Skocz do zawartości

Filmy kultowe


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniał mi się jeszcze jeden kultowy film - Commando ze Schwarzeneggerem.

A tak' date=' to film który będę zawsze kojarzył z pocztątkiem VHSu w Polsce :smilies: Tą scenę jak Arnold zapatruje się w amunicję pamiętam do dziś, choć nie oglądałem z 10 lat :D[/quote']

Arnie mistrz ciętej riposty

- Pamiętasz, jak mówiłeś, że zabijesz mnie ostatniego?

- Kłamałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kultowych to jeszcze bym dołożył:

 

D. Lynch'a - "Dzikość serca" i "Blue velvet",

T. Gilliam'a - "Brazil", "12 małp", "Fear and Loathing in Las Vegas" ("Las Vegas Parano")

całego Monty Pythona,

"Sin city" R. Rodrigueza...

 

...i jeszcze na pewno kilka by się znalazło :)

 

Aby zmienić trochę klimat polecam koreański film pt. "Oldboy" w reżyserii Chana-wook Parka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A widział kto "Martwicę mózgu"? Scena z kosiarką to prawdziwy hicior ;).

Tak w temacie P. Jacksona to zdecydowanie polecam "Meet the Feebles" - najbrudniejsza dygresja na temat muppetów jaką widziałem....

i teraz mam dylemat, bo The Muppet Show to teoretycznie teatr telewizji, ale zdecydowanie jest kultowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testosteronu nie widziałem i w zasadzie nie załuję. Ale Testosteron w wersji teatralnej to jest to! W Bielsku nie schodzi z afisza. Zapraszam.

Dla mnie lista filmów kultowych przedstawia się następująco (kolejność przypadkowa) : Pulp Fiction, Gwiezdne Wojny (ale znawcą nie jestem), Dzień świra, Obcy decydujące starcie, Seksmisja, Kingsajz.

 

Generalnie lubię nasze, krajowe kino. Widzialem Dom zły. Nie powiem- dobry film,. Zaczynam sie jednak zastanawiać czy naszym scenarzystom nie zaczęło brakować tematów. W każdym filmie bieda, przemoc, patologia, seks,narkotyki, wulgaryzmy. Przecież oprócz takiej Polski jest też i inna, normlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy E. Kusturicy - Arizona Dream, Underground, Czarny kot, biały kot (Crna mačka beli mačor) już sam tytuł w oryginale jest fantastyczny :lol: , Życie jest cudem, Obiecaj mi!

Pozostałych z dorobku tego reżysera nie miałem szczęścia zobaczyć, może kiedyś. Atutem niektórych jest muzyka Bregovića!

 

Dodatkowo czeskie kino - bez 'żen za pultem' czy innych 'nemocnic na krali mesta', które to są drugim biegunem dla dzieł typu "Pociągi pod specjalnym nadzorem", "Postrzyżyny", "Szwejk", "Jazda", "Batalion czołgów", ... .... ... ... długo by wymieniać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czas Apokalipsy"

Jest luźną adaptacją klasycznej powieści Josepha Conrada "Jądro ciemności", której akcja została przeniesiona w czasy wojny w Wietnamie. Film koncentruje się na podróży kapitana Willarda (Martin Sheen) - oficera amerykańskiego wywiadu, wysłanego w głąb Kambodży z niebezpieczną misją "bezwzględnego wyeliminowania" dezertera, pułkownika Kurtza (Marlon Brando), który dając się ponieść własnemu szaleństwu, zbuntował się przeciw przełożonym.

 

Uważam że Marlon Brando pokazał w tym filmie swój kunszt aktora i niepowtarzalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas Apokalipsy tak ale tylko w wersji reżyserskiej. Wersja okrojona to tak jak piwo bez gazu.

Oglądałem tą pierwszą wersję i tą okrojoną.

Tą pierwszą w Niemczech, tą drugą w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.