Skocz do zawartości

13.08.2010 - IV Pomorski Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke


Saks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nieuchronnie zbliżamy się do 80 piw, przy czym docierają do mnie sygnały o osobistym dostarczeniu już to jutro*, już to w piątek, przed samym konkursem. Tym "piątkowym" uczestnikom przypominam o potrzebie dostarczenia piw max do 10.oo - jak stanowi regulamin. Komisja może i dopuści spóźnialskiego, ale piwo nieschłodzone... bo ja wiem... ???

 

---

* - logujący się z lekkim wyprzedzeniem na VIII Dni Otwarte Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła (13-15VIII 20101)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki oficjalne będą podane jutro na uroczystościach Dni powiatu sztumskiego. Wkrótce potem pojawią się w sieci na stronie www.konfraternia.org

 

W tym roku miałem przyjemność pomagać w koordynowaniu prac 5 komisji sędziowskich oceniających ponad 80 piw. A także zasiadać w dwóch z nich wartościujących: piwa pszeniczne i portery bałtyckie. Jeśli chodzi o portery poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Jako ciekawostkę zdradzę że w konkursie do oceny podany był także porter bałtycki z browaru Amber (partnera konkursu) jak wypad na tle piw domowych, również wkrótce na stronie organizatora. W piwach pszenicznych poziom był bardziej zróżnicowany. Kilka piw było ewidentnie zepsutych, kilka bardzo dobrych przedstawicieli tego stylu i bardzo wiele którym czegoś brakowało z podstawowych cech gatunku.

 

Największym sukcesem konkursu jest fakt że w tym roku zgłoszono prawie 3 razy więcej piw niż w roku ubiegłym. Świadczy to o dynamicznym rozwoju piwowarstwa domowego. Z czego chyba wszyscy się cieszymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy beda podane wyniki ja dzisiaj wyjezdzam na wczasy dobrze by bylo znac godzine

jak organizatorzy dojdą do siebie ( albo do kompa :D )

a mają dzisia chyba b.daleko

Piszą że jutro Andrzeju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki już powiesiłem na www.konfraternia.org.

 

(Względne) opóźnienie wynikało głównie z potrzeby kilkukrotnego sprawdzania. Nadto po piwach, w dniu wczorajszym działo się tutaj dość istotnie... M.in. piszący te słowa prowadził konkurs nalewek, gdzie było do obróbki organoleptycznej 81 nalewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Szczególne ukłony w kierunku Łukasza Łazinki! Grand Prix, dwa pierwsze miejsca, trzecie! Porządził.

Poziom wysoki (powyższe wnoszę, bo miałem piwka we wszystkich kategoriach), tym większe gratulacje dla pierwszych piątek!

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję zwycięzcom :P:D

Wszystkim dzięuję za wspaniałą zabawę.

 

A Pełnomocnika przepraszam za nieobecność w Parparach.

Michał przepraszam, ale mam kłopoty w domu.

 

Pozdrowienia dla stających w szranki piwowarów

Edytowane przez muzealnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.