Jump to content
Atebo

Technologia słodu i piwa - Kunze Na sprzedaż

Recommended Posts

100 euro ? chyba kogoś pogieło :D

Nie koniecznie, tej książki już nie ma właściwie na rynku ;) Ostatnio gdzieś w Polsce była aukcja z tą książką to cena nie była lepsza :P

no tak ale to chyba eksponat kolekcjonerski bo nie widzę sensu  inwestowania tyle pieniędzy w książkę, która już straciła na aktualności.

Guest Mateusz Włosek

nie widzę sensu inwestowania tyle pieniędzy w książkę

No to nie inwestuj. W czym masz problem ?

no tak ale to chyba eksponat kolekcjonerski bo nie widzę sensu  inwestowania tyle pieniędzy w książkę, która już straciła na aktualności.

Rabbek co ty gadasz? 90% treści tej książki jest jak najbardziej aktualnych, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i wielu piwowarów dalej z niej korzysta, ja sam tam czasem zaglądam. Fakt jednak jeden, że trzeba brać pod uwagę nowszą technologię i modyfikacje słodów.

Rabbek co ty gadasz? 90% treści tej książki jest jak najbardziej aktualnych, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i wielu piwowarów dalej z niej korzysta, ja sam tam czasem zaglądam. Fakt jednak jeden, że trzeba brać pod uwagę nowszą technologię i modyfikacje słodów.

No ok ale nadal kojarzy mi się to  z tym jakby malucha za 15 tysi kupić bo jest to zabytek ;)

Takie bardziej kolekcjonerstwo

Może zna ktoś lepszą książkę o piwowarstwie?

Wg mnie "Handbook of brewing" jest sporo lepszy.

edit:

Zresztą, ten Kunze, ze swoim brakiem źródeł w tekście (nie wiem jak jest w wersji oryginalnej, piszę o polskiej), powoduje że ja go nie traktuję jak poważną publikację  ;)

Edited by kantor

Zresztą, ten Kunze, ze swoim brakiem źródeł w tekście (nie wiem jak jest w wersji oryginalnej, piszę o polskiej), powoduje że ja go nie traktuję jak poważną publikację ;)

A to ciekawa teoria , tym bardziej że wiadomo na jakiej uczelni  " ten Kunse " wykładał i ilu od niego uczyło się .

I ten "ten Kunze" na pewno dobrze się sprawdza jako książka pomocnicza do zajęć, do nauki do kolosa, czy też przygotowania kolosa (czy nawet zajęć) jeśliby patrzeć z drugiej strony ale do publikacji naukowej to trochę wg mnie brakuje ;)

Porównaj sobie chociaż z Handbook of Brewing

BTW Dlaczego ciągle przekręcasz nazwisko Kunze?

Edited by kantor

BTW Dlaczego ciągle przekręcasz nazwisko Kunze?

Sprawa prosta , czytam w innej transkrypcji niż Polska ;) . Tak bywa :) .

Co do odnośników . Widziałem publikacji gdzie ilość źródeł przekraczało zawartość merytoryczną , ciężko to czytać . I prawda mówiąc zadaniem tej konkretnej książki było przedstawienie jakiegoś tam sektora wiedzy , co skutecznie uczyniła . Dowodem tego używanie jej w wielu uczelniach na całym świecie i u nas tez . Jakoś tym uczelniom nie przeszkadza brak źródeł . Może warto przypomnieć że na tym forum nie specjalnie  poziom akademików i doktorów nauk , a zwykłych amatorów które w ramach hobby warzą piwo . Jako amator nie koniecznie potrafię zweryfikować metodologii badań   i argumentacje dowodzące    biochemiczne procesy zachodzące w procesie produkcji piwa   :)  . Ale to moje odrębne zdanie w temacie , dalej będę bronił że książka wartościowa i potrzebna , nawet bardziej niż wiele słabych przekazów   domorosłych popularyzatorów .

Edited by czeburaszka710

Zresztą, ten Kunze, ze swoim brakiem źródeł w tekście (nie wiem jak jest w wersji oryginalnej, piszę o polskiej), powoduje że ja go nie traktuję jak poważną publikację ;)

Jak w tej publikacji mają znaleźć się źródła skoro sama w sobie jest źródłem?

https://www.vlb-berlin.org/aktuelles/news/wolfgang-kunze-verstorben

Jak w tej publikacji mają znaleźć się źródła skoro sama w sobie jest źródłem? https://www.vlb-berl...unze-verstorben

Ale w książce są źródła, tylko na końcu, a nie w odpowiednich miejscach w tekście, jak w normalnej publikacji naukowej, no chyba, że książka powstała w całości na podstawie badań własnych Kunze? ;)

Edited by kantor

Ale w książce są źródła, tylko na końcu, a nie w odpowiednich miejscach w tekście, jak w normalnej publikacji naukowej, no chyba, że książka powstała w całości na podstawie badań własnych Kunze? ;)

Kolego ale co w tej książce jest takiego co by musiało być udowodnione badaniami ? Jak czytałeś tą książkę to napisz w którym rozdzielę jet wiedza nie znana nikomu i dopiero na podstawie badań opublikowana .  Nie rozumiem za bardzo sensu drążenia tematu odnośników do publikacyj w kontekście omawianej publikacji . Jak gdzieś napisano że 2+2 =4 to trzeba dawać odnośnik kto to udowodnił ? Tam bardzo dobrze systemowo i wystarczająco głęboko wytłumaczona zasada piwowarstwa która znana nie od momentu publikacji a sporo wcześniej .

W normalnej publikacji naukowej wszystko co nie jest wynikiem badań własnych, należy podeprzeć wynikami badań innych ;) (i nie chodzi mi o prawdy oczywiste jak 2+2, tylko tam jest dużo szczegółowych danych, które bez źródła wyglądają jak wzięte z powietrza)

Brak odnośników powoduje też, że znacznie trudniej zagłębić się w jakiś aspekt poruszony w książce.

Edited by kantor