Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo. W ciągu godziny zmieścić tyle teorii dla laika i jeszcze w tak smaczny sposób to naprawdę szacun!

 

Ja to tłumaczę ludziom tak: do ciepłej wody wrzucasz skiełkowane ziarna nazywane słodem. Potem tą wodę gotujesz i dodajesz kilka uncji chmielu dla smaku. Potem dodajesz drożdże i po 4 tygodniach masz piwo :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dokładny link: bi.gazeta.pl/im/1/11738/m11738811.mp3

[media]http://bi.gazeta.pl/im/1/11738/m11738811.mp3[/media]

 

Co do prowadzącego mam te same odczucia, ale wystarczy zobaczyć na adres w linku i wszystko jasne. ;)

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa oraz trzymanie kciuków.

Prowadzący skakał trochę po tematach i skracał niektóre wątki ale robił to w dobrej wierze chcąc uczynić audycje interesującą dla jak najszerszej grupy osób. Swoją drogą prowadzenie audycji n/t alkoholu dla AA musi być swego rodzaju wyzwaniem.

Na sam koniec piwa zrobiły niesamowitą furorę wśród realizatorów dźwięku :)

 

Pozdrawiam,

 

ps. Ledwo poznałem swój głos na nagraniu :D

Edytowane przez Zwiazkowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzący był ok. W radiu musi być dynamicznie, żeby było interesująco. Monolog o warzeniu byłby strasznie nudny dla przeciętnego słuchacza.

 

A z głosem tak jest. Swój nagrany głos odbieramy zupełnie inaczej niż się słyszymy i słyszą nas inni. Nie wiem z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawy artykuł. Jednego nie rozumiem: piszesz, że musicie certyfikować kocioł warzelny i fermentor, a podatek będziecie płacić po obmiarze piwa w fermentorze.

Więc co ich obchodzi ile piwa uwarzycie i gdzie?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to nie wiem, jak to będzie wyglądać, ale z pierwszych rozmów z UC to tak:

- obmiar w kotle

- chłodzenie, przelew

- obmiar w fermentorze, sprawdzenie, czy ubytki mieszczą sie w normach

- fermentacja

- przelanie z fermentora do leżaka w obecności celnika

 

chyba jeszcze na dodatek kocioł i fermentor będą plombowane na czas nieużywania lub fermentacji, ale to się dziś okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł. Jednego nie rozumiem: piszesz, że musicie certyfikować kocioł warzelny i fermentor, a podatek będziecie płacić po obmiarze piwa w fermentorze.

Więc co ich obchodzi ile piwa uwarzycie i gdzie?

Wszystko jest napisane w ustawie o podatku akcyzowym. Jak ktoś chce otworzyc browar to musi przeczytać ją choć raz. Ze zrozumieniem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze magazynu Agro Industry są aż 4 artykuły napisane przez piwowarów domowych, m.in. mój o otwieraniu browaru, polecam:

 

pełny numer w PDF:

http://www.apbiznes....5/2_2012_ai.pdf

Świetna promocja piwowarstwa w branżowym czasopiśmie. Gratuluję autorom arykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.