Skocz do zawartości

kokos i wanilia


-julian-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Chcę do stouta dodać kokosa i wanilie. 

 

Tylko nie wiem jak to zrobić. 

 

- kokosa zetrzeć na tarce i na patelnie, potem ręcznik papierowy. 

-kokosa zetrzeć na tarce i zalać alkoholem, przy rozlewie dodać ekstrakt 

 

wanilia, w sumie tak samo. 

 

Chyba że inaczej, wiórki kokosowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia najlepiej jako ekstrakt. Laski (2-3 szt. na 20 l warkę) rozkroić wzdłuż, wydłubać czubkiem noża czarny miąższ, pozostałą część pokroić w drobne kawałeczki, miąższ i kawałeczki razem zalać alkoholem w słoiczku czy butelce typu małpka, aby swobodnie się zanurzyły. Ale to najlepiej w dniu warzenia, albo i wcześniej, aby całość się porządnie naciągnęła. W dniu butelkowania wlewasz przez sitko sam ekstrakt ciemny niemal jak stout. Różnie ludzie zalewają - bourbonem, wódką, rumem. Mój niedawno użyty ekstrakt był na podłej wódzie :smilies: z Biedronki, a mam wrażenie, że ładnie wyciągnął aromat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Troszkę odkopuję temat, jak ta sprawa z kokosem wygląda ? Sposób przygotowania już znam, ale ktoś może chciałby się podzielić doświadczeniami ? Jakie wielkości "dawek" są dobre żeby aromat był dość znacząco wyczuwalny i ładnie się utrzymywał ? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem 200g na 10 litrów RISa na tydzień. Płatki z Auchan smażone wcześniej i nie odciskane. Na początku było czuć kokos mocno, ale po ok miesiącu zaczął znikać (pamiętaj, że to RIS). Ogólnie w tej części piwa, która była na dnie razem z kokosem były piękne oka tłuszczu, ale piana w gotowym piwie jest i to nawet całkiem okazała.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.