Skocz do zawartości

Trudny wybór projekty do budowy


Spiewaczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać Piwowarską. W mojej głowie jest dylemat który system do warzenia wybrać.

Posiadam już 2 kegi i zastanawiam się co dalej z nimi zrobić

W miarę czytelnie coraz większy mętlik w głowie na samym początku spodobał mi się system braumeister ale w miarę czytania zastanawiam się nad zwykłym kociołkiem zacierno filtracyjnym z mieszadłem i fałszywym dnem.

Oby dwa pojemniki rozgrzewał był grzałkami (już napisałem na forum czy jest kolejny zamówienie na grzałki.)

Całością sterował by sterownik czy to pamel czy coś na Arduino.

Kolejna ze spraw nad ktorymi się zastanawiam to czy nuple i mufki do przyspawania czy po prostu przykręcane na podkładki silikonowe tak jak jest to w oryginalnym braumaisterze. ( ktoś na forum pokazywał jakiejś żeglarskie kroćce z nierdzewki)

A teraz rzeczy które posiadam dwa kegi 50 litrowe DIN, silniczek od wycieraczek, kawałek jakiejś nierdzewki i dużo chęci do działania.

Piewszy keg służyłby do zacierania i filtrowania drugi keg używany jako kocioł do ważenia.

Co o tym sądzicie w którą stronę byście poszli może coś z własnego doświadczenia podpowiedzcie z góry dzięki

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Spiewaczek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

system z mieszadłem, ogrzewaną kadzią zacierno-filtracyjną jest dużo lepszym ( jeżeli chodzi o wydajność ) oraz elastyczność systemem niż wszelkiego rodzaju rmis ( braumaister ) czy herms.

Taki system warto wzbogacić o pompę aby przed filtracją zrobić w łatwy sposób recyrkulacje ( i zyskujesz to co akurat systemy recyrkulacyjne mają fajnego ) 

 

Oczywiście pasuje jeszcze jedno naczynie do super fajnego systemu trzy naczyniowego

 

czy spawane czy przykręcane to jest już detal - jak masz jak przyspawać i raczej nie będziesz chcieć kombinować z systemem to spawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taki system warto wzbogacić o pompę aby przed filtracją zrobić w łatwy sposób recyrkulacje ( i zyskujesz to co akurat systemy recyrkulacyjne mają fajnego )

 

Oczywiście pasuje jeszcze jedno naczynie do super fajnego systemu trzy naczyniowego

 

 

Co masz na myśli mówiąc recyrkulacje. Gdzie tą pompę proponujesz i jaki kierunek przepływu. W którym momencie produkcyjnym ją zastosować.

I jeszcze pytanko o trzeci zbiornik? Do jakiego zastosowania?

Dzięki wielkie za odpowiedź o coś takiego mi właśnie chodziło. Budowa ruszyła ☺

 

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkowym etapie filtracji/ ostatnim etapie zacierania już przy wyłączonym mieszadlo i najlepiej wyjetym z zacieru zawracasz filtrat - od i cała recyrkulacja.

Trzeci zbiornik to zbiornik gorącej wody do wysladzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system z mieszadłem, ogrzewaną kadzią zacierno-filtracyjną jest dużo lepszym ( jeżeli chodzi o wydajność ) oraz elastyczność systemem niż wszelkiego rodzaju rmis ( braumaister ) czy herms.

Taki system warto wzbogacić o pompę aby przed filtracją zrobić w łatwy sposób recyrkulacje ( i zyskujesz to co akurat systemy recyrkulacyjne mają fajnego )

 

Oczywiście pasuje jeszcze jedno naczynie do super fajnego systemu trzy naczyniowego

 

czy spawane czy przykręcane to jest już detal - jak masz jak przyspawać i raczej nie będziesz chcieć kombinować z systemem to spawaj

A możesz proszę rozwinąć dlaczego elastyczność zestawu z mieszadłem jest większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do systemow recyrkulacyjnych

1. Gęstość zacieru

2. Czas/tempo podgrzewania

 

Do tego można doliczyć wrazliwosc na jakość łuski

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o czymś takim myślałem tylko chciałem rozbić to na dwa etapy. Na początku kadź warzelna a potem zacierno filtracyjny. Jakie są mniej więcej koszty? Jak rozumiem wystarczy keg i grzałki? (i kranik oraz termometr w razie potrzeb)

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zakładać nowego tematu pytam w już założonym.

Jakie moi mili posiadacie zaworki w swoich kadziach warzelnych. Chodzi mi o rozmiary i materiał. Wiem że to nierdzewka tylko byłem w jednym mieści a Pani mnie poinformowała że np zaworek 3/4 cały z nierdzewki kosztował by mnie około 130 a może i więcej. Natomias druga opcja to zaworek z tylko nierdzewna kulą.

Jak to jest.

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.