają wodę użytkową.

 

W Centrum Ursa planujemy wykorzystanie obu systemów, ale projekt o którym mowa w audycji dotyczy paneli na ciepłą wodę użytkową.

Planowane jest 62 m2 paneli, które pokryją południową ścianę i dach budynku. Ciepła woda ma być zbierana w trzech zbiornikach, będzie możną ją wykorzystać w instalacji browaru, ale też do celów butelkowania, mycia, łazienek, itd.

Dokładniejszy opis jest tutaj http://polakpotrafi.pl/projekt/Sloneczne-piwo-z-Bieszczadow

 

Każde wsparcie się przyda, nawet 10 zł. Tutaj nie chodzi tylko o pieniądze, ale o promocję projektu i zainteresowanie ludzi. Za wpłatę 25 zł można dostać fajną mapę Bieszczadów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem co jem w TVN Style

 

Witam

 

Właśnie część programu była poświęcona piwowarstwu domowemu :), pewnie będzie powtórka .

 

Pozdrawiam Piotr

http://tvnplayer.pl/programy-online/wiem-co-jem-i-wiem-co-kupuje-odcinki,991/odcinek-2,piwo-i-zarowki,S00E02,14675,ogladaj.html

ten odcinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.