Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A co to ma wspólnego z piwowarstwem domowym? :rolleyes: Tak samo Heineken?

 

A czy walczą też za postawieniem w tych miejscach toalet? Jeżeli nie, to zrobią sobie to samo co we Wrocku. Jedno wielkie, śmierdzące uryną miejsce w centrum miasta.

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z piwowarstwem domowym?

Dori na zdjęciu...

Widać też jest za piwem pod chmurką, choć pozując do tego zdjęcia była zdobywczynią GCH...

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori pewnie i jest za piwem pod chmurką, ale czy ktokolwiek zapytał Dorotę o zgodę na wykorzystanie wizerunku??

To samo zdjęcie było wykorzystywane już wiele razy, podejrzewam, że jak raz się nieopatrznie wyraziło zgodę Wyborczej na publikację zdjęcia to podłożyli jakąś wieczną licencję do podpisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgody na wykorzystywanie wizerunku nie podpisywałam. O ile nie będą tych zdjęć wykorzystywać do zobrazowania artykułów np. o problemach alkoholowych kobiet to jest OK :beer:

Nie wiedziałam, że jeszcze gdzieś te zdjęcia były wykorzystywane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten link zadziała, ale można poszukać w google zdjęć "po zdjęciu" i oto wyniki:

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&tbs=sbi:AMhZZiuNcQ9Nh1UHd9h1gtHqZnC3QNE-FuCcJUh37GSPIT435sbb2curiQBB_1Y7iPxSQ-uMM5FrwyZUbYQyqlSom5QkgySmP-AoYAKQd52xrAwAShc1gM5KLGviataQAY1ocrCaLRHQwTkLmf6MrqLnPBLrkX-t9ObetYseVpql_1m-4y0jbhAksGmfbp4bU_17_1NfvJDae7Z3sOAQt2YuaG0K41HVcyUigTiGeI7Y5KOv-0uJ43XdtpNXxUMipKEKmToyyzfUET9B3XixrhZRt6YUTClXRbMHPsjpM2WCH7xGb7qTrHIiD7X6Lhw5GDMOT78jsGzk04UZqqeGcn9rjB0Ry9UUb2V8y_1Vw1Y7-D25Phg32F654rTIEW6qXHf0-1vZTiVdZkUfUbfhOviGqo_1w4prNSWke_1WXjW-qJPmezjQvChxpDA6Ofyh9kJBVCEik139YRb_1RiylU2-Y4vP_1eG4fKhBB64gGXKNmcYiS8shgxE8JI_1iMQh47Gy6-sqrqF6UPRDUyogs2tg00v1tNPItK3EyUFyHa2lWq_1FhbLnTcJI9owK_1mdfEQWkdJk4ugjQHiDOZ40Lh-vzYJgvGWcD4ZOOzvawPjiWp-auctDm-W9WPzBTjIeNxNFGAUM_1H-Y5qYUoeJR_1QyOjm9TXaICZJk5P3jD_18XEtPfURJKPT3S8DaG8gbRJAmANIeOysapplTvW4qhS0EmE75O3YoE5dpckbUgK-MOwO2xFaASV9wVjOxd2lmDplgpXh4XDn9H3mlUvlUMZddVhFvwRohuMA9zm5R0_1cuSu7WkSCrH23bqfVk7QzwJ_1PwsAhT9_1eHBpa25EvpQVugChdRRUTR0VeLvAXQokfqdyfDyBFUe_1FjIRXybImJdXGnCky5rjlrs6zfwx7t8mS_1BOwLwCHizEFci4DqQYoVtuRQg74AAaVAKKzTs-uyePq3wxikS1rZgknLkVvoLhLfxiSej2vTqNCofC85laqWPVjs5W3zGeKahbn5514r_16yRXTP68ZlyaHiViZxkQ-1g0hjaQ2GrkCapeyKGCGXEGAvGdRM0vi_1tZ8ZyHcvDP3zqqOyVmwatB2_1r9x0Rliv27SPDpkX3DacZXJT0T5MxP1vq2sp3CDY5dD6NGSizODjhcXnOLHeM5DFYWhOeBdvRDK5S3EWXMu7tbQCaOI_1XCzhtEYCINpQ7qamBJHs0otEYaUlcQiYOj8p7evJKOwiEsdfA85hxmqlwLkDVoVAhTq6J3Jwrh3xwlk_1SOaVGLRkJsqMYk6kQZxzrpKokFHCm6g8HrpMvgLYDd342RdcJegzfBBR3qI7Y4oWg_1F_1V3Es&prmd=ivns&ei=a_cVTtSmCMWn8QPvsZEB&start=0&sa=N&biw=1600&bih=741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Trojmiasto.pl pojawił się całkiem ciekawy artykuł dot. piw koncernowych i piw lokalnych. Postanawiam go wkleic, bo zawsze może ze strony zniknąc, ale raczej nie z forum :D

Coraz częściej sięgamy po piwa z browarów regionalnych. Pomimo tego, że cała branża notuje spadki, piwa regionalne sprzedają się coraz lepiej. W tym segmencie sporą rolę odegrało Pomorze. To właśnie nasz region z browarem Amber jest jednym z prekursorów branży piw regionalnych.

 

Od 2009 branża piwna zmagała się ze spadkiem konsumpcji, do której przyczynił się także światowy kryzys ekonomiczny. Rok 2010 branża piwna w Polsce zakończyła wynikiem o 0,3 proc. gorszym od rezultatu osiągniętego w czasie poprzednich dwunastu miesięcy. Na sytuację wpływają także inne czynniki - np. wzrost podatku VAT oraz podwyżka cen części surowców.

 

Co ciekawe, pomimo ogólnego spadku sprzedaży w branży, segment piw regionalnych ma się bardzo dobrze. - Pomimo słabych tendencji, sprzedaż piw regionalnych wzrosła o ok. 30 proc i nadal rośnie - mówi Michał Saks, piwowar z gdańskiej Brovarni. - Główną przyczyną jest wzrost świadomości wśród konsumentów. Nie ma co ukrywać, piwa produkowane przez duże koncerny są monotonne i słabej jakości.

 

- Zauważamy coraz silniejszą modę na poszukiwanie nowych doznań smakowych - mówi Dariusz Rejmus, dyrektor. ds. handlowych Browaru Amber. - Polakom nie wystarcza już piwo produkowane przez duże koncerny. Te produkty są do siebie bardzo podobne, prawdopodobnie nawet składniki do ich wytwarzania pochodzą z tych samych źródeł. Także technologia i sposób wytwarzania są do siebie bardzo zbliżone. Nasze piwa leżakują 2, 3 czy 5 tygodni i są wytwarzane według tradycyjnych receptur. Mało kto wie, że w piwie jest więcej możliwości doznań smakowych niż w winie.

 

Duzi gracze także zauważyli tę tendencję. Postanowili więc bez ponoszenia dużych kosztów reklamowych i inwestycyjnych wejść w rynek piw regionalnych. - Przykładem może być piwo "Kasztelan", które promowane jest jako piwo lokalne, a z lokalnością nie ma nic wspólnego - dodaje Saks. - Jest to produkt Carlsberga. Problemem jest, że polskie prawo nie wymaga podania miejsca produkcji piwa. Tak więc z etykiety niczego się nie dowiemy.

 

W 2010 r. w Polsce były czynne 64 zakłady piwowarskie. Wśród nich - 45 browarów przemysłowych i rzemieślniczych oraz 19 browarów restauracyjnych. Obecnie rynek piwny jest podzielony pomiędzy trzech głównych graczy - Carlsberg Polska, Kompanię Piwowarską i Grupę Żywiec. W ostatnim czasie w wyniku fuzji Vanpur i Royal Unibrew powstała czwarta siła Van Pur Łomża Browary, która może w znaczący sposób wpłynąć na rynek producentów piw.

 

Przewiduje się dalszą konsolidację branży piwowarskiej - w 2009 r. czterej światowi giganci piwni (Anheuser-Busch In-Bev, SABMiller, Heineken i Carlsberg) wytwarzali już ok. 45 proc. światowej produkcji piwa.

 

Jednocześnie na rynku polskim działa obecnie około 30 browarów regionalnych. Znanymi markami na rynku browarów regionalnych jest Browar Namysłów (marki: Zamkowe, Zamkowe Mocne oraz Zamkowe Export; Basztowe Super Mocne, Kozackie - Jasne oraz Mocne), Perła Browary Lubelskie (Perła, Goolman, Lubelskie, Zwierzyniec), Browar Cornelius (Kiper Mocny, Beczkowe, Polarne, Beijing Gold) czy Browar Witnica (Boss, Lubusz, Porter, Koźlak).

 

Wielkość całego polskiego rynku piwa szacuje się na 34,4 mln hl. czyli o ponad 100 tys. hl mniej niż w okresie poprzedniego roku. Rocznie na głowę wypijamy już ponad 90 litrów piwa, co daje nam 10. pozycję na świecie i 5. w Europie. W roku 2011 spodziewany jest wzrost rynku piwa, chociaż najprawdopodobniej nie uda się jeszcze powrócić do tempa wzrostu sprzedaży znanego sprzed kilku lat.

 

- Wrażliwość popytu na piwa regionalne jest bardzo niska - dodaje Rejmus. - Dlatego też, ani kryzys światowy, ani ogólna tendencja spadkowa w branży nie zaszkodziły nam zbytnio. Nasycenie rynku i coraz większa liczba piw regionalny powoduje jednak, że dynamika przyrostu jest jednak mniejsza.

Źródło: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rynek-piw-regionalnych-rosnie-jak-na-drozdzach-n49620.html

 

Ciakw jestem, jak w tych statystykach mamy się my - piwowarzy domowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciakw jestem, jak w tych statystykach mamy się my - piwowarzy domowi :D

Wydaje się, że piwowarstwo domowe nie jest brane pod uwagę. Jednak jeśli większość takich klientów i byłych fanów Tyskiego zeszło by na dobrą stronę to koncerny biorą tylko jako straty i spadki sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek polski niczym się nie różni od rynku sąsiadów ( z tym,że proporcje są inne). Dla przykładu w UK spożycie piwa maleje, ludzie tnąc koszty przerzucają się na mocne tańsze alkohole (wódka+cola :D ). Z tym, że na rynku Real Ale nie ma spadku, a wręcz odwrotnie wzrost sprzedaży. W Polsce jest to samo, przeciętny konsument Tyskiego nie będzie lojalny w okresie kryzysu, woli kupić co innego. Za to ludzie pijący piwa niszowe dogadzają sobie poprzez zakup mniejszej ilości, ale za to piwa lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z Francji. Wycieczka szybka i intensywna, nie było czasu na dłuższe poszukiwania piw. To co piłem to mój pomysł, ale wybór mały.

Skoro nie była to wyprawa typowo browarniana nie było czasu doszukać się czegoś ciekawego. Z drugiej strony Francja słynie z wina (a nie słynie ze spontanicznej fermentacji). :D

Cieszę się, że już wróciłeś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór piw na rynku francuskim jest średni ( z 2 piwa francuskie widziałem ale to takie masowe), ale co mnie bardzo zaskoczyło to to,że w każdym nawet najmniejszym sklepie spożywczym można było zobaczyć na półkach piwa belgijskie jest ich duży wybór np. Leffe i piwko które mi zasmakowało Grimbergen. :D :D , a jak już pojedzie się do większego sklepu, u nich akurat Intermarche możemy spotkać Chimay"a 330ml w cenie 1.10 euro nie wiem jaka jest cena polska, ale kupiłem wszystkie rodzaje bo się naoglądałem beer hunter jak jackson był w belgii i chwalił :D

 

pozdro Żółty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z Francji. Wycieczka szybka i intensywna, nie było czasu na dłuższe poszukiwania piw. To co piłem to mój pomysł, ale wybór mały.

Wena chyba pomyliłeś wątki :rolleyes:

Proszę w przyszłości trzymać się tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciliśmy z Francji. Wycieczka szybka i intensywna' date=' nie było czasu na dłuższe poszukiwania piw. To co piłem to mój pomysł, ale wybór mały.[/quote']

Wena chyba pomyliłeś wątki :rolleyes:

Proszę w przyszłości trzymać się tematu.

Przecież jutro będzie na frace24.com o polskim piwowarstwie domowym, tylko nie wiadomo o której.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien artykuł z Salonu zatacza coraz szersze kręgi. Jak widzę, parę osób go poleca na FB i G+.

 

Sposób narracji i argumentacja przypomina mi Jacera, ale pewien nie jestem czy to on jest autorem, bo danych personalnych autora nigdzie nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.