Skocz do zawartości

13.08.2010 - IV Pomorski Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke


Saks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może pora podzielić konkursy na "amatorskie" i "profesjonalne".

W amatorskich nie żądamy profesjonalnego sędziowania oczekujemy jedynie metryczki ewentualnie informacji: nadaje się do picia lub "wylej do toalety". Start w konkursie gratis, reklamacji nie przyjmujemy.

W profesjonalnych zatrudniamy "wykształconych" sędziów i oczekujemy profesjonalnego sędziowania. Start wymaga wpisowego, które będzie przeznaczone na gaże dla sędziów.

"Nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma" Ja tam bym nie dzielił, tylko w ogłoszeniu o konkursie, ewentualnie krótko przed terminem jego przeprowadzenia, informował o składzie komisji. Wówczas możni piwowarstwa domowego stwierdzą czy zaszczycą konkurs swym piwem, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźnione, ale byłem offline...

Brawo Krzysiu! Poszalałeś z tą pszenicą. Super! :D

Gratulacje również wszystkim pozostałym laureatom. :D:monster:

Moje piwa niestety daleko, ale przegrać w takim towarzystwie to nie wstyd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nr piwa na liście z wynikami oznacza w jakiej kolejności piwo zostało wniesione go konkursu ?

Nie, to był przypadkowy numer nadany w miejscu magazynowania piw, kiedy identyczne (co do numeru) naklejki lądowały seriami na kapslach, butelkach i na arkuszu zgłoszeniowym piwa.

W jakiejś mierze numer był zgodny, pokrywał się z kolejnością nadchodzenia piw, ale też nie do końca bo i piwa nadchodziły falami i numerowanie nie było procesem ciągłym.

Potem w magazynie piwa były porzadkowane co do kategorii. I w tym momencie ich lokalizacja była już przypadkowa. Kolejne "mieszanie" to lokowanie do lodówek konkursowych. Następnie poszczególne kategorie lądowały na stole hostess, a te nalewały je także w sposób przypadkowy. Generalnie - pełna stochastyka ;) Zupełnie bez związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, upraszam organizatorów na przyszłość, żeby wysyłali dyplomy włożone między jakieś dwa kawałki tektury. Ewentualnie doczepione do jakiegoś DVD :D Mój dzisiaj przyszedł i zapewne po przygodach na poczcie wygląda jak psu z d... wyjęty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, upraszam organizatorów na przyszłość, żeby wysyłali dyplomy włożone między jakieś dwa kawałki tektury. Ewentualnie doczepione do jakiegoś DVD :/ Mój dzisiaj przyszedł i zapewne po przygodach na poczcie wygląda jak psu z d... wyjęty :/

Do mnie też dzisiaj zawitał pan z Poczty Polskiej i sprawa wygląda tak samo :(

Ale myślę, że na przyszłość organizatorzy wyciągną właściwe wnioski. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie' date=' upraszam organizatorów na przyszłość, żeby wysyłali dyplomy włożone między jakieś dwa kawałki tektury. Ewentualnie doczepione do jakiegoś DVD :/ Mój dzisiaj przyszedł i zapewne po przygodach na poczcie wygląda jak psu z d... wyjęty :/[/quote']

Do mnie też dzisiaj zawitał pan z Poczty Polskiej i sprawa wygląda tak samo :(

Ale myślę, że na przyszłość organizatorzy wyciągną właściwe wnioski. :D

Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie' date=' upraszam organizatorów na przyszłość' date=' żeby wysyłali dyplomy włożone między jakieś dwa kawałki tektury. Ewentualnie doczepione do jakiegoś DVD :/ Mój dzisiaj przyszedł i zapewne po przygodach na poczcie wygląda jak psu z d... wyjęty :([/quote'']

Do mnie też dzisiaj zawitał pan z Poczty Polskiej i sprawa wygląda tak samo :/

Ale myślę, że na przyszłość organizatorzy wyciągną właściwe wnioski. :/

Nie sądzę.

No cóż, podobno "Mądrej głowie dość po słowie", ale w tym przypadku?.... sam nie wiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACEK mogłeś się lepiej postarać. Tylko czwarte miejsce.

W sumie to tak jak i ja też miałem tylko czwarte.

NO cóż taki pech. Niewiele mi zabrakło do pudła a i zwycięskie Infamowe pobiłem w 2 kategoriach. Tylko ta piana.....

Do następnego pszenicznego dodam karmelu. Smolić, niech będzie niezgodne z tradycją, ważne żeby piana była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego nazwiska sie nie odmienia .

Wszystkie się odmienia :D oprócz obcojęzycznych. Inna sprawa, że lepiej tak zredagować dyplom, żeby imię i nazwisko były w mianowniku, zawsze to mniejsza szansa na pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam, iż najbardziej adekwatne z mojej strony w tym momencie jest przypomnienie ubiegłorocznej dyskusji po III PKPD, a właściwie mojego komentarza do ówcześnie panującego świętego oburzenia pokonkursowego.

Link jest ->TUTU<-

Życzę przyjemnej lektury.

Witku, w zeszłym roku, powiedzmy, że miałeś prawo czuć się urażony. Ale w tym roku? :rolleyes: Zbulwersowało Cię, że ludzie nie cieszą się z tego, że dyplom został pognieciony? Ten dyplom, dla niektórych pierwszy, to jest powód do dumy, do chwalenia się przed znajomymi i rodziną. Jak chwalić się pogniecionym dyplomem? Zdaję sobie sprawę, że organizacja takiej wielkiej imprezy to nie jest pikuś. Tym bardziej bez sensu jeżeli wysiłek Twój i wielu innych ludzi, którzy zaangażowali się w pomoc niweczony jest przez takie niedopatrzenie jak kiepskie zabezpieczenie dyplomów. To jest mniej więcej tak, jakby na 4 piętrowym torcie na samym czubku położyć robaczywą wisienkę.

Wiadomo, że nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi, ale nie wyciągnięcie wniosków z poprzednich lat w temacie dyplomów jest dla mnie irracjonalne. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, cały czas się nie rozumiemy. Zupełnie. Jestem - de facto - chłopak z Warsiawy. I jako taki "w życiu" nie mogę być urażony czy zbulwersowany. Natomiast: rozbawiony? A i owszem!

A no to luz. Gratuluję dobrego samopoczucia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.