Skocz do zawartości
sermon01

BELGIAN WIT M21 Mangrove Jack's

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio, ale mogę jedynie stwierdzić, że szybko i ładnie ruszyły :) Dziś mija 2-gi tydzień fermentacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To pewnie za 2 - 2,5 tygodnia będzie. Porównam sobie z poprzednim witbierem na FM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mgrabow1 jak wrażenia? lub ktoś inny podzieli się nimi

Edytowane przez boniek4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Goździk i banany? Jesteś pewien że to te drożdże? D: Mam je i chcę odpalić wita (chociaż szczerze się zastanawiam po używaniu wybitnie gównianych West Coast z tej firmy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wystartowaniem problemu nie było. W sobotę zadane o 17, w niedzielę rano piana była tak na max 2 cm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak szybko startują to się jednak skuszę. Trzeba będzie sprawdzić te banany, nawet bym nie był zły :D Ktoś może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fermentowałem nimi w 18C i z 12blg zeszły tylko do 4,5blg. Nasuwa się kilka wniosków co do tego. Co do goździka to przy próbkach nie wyczułem go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś kłopoty z siarką z tymi drożdzami? W drugim dniu burzliwej zaczęło dawać z rury zgniłym jajem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj butelkowałem wita na tych drożdżach. Z 14 zeszły do 4 blg. Praktycznie przez cała burzliwa waliły jajem, ale przy butelkowaniu nic takiego już nie stwierdziłem. Młode piwo bardzo przyjemne, za 2 tygodnie otworze butelkę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przelewaliście na cichą? Ja planowałem przedłużyć burzliwą do 2 tyg. i na ostatnie kilka dni przenieść do piwnicy, w której jest z 16 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przelewaliście na cichą? Ja planowałem przedłużyć burzliwą do 2 tyg. i na ostatnie kilka dni przenieść do piwnicy, w której jest z 16 stopni.

Ja nie, wg zapisków po 20 dniach zabutelkowałem bez cichej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś kłopoty z siarką z tymi drożdzami? W drugim dniu burzliwej zaczęło dawać z rury zgniłym jajem.

Spróbowałem wczoraj pierwsza butelkę i siarkowodór niewyczuwalny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu MJ zawaliły. Tym razem Wit 11 przegazował się w butelkach. Burzliwa 16 dni. FG 3,1 Blg. A cukru tylko na 2,4 vol.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu MJ zawaliły. Tym razem Wit 11 przegazował się w butelkach. Burzliwa 16 dni. FG 3,1 Blg. A cukru tylko na 2,4 vol.

To Ty zawaliłeś butelkując niedofermentowane piwo, a nie drożdże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To niby ile jeszcze miałem je trzymać? Dobre drożdże nie robią sobie 10 dniowej przerwy podczas fermentacji, ergo są do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To niby ile jeszcze miałem je trzymać? Dobre drożdże nie robią sobie 10 dniowej przerwy podczas fermentacji, ergo są do dupy.

Trzymać tak długo aż skończą fermentację. Przyczyn niedofermentowania może być wiele. Nie określisz tego tylko czasem trwania fermentacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymać tak długo aż skończą fermentację. Przyczyn niedofermentowania może być wiele. Nie określisz tego tylko czasem trwania fermentacji.

Jak najbardziej. Tylko średnio rozumiem dlaczego bronisz paczki grzybów. Wszystkie ales robię w bardzo podobny sposób, może poza wyjątkami, a te jako jedyne odstawiają taki cyrk. Po internetach czytałem, że nie tylko u mnie, co potwierdziłem robiąc na nich kolejne piwo. To trzymałem 3 tygodnie na burzliwej, bo dwa razy pojawiła się piana. Jeśli używałeś tych drożdży i byłeś zadowolony, to podrzuć jakieś protipy. Mogą się komuś przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że był zadowolony z efektów tych drożdży. Wiadomo że plynne byłyby lepsze ale z sucharow to raczej nic lepszego nie dostaniesz do wit-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi