Skocz do zawartości

Jakie drożdżde do RISa ?


Dr_Herman

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Zamierzam uwarzyć w końcu pierwszego RISa i mam pytanie odnośnie drożdży, a mianowicie które radzicie zakupić ?  Sklep internetowy wskazuje, że następujące drożdże nadają się do m. in. piwa w stylu Russian Imperial Stout :

1) Wyeast 1728 Scottisch Ale,

2) Wyeast 1762 Belgian Abbey II.

​Które drożdże kupić ? Może korzystaliście z którychś z tych drożdży i macie swoje przemyślenia.

Proszę o radę.

  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Abbey Ale II ma charakter od piwo Belgiskie. To nie jest RIS, ale jest dobry pomysł. Teraz BJCP mówi że esterów nie są problemów w RIS. Scottish Ale jest mocny, i ma dobry profil do RIS.

Edytowane przez BretBeermann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brewdog swoją serię RISów Dog (A,B,C,D) w zbiorze receptur DIY Dog poleca robić na Wyeast American Ale II. Miałem robić na nich swojego RISa, ale nie były akurat dostępne, i bodaj Konus zalecił mi FM52 Amerykański Sen. Od dwóch tygodni bulka w najlepsze, więc to raczej dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię Scottisch Ale, najpierw coś lżejszego a później Ris, a poza tym fermentuje mi od niedzieli Black Aipa 15 blg na Amerykańskim Śnie to może najpierw z tej gęstwy bym skorzystał ale to już 5 pokolenie by było, a podobno najlepsze rezultaty osiąga 3 pokolenie. Czy też to potwierdzacie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem RISa na Wyeast 1762 Belgian Abbey II. Dodawałem nawet cukier kandyzowany do wiadra... ale z efektów do końca nie jestem zadowolony ;-( Pomimo że te drożdże lubią stosunkowo wysoką temperaturę - wyszło mocno estrowo (ale nie "Belgijsko"); leżakowałem długo, piwko fajnie się utleniało (sherry itp.) ale było nieco "inne" niż każdy inny RIS. Jeśli chodzi o alko, dały radę bez problemu, piwo ok. 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.