Skocz do zawartości

13.08.2010 - IV Pomorski Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke


Saks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z moim "pierwszym" miejscem w miodowym zgadzam się w całej rozciągłości. To był taki mały żarcik, może test dla Sędziów. Zdali bez pudła! Uznanie!

Może zachowały się (np. w pamięci) uwagi do tego piwka? Tylko tego jeszcze jestem ciekaw... Pliiiz

 

edit:

Myślałem o miodowym a napisałem pszenica... Chyba faktycznie podświadomie przeżywałem...

Chodziło mi oczywiście o moje piwo w kat. specjalne z dodatkiem miodu pszczelego. Właśnie to moje piwko zajęło tam zaszczytne pierwsze miejsce patrząc z drugiej strony (czytaj: ostatnie - tak, żeby w końcu nie było niejasności).

Zmieniłem więc powyższe tak jak to miało być w zamyśle.

Nadal upraszam Szanowne Jury o uchylenie rąbka tajemnicy. Oczywiście zgadzam się, że należało mu się to ostatnie.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie gratuluję zwycięzcom! A najbardziej cieszę się z kolejnego pudła dla Adanjana :) :)

PS. Trochę mnie dziwią niektóre wyniki, np. porter K. Zacha dopiero w środku stawki, a domyślam się, że to był zwycięski z Żywca. Podobnie Stout. Też zakładam, że pewnie słowacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję teraz mi wskoczyło. Szkoda, że z nalewkami mi tak słabo poszło, a wydawały mi sie takie dobre.

Nalewki na konkursy mają największe szanse, kiedy robione są homogeniczne; przez co - w gruncie rzeczy - rozumiem prostotę składu. B. często wygrywają/brylują pigwowcowe*, cytryniec, dereń. A w Parparach pokazała się kapitalna czarna porzeczka, która nie jest - wbrew pozorom - łatwa. Twórca przysłał jedną, dobrą nalewkę i wygrał. Porównując z piwami zaryzykowałbym: czarna porzeczka trudna jak koźlak, a pigwowiec łatwy jak stout - trudno schrzanić, jeśli nie "kombinuje się".

 

---

* w ubiegłych latach w konkursie pomorskim wygrywały; w tym roku pigwowiec, który przyszedł na II miejscu był zbyt przerasowany.

Edytowane przez Kanclerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.