Skocz do zawartości

BELGIAN WIT M21 Mangrove Jack's


sermon01

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się stwierdzić kto zawiódł Ty, czy drożdże, ale jeżeli piwo jest przegazowane, to niestety ale w Twojej gesti jest tak przygotować brzeczkę i tak przeprowadzić fermentację, by uniknąc tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ziomeczki, ale temat dotyczy moich umiejętności fermentacji, czy drożdży M21? Jedyne co stwierdziłem, że to wstyd dla drożdża przy dobrych warunkach tak wydłużać fermentację 10,8 Blg zacieranego na wytrawnie (sic!) piwa  ===> drożdże są beznadziejne. Robią jeszcze White IPA 15 Blg, jako drugi zbiór. Jak zjedzą ładnie, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To Ty zawaliłeś butelkując niedofermentowane piwo, a nie drożdże.

To niby ile jeszcze miałem je trzymać? Dobre drożdże nie robią sobie 10 dniowej przerwy podczas fermentacji, ergo są do dupy.
Przy drożdzach M10 miałem nawet 2 miesiące burzliwej i to w piwie 10blg... Dobrze ze lałem w kegi bo do butelek bym się nie odważył... ;) trzymasz tyle ile potrzeba :D

 

Ja zrezygnowałem z drożdży od tej firmy :)

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też miałem w wicie problem z przegazowaniem. Na szczęście obyło się bez granatów, bo wsadziłem wszystkie butle do lodówki. Fermentowałem 2 tyg bez burzliwej z 12blg zeszło do 4 bez oznak fermentacji, piany etc. A jednak pojawił się problem.

Najgorsze, że właśnie nastawiłem white ipę 14blg na tych drożdżach. Zastanawiam się ile ją przetrzymać, by było w miarę bezpiecznie. Ew. myślałem o po zlaniu na cichą po 7-14 dniach żeby dodać pakę US05 i przetrzymać jeszcze tydzień i wtedy w butle. Co myślicie?

Edytowane przez gregq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwójny post, ale sytuacja się troszeczkę zmieniła. Jak wspomniałem wyżej, nastawiłem White IPA 14 blg na tych drożdzach, no i po 6 dniach fermentacja się zatrzymała, areometr wskazał mi 5,5blg, od 2 dni nic się nie dzieję, zero piany, CO2 wydziela się w minimalnej ilości, blg stoi. Czy ktoś miał na tych drożdżach odfermentowanie rzędu 60%? Niezły syf. Chyba dorzucę do fermentora US05, zlać znad na osadu i wtedy dodać, czy bezpośrednio do wiadra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja też miałem z nimi problem, po 23 dniach fermentacji zeszły z 12 Blg do 4,5 Blg czyli odfermentowało do ok 63%. Na szczęście piwo zostało szybko spożyte, więc odbyło się bez gushingu, w smaku i aromacie, całkiem przyzwoicie, ale i tak już więcej nie użyję suchych drożdży do Witbiera, wolę wydać więcej, mieć lepsze efekty i mniej problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam słabe odfermentowanie z 11,5 po 2 tygodniach w lodówce w temp. 18st.C zeszły do 3.6BLG. Przelane na cichą zobaczymy za tydzień. Wiadro przeniesione do temp. Pokojowej

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ciekawa sprawa z tymi M21. Ja wstawiłem w sobotę White IPA zaprawioną tymi drożdżami, od niedzieli do poniedziałku drożdże szalały jak głupie. Mało rurki nie urwało!!! Dziś jest 3 dzień a tu w rurce cisza jak po śmierci organisty. Żadnej siarki nie czuć. Potrzymam piwo 14 dni na burzliwej. Zobaczymy co będzie dalej... :-)

Edytowane przez Wingman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja zarzucilem na tych drożdżach punpkin ale i po 7 dniach zeszło z 12 do 4. Na chwilę obecną bez oznak fermentacji, już po czterech dniach piana opadła. Ale wali ostro jajami. Właściwie to same jaja i cynamon ;) ale cynamon to zamierzony efekt. Jestem ciekaw co po następnym tygodniu. Ani bananów nie  czuję ani nic dodatkowego jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem witbiera na paczce sucharów i white ipe.

Witbier po burzliwej zszedł z 12 do 3,6P i został przelany na cichą.(temp od 18 do 21), a gęstwa poszła do white ipa(ten sam schemat temperatur fermentacji). No i na witbierze po 7 dniach cichej pojawiła się znowu piana i fermentacja ruszyła ponownie.

White ipa  po bardzo burzliwej 3 dniowej fermentacji ustabilizowało się w okoliach 3,5P i stanęło. Ruszyło po 7 dniach ponownie(czyli powtarzalne zachowanie).

Gdybym miał czas, to po drugim pomiarze gęstości, która była stabilna przez 6 dni, to bym tego witbiera zabutelkował i byłaby katastrofa w butelkach.

Należy więc im dać więcej czasu niż normalnie.

 

 

Edytowane przez Zdrawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie 40 dzień fermentacji na 2 paczkach M21 Double Witbiera ok. 14BLG i dziś zmierzyłem 1,2BLG...mierzyłem 2 tygodnie temu miałem 1,9BLG, czuć jeszcze siarke w smaku spoko, czekam jeszcze skoro dojadaja, zeszły komuś tak nisko?

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Potwierdzam powyższe. 40 dni fermentacji i u mnie zeszły z 1,051 do 1,005. Nie  dziwią więc wcześniej opisywane przypadki przegazowywania się piwa w butelkach. Dobrze, że jakoś nie chciało mi się wcześniej butelkować. W każdym bądź razie raczej nie skorzystam z nich więcej razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Szkoda, że w pośpiechu kupowałem te drożdże i nie trafiłem na ten wątek bo po lekturze na pewno kupiłbym inne. Obecnie fermentuję Witbiera OG 11,2Brix. Drożdże ruszyły z kopyta jeszcze w dniu zadania, ale jak szybko ruszyły tak też szybko przestały. Obecnie mam 11 dzień fermentacji, temperatura podniesiona do 23stC i blg stabilne od ok. tygodnia na poziomie 7,0 Brix (po korekcie 4,42 Brix) czyli odfermentowanie ok 61%. W fermentorze kompletna cisza, piana dawno opadła. Poczekam tak myślę do 3 tygodni i zobaczymy co dalej.

 

Fakt, że za instrukcją zacierałem bardziej na słodko bo 62st 30min ale 72 już ok 60min (w zasypie 50% niesłodowanej pszenicy) może po prostu mam dużo dekstryn... ale tylko 61% odfermentowania?

 

Aktualizacja 05-05-2021:

Ppo ok tygodniu drożdże się obudziły i wykazują niemrawie pewną aktywność, pojawiła się minimalna pianka i pojedyncze bąbelki co2.

Edytowane przez paulox81
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.