Skocz do zawartości

13.08.2010 - IV Pomorski Konkurs Piw Domowych im. Sławomira Pahlke


Saks

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze info nagrodowe dla piwowarów. Zabezpieczono ideowo i fizycznie 5 odtwarzaczy DVD dla zwycięzców kategorii. Prócz tego ze sklepu WINOWAR trafią do nich rozmaite szpargały.

 

---

Uprasza się nieukontentowanych - jak miało to miejsce w zeszłym roku - o rezygnację z nagród rzeczowych.

No szkoda, że nie wygrałem, akurat zepsuło mi się DVD...

Znaczy się trzeba popracować nad piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 297
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale przyznam że przydałby Ci się jeszcze jakiś konkurs wędliniarski tak dla zaokrąglenia czterech ścian. ;)

a co by zrobił z tymi panienkami które na ścianach wiszą? ;)

 

A w temacie - z czystej ciekawości - czy jest przewidziana jakaś nagroda specjalna dla tajemniczego zdobywcy Grand Prix? Drugie pytanko - jak wypadł porter amberowski na tle piw domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie - z czystej ciekawości - czy jest przewidziana jakaś nagroda specjalna dla tajemniczego zdobywcy Grand Prix? Drugie pytanko - jak wypadł porter amberowski na tle piw domowych?

Na wszelki wypadek podam jeszcze raz (?, sam już tracę rachubę czy o wszystkim pisałem) info o nagrodach IV PKPD. Grand Prix w postaci kufla porcelanowego z grawerką na cynowej tabliczce. Fundator - AMBER. Idzie do Łukasza Łazinki za koźlaka. Ponadto każden jeden zwycięzca kategorialny dostawa z AMBER-a specjalnie poczynioną kistę drzewienną, a w niej 20 róznych piw AMBERA. Wszystko od AMBERA dotrze via poczta kurierska pod drzwi tych piwowarów. Łukasz tym samym 2 kraty.

 

Sumptem starostów powiatu kwidzyńskiego, sztumskiego i malborskiego każden jeden z ww. piwowarów dostaje odtwarzacz DVD. Do tego szpargały ufundowaneg przez sklep PIWOWAR z Warszawy. Ta przesyłka pójdzie pocztą. Łukasz tez 2 x DVD.

 

Wszyscy konkursowicze dostaną też pocztą stosowne dyplomu. Już to za m-ce I, II, II, już to za samo uczestnictwo.

 

Porter AMBER-a startując wygrałby - 38,4pkt. Natomiast ich koźlak "dał ciała" lądując w środku stawki. Jedna próba 25, 0 pkt, druga 25,4pkt. Ale... to były buteleczki rozlane w browarze... 13 sierpnia 2010!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Konfraterni (->TUTU<-) podałem wykres podający średnie wartości punktacji piw w kategoriach. Porter rulez!

---

Tutaj nie za bardzo udawało mi się umieścić JPG

Słupki ze znaczniem apostrofu (') są średnimi po korekcie uwzględniającej wyeliminowanie z wyliczeń piw najprawdopodobniej zepsutych - szczególnie pszeniczniaków.

Od którego miejsca liczono piwa jako najprawdopodobniej zepsute ?

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Konfraterni (->TUTU<-) podałem wykres podający średnie wartości punktacji piw w kategoriach. Porter rulez!

---

Tutaj nie za bardzo udawało mi się umieścić JPG

Słupki ze znaczniem apostrofu (') są średnimi po korekcie uwzględniającej wyeliminowanie z wyliczeń piw najprawdopodobniej zepsutych - szczególnie pszeniczniaków.

Od którego miejsca liczono piwa jako najprawdopodobniej zepsute ?

ANTEKS nie przesadzaj z tymi pytaniami. Ja Ci odpowiem do 11 były super potem do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od którego miejsca liczono piwa jako najprawdopodobniej zepsute ?

5 pszenic i 3 stout'y.

pierwszych 5 pszenic i 3 stout'y były dobre reszta zepsuta?

ostatnich 5 pszenic i 3 ostatnie stout'y były zepsute a reszta dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze trzy pytania załamanej, ciekawskiej kobiety:

- jaki był system punktowania? jaka skala ocen, jakie wagi?

- kto wchodził w skład poszczególnych komisji sędziowskich?

- czy nie było eliminacji? czy wszystkie 31 pszenic było oceniane jednorazowo/jednocześnie? Ocena 20 porterów to też wyzwanie ;)

Mam nadzieję, że to nie są tajne dane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze trzy pytania załamanej, ciekawskiej kobiety

A co to za tajemnicza, załamana, ciekawska kobieta, która zadaje trzy pytania za Twoim pośrednictwem mrożąc tym samym wątek na kilka godzin? :P

Dorotko, przecież jest dobrze - drugie miejsce w porterach to nie w kij dmuchał. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do weteranów, czy stout może się zepsuć przez 2 dni transportu i czy ciepły, podany w temp. pokojowej może wykazywać oznaki zepsucia ?

Ja tam nie jestem przeciwny ocenom mojego piwa, jednak obie moje pszenice pijalne były, więc sam jestem ciekaw które było zepsute.

Dodam, że samo piwo w innych butelkach inaczej czasem smakuje więc osobiście nie mam pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.