Skocz do zawartości

Gdzie warzycie?


Gwynbleidd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam pytanie gdzie warzycie swoje piwa? Przeniosłem się do nowego mieszkania i jedyne połączenie jakie znalazłem do wody gdzie mogę przyłączyć złączkę jest w łazience w zaworze do pralki, zlew w kuchni ma jakieś dziwne wąskie gwinty delikatne więc nawet nie chce tego ruszać bo zaraz trzeba będzie kupować kran nowy :)

Na dworze za bardzo nie mam gdzie i jak podłączyć bo nie mam własnego podwórka czy garażu. I stąd moje pytanie czy podczas gotowania wydziela się dużo jakkiegoś syfu co np pozostaje na ścianach itd? W łazience nie ma okna jest tylko mały wentylatorek, pewnie nie da rady na bieżąco wszystkiego wyciągać. Podczas wcześniejszego gotowania przy otwartym oknie prawie całe mieszkanie i tak było zaczadzone oparami, boje się że teraz może być gorzej i że będę musiał zmywać i drapać każdy kafelek w łazience z jakiegoś nalotu piwnego :)

 

Co myślicie i jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz Włosek

Jeżeli coś paruje to jedynie woda. Możesz warzyć przecież w kuchni wodę przelewając kubkiem kilku litrowym, a samo chłodzenie przeprowadzać w łazience jeżeli tylko tam pasują Ci wężyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym nosić w takim kociołku z nie do końca pewnymi uchwytami wrzątku, chodzi własnie bardziej o chłodzenie niz nalewanie.

A jak to paruje tylko woda? Nie do końca rozumiem? Paruje wszystko co ma temp wrzenia w granicach do 100 stopni a i parują też rzeczy które mają wyższą ale w mniejszym stopniu, para wydaje się dość "słodka" dlatego pytam czy to mi nie osiądzie gdzieś i to jeszcze z jakims kolorem.

 

Zresztą w kuchni to też nie jest perfekcyjnie bo jest dość daleko do okna a i trudniej umyć, więc w łazience już chyba lepiej pod tym względem, jak ma mi się syfić to jakoś wykombinuję już na dworze ale nie będzie to łatwe.

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w bloku. Zacieram w kuchni, a warzę w łazience z uwagi na bliskość wywietrznika. W bloku jest wentylacja wymuszona (sporych rozmiarów wentylator na dachu), a w mieszkaniach anemostaty do regulacji siły wyciągu. Jak warzę to otwieram anemostat na maksa i otwieram balkon - ciąg jest taki że gdybym nie otworzył jakiegoś okna to uszczelki w oknach i drzwiach by gwizdały.

Myślałem o warzeniu na balkonie i może tak będę robił w okresie gdy jest w miarę ciepło. W zimie nie byłbym w stanie zagotować brzeczki, nie mówiąc już o stratach ciepła.

W kuchni mam baterie termostatyczną z wylewką która ma gwint wewnętrzny metryczny drobnozwojowy w który wkręcony był fabryczny perlator. Zamiast niego wkręciłem zakupiony perlator chyba firmy Gardena (ta co robi spryskiwacze i inne takie do ogrodów). Z jednej strony ma gwint zewnetrzny pasujący do mojej baterii, a z drugiej jest perlator i gwint zewnetrzny 1/2" więc można wąż czy tam inne rzeczy zakończone takim gwintem nakręcić.

Co do 'syfu'. Z samego parowania podczas gotowania brzeczki jakoś nie zaobserwowałem żeby coś gdzieś się osadzało. Jakoś bardzo gwałtownie się u mnie brzeczka nie gotuje, a siła wyciągu jest na tyle spora że para nawet nie dolatuje do sufitu.

 

A do przewożenia pełnej kadzi (kociołek Lidla), zrobiłem sobie platformę. 4 kółka + ścinek blatu kuchennego zakupiony w Casto. Jak na razie świetnie się sprawdza.

Edytowane przez quadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie u Ciebie to inaczej trochę z tym wywiewem mocnym, u mnie to tylko tyle że go słychać ale w ogóle nie czuć :) taki malutki łazienkowy wentylator.

Poszukam tej złączki na ten gwint :)

 

O ciekawy pomysł, rozumiem że pary się chłodzą i po prostu ściekają, a możesz powiedzieć jak to wygladało wcześniej? Miałeś problem z osadami na ścianach itd?

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam w tych rurach chłodnica jest ??

Tak. Spirala z wyprowadzeniami z boku rury, oczywiście tylko w odcinku nad zlewem. Do tego wentylator wymuszający obieg.

Wyrkaplacz zamówiłem tutaj, polecam:

http://www.bromania.pl/nasze.php?go=nasze/zac-fil-war#Wykraplacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co tam w tych rurach chłodnica jest ??

Tak. Spirala z wyprowadzeniami z boku rury, oczywiście tylko w odcinku nad zlewem. Do tego wentylator wymuszający obieg.

Wyrkaplacz zamówiłem tutaj, polecam:

http://www.bromania.pl/nasze.php?go=nasze/zac-fil-war#Wykraplacz

 

Na ile oceniasz zużycie wody podczas godzinnego warzenia? Powietrze na wylocie jaką ma mniej więcej temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zmywarkę - polecam inwestycję w trójnik ;-)

 

Do trójnika podłączyłem sraczwężyk z oplotem, a do niego złączkę w takim stylu http://www.conrad.pl/Przy%C5%82%C4%85cze-kranowe-mosi%C4%99%C5%BCne-2-cz%C4%99%C5%9Bciowe-26,5-mm-%28G-3%2f4%22%29-%2f-13-mm-%281%2f2%22%29-GARDENA-7140-20,-24,2-mm-%283%2f4%22%29-IG,-13-mm-%281%2f2%22%29-%26Oslash;.htm?websale8=conrad&pi=1194151&ci=SHOP_AREA_22426_0813075

 

A dalej - to silikonowy wężyk podłączony do chłodnicy.

Polecam!!!

Bardzo szybki (de)montaż, poza tym nie blokuję korzystania z kranu.

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak nie da rady, sa elektrozawory, czujniki i mierniki cisnienia i praktycznie nic nie jest na normalny gwint, duzo jest pozaciskane na cos podobnego do pexow, podlaczajac sie musialbym sie niezle natrudzic zreszta nie do konca by to bylo legalne a to nie jest moj prywatny dom tylko wynajmowany wiec nie chce az tak ingerowac. Pozostaje mi lazienka i ladny kwiatek dla kobiety zeby pomogla zmywac plytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.