Skocz do zawartości

BELGIAN WIT M21 Mangrove Jack's


sermon01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj butelkowałem wita na tych drożdżach. Z 14 zeszły do 4 blg. Praktycznie przez cała burzliwa waliły jajem, ale przy butelkowaniu nic takiego już nie stwierdziłem. Młode piwo bardzo przyjemne, za 2 tygodnie otworze butelkę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przelewaliście na cichą? Ja planowałem przedłużyć burzliwą do 2 tyg. i na ostatnie kilka dni przenieść do piwnicy, w której jest z 16 stopni.

 

Ja nie, wg zapisków po 20 dniach zabutelkowałem bez cichej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu MJ zawaliły. Tym razem Wit 11 przegazował się w butelkach. Burzliwa 16 dni. FG 3,1 Blg. A cukru tylko na 2,4 vol.

To Ty zawaliłeś butelkując niedofermentowane piwo, a nie drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To Ty zawaliłeś butelkując niedofermentowane piwo, a nie drożdże.

To niby ile jeszcze miałem je trzymać? Dobre drożdże nie robią sobie 10 dniowej przerwy podczas fermentacji, ergo są do dupy.

 

Trzymać tak długo aż skończą fermentację. Przyczyn niedofermentowania może być wiele. Nie określisz tego tylko czasem trwania fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać tak długo aż skończą fermentację. Przyczyn niedofermentowania może być wiele. Nie określisz tego tylko czasem trwania fermentacji.

 

Jak najbardziej. Tylko średnio rozumiem dlaczego bronisz paczki grzybów. Wszystkie ales robię w bardzo podobny sposób, może poza wyjątkami, a te jako jedyne odstawiają taki cyrk. Po internetach czytałem, że nie tylko u mnie, co potwierdziłem robiąc na nich kolejne piwo. To trzymałem 3 tygodnie na burzliwej, bo dwa razy pojawiła się piana. Jeśli używałeś tych drożdży i byłeś zadowolony, to podrzuć jakieś protipy. Mogą się komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.