Skocz do zawartości

Filmy kultowe


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się tu interesyje filmami kultowymi?

 

 

 

Od kilkunastu lat zbieram różne filmy kultowe. Niektóre z nich powiązane są z sobą tematycznie, n.p. filmy pochodzące z książki Broma Stokera "Drakula".

 

 

 

Pierwszym z filmów Drakuli był Nosferatu, niemiecki film z 1922 r. Film zatytułowano Nosferatu a nie Drakula, dlatego że po prostu nie chcieli płacić za użycie tej książki w tworzeniu filmu, innymi słowy to był jeden z pierwszych w historii plagiatów. Film ten był też pierwszym horrorem. Rolę tytułową grał wielki niemiecki aktor Max Schreck i to na jego cześć nazwano film Disneya "Shrek".

 

 

 

Shadow of the Vampire (Cień wampira) - jest to film o produkcji orginalnego Nosferatu z 1922r. Tym razem jednak Max Schreck okazuje się prawdziwym wampirem i zaczyna zjadać innych aktorów i fotografów filmowych...

 

http://www.youtube.com/watch?v=rtZaBTU7h4A

 

 

A oto inny z moich ulubionych filmów kultowych, Pulp Fiction:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pulp Fiction" to jest prawdziwie kultowy film, mogę go oglądać w nieskończoność i dialogi wypowiadać pół sekundy przed aktorami. Ostatnio miałem taką konstatację, że to jest taki film, że jaką scenę by się nie wybrało, to ogląda się z niesamowitą frajdą. Na równi dla mnie jest "Snatch".

 

Z polskich przede wszystkim Bareja et consortes - "Miś", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Poszukiwany, poszukiwana", "Nie ma róży bez ognia", "Alternatywy 4", "Zmiennicy". Właściwie wszystko gdzie jest duet Maklakiewicz-Himmilsbach, czyli "Rejs", "Dziewczyny do wzięcia", "Wniebowzięci". No i z nowszych Koterski, czyli "Dzień Świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

 

EDIT: jak mogłem zapomnieć o Seksmisji??

EDIT2: no i Hydrozagadka mi umknęła.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pulp Fiction", "Matrix I ", "Snatch" , "Requiem for a dream" , "Le Grand bleu" (Wielki błękit) , "Leon zawodowiec" , "Shining" , "Forrest Gump" , "Green Mile" , "Figth club" , "Scarface" , "Godfather I, II, III " , "Życie jest piękne" , "Rain Man" , "Taxi II" , "Prestiż" i pewnie jakieś 30 innych o których zapomniałem...

 

A z polskich oczywiście "Rejs" , "Miś" , "Seksmisja" , "Alternatywy4" , "Vabanque" , "Dzień świra" , "Nie lubie pon." , "Edi" , "Chłopaki nie płaczą" , "Poranek kojota" , "Dług"....

 

Rozpisałem się, ale to chyba są moje topy... :D jest kilka całkiem świeżych ale już do nich wracałem więc dla mnie już kultowe

:smilies:

 

Zapomniałem o "Pan życia i śmierci"

Edytowane przez BaronVonZuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie które wymieniliście mają w sobie to "coś".

Ja tak na szybko oprócz powyższych dorzuciłbym jeszcze dwa:

"Skazani na Shawshank" i "Siedem"

 

Z polskich to już chyba wszystkie wymieniliście. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widział kto "Martwicę mózgu"? Scena z kosiarką to prawdziwy hicior :smilies:.

Martwicę widziałem chyba ze trzydzieści razy! Film w połowie lat 90tych poleciła nam pani w wypożyczalni mówiąc "to jest horror, ale ja się troszkę śmiałam" . Film oglądaliśmy chyba ze trzy godziny co chwila robiąc pauzy i autentycznie tarzając się ze śmiechu na podłodze, po czym wracając wzrokiem na zatrzymany obraz następowała kolejna wykładka na dywan :D . Według mnie "obiadek zombi" i przede wszystkim "spacerek z wózkiem" to knockout. Wychowałem się w komunie i kultowe są dla mnie przede wszystkim "Klos" "Czterej Pancerni" "Sztyrlic" "Przygody psa cywila" " Podróż za jeden uśmiech" "Wakacje z duchami" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał

- Lot nad kukułczym gniazdem

- Gorączka

- Bez przebaczenia

- Prosta historia

- Cztery pokoje

- Ronin

Jest tego sporo ostatnio oglądałem ?Bękarty Wojny? też dobry film.

Z nowości polecam ?Dom zły? ?Avatar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast " Dom zły" jest totalnym przeciwieństwem. Za małe pieniądze zrobiono bardzo dobry film. Po jego projekcji odżyła w nas wiara w polskich twórców filmowych.

serdeczniepolecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Testosteron" za hasło:"Może walniemy sobie po grzdylku?" -"Na grzdylki szkoda życia, jak już coś walnąc to grzdyla."

Ten film to mnie strasznie rozczarował. Normalnie panie, nuda, brak akcji, dialogi niedobre a taki potencjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :smilies:

 

Ten film to mnie strasznie rozczarował. Normalnie panie, nuda, brak akcji, dialogi niedobre a taki potencjał...

Oczywiście ilu widzów tyle opinii :D ja ten film uwielbiam za opowieść o przygodzie z rockiem katolickim.

Bardzo podobał mi się także Sztos - choć wiem że generalnie większe furory nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka Joanna od Aniołów,Dzień Świra (szkoda, że wiele ludzi uznaje ten film za komedię), całość Barei, 2001 odyseja kosmiczna, Łowca Androidów, Das boot, Underground, Trainspotting, Władca Pierścieni.

 

To takie które chętnie oglądnę i 10 raz :D

 

Przypomniał mi się jeszcze jeden kultowy film - Commando ze Schwarzeneggerem.

A tak, to film który będę zawsze kojarzył z pocztątkiem VHSu w Polsce :D Tą scenę jak Arnold zapatruje się w amunicję pamiętam do dziś, choć nie oglądałem z 10 lat :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.