Skocz do zawartości

Chmielnik sezon 2016


4_life

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrałem 75gr szyszek Sybilli, to ok połowa co jest na krzaku. Do soboty będą leżeć na poddaszu pod blachą, słońce dopisuje to pewnie w dzień z 35-40 stopni jest. Ile się wysuszy, tyle się wysuszy bez znaczenia. Zrobię 10l stouta. Nie liczę na dużo goryczki, ale też nie chcę więcej jak 30 IBU. Zobaczę po fermentacji co wyszło i najwyżej dochmielę zupką z magnum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem 75gr szyszek Sybilli, to ok połowa co jest na krzaku. Do soboty będą leżeć na poddaszu pod blachą, słońce dopisuje to pewnie w dzień z 35-40 stopni jest. Ile się wysuszy, tyle się wysuszy bez znaczenia. Zrobię 10l stouta. Nie liczę na dużo goryczki, ale też nie chcę więcej jak 30 IBU. Zobaczę po fermentacji co wyszło i najwyżej dochmielę zupką z magnum.

 

To ja bym na twoim miejscu chmielił świeżą szyszką, a nie przesuszoną. W sumie jak to idzie na goryczkę to bez różnicy, ale takie suszenie może nic nie dać.

 

Ja wczoraj zebrałem 140 g Sybilli - 55 g władowałem do piwa świeżej szyszki, pozostałem 85 g wysuszyłem w piekarniku w 2 h w 45C potem zostawiłem na noc przy wyłączonym piekarniku i dziś to zapakowałem do woreczka strunowego podwójnie. Ostatecznie sybilli wyszło mi 30 g :D W planach Polskie Ale to wypróbuje mieszankę swoich szyszek na aromat do niego ;)

 

Dziś się trochę zachmurzyło ale w planach były zbiory Marynki jeżeli nie będzie padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja bym na twoim miejscu chmielił świeżą szyszką, a nie przesuszoną. W sumie jak to idzie na goryczkę to bez różnicy, ale takie suszenie może nic nie dać.

 

Być może nie da, ale w sobotę dopiero mam czas na warzenie a w suchym miejscu na pewno się nie zepsuje. Nie opłaca się mrozić na dwa dni. Poza tym zobaczę ile z masy ubędzie bo pierwszy raz robię coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako polecicie kupić suszarkę do suszenia chmielu i innych rzeczy?

 

Tak myślę kupić ZELMER FD1001 lub ZELMER FD1002 tylko nie mają płynnej regulacji temperatury. I nie wiadomo jako osiąga temperaturę na każdym stopniu suszenia. (może ktoś ma te suszarki i by mógł zmierzyć temperaturę jako osiągają na każdym stopniu)

Lub z płynną regulacją temperatury http://allegro.pl/suszarka-do-grzybow-optimum-rk0130-reg-temperatury-i5331957256.html  lub  http://allegro.pl/suszarka-borowik-luxpol-do-grzybow-owocow-i-ziol-i6425149355.html 

 

Coś doradzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mojej ciotki taka podobna suszarka jak podajesz w linkach poszła z dymem razem z grzybami i dwoma frontami   od szafek więc bez jakiegoś nadzoru nie polecam suszyć czegokolwiek   na tych suszarkach

Edytowane przez gigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę mieć suszarkę to wtedy będę wiedział ile wejdzie mokrej szyszki do suszarki. Na razie nie wiem    :eusathink:

 

gigo to poszła u twojej cioci suszarka zelmera ?

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak będę mieć suszarkę to wtedy będę wiedział ile wejdzie mokrej szyszki do suszarki. Na razie nie wiem

Może faktycznie źle się wyraziłem :(

Posiadając podobną suszarkę, twierdzę, że chmielu w szyszkach wyjdzie do niej niewiele. Uważam więc, że pomysł z wykorzystaniem takowego urządzenia do suszenia chmielu jest nietrafiony. No chyba, że celujesz w zbiory rzędu 100-150g szyszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odcinam całą roślinę i zbieram szyszki odcinkami ściągając ją z linki. W sobotę zebrałem Marynkę - świeżej szyszki było 1,5 kg - po ususzeniu w piekarniku w 40-50C przez 2-3 h zrobiło się 570g. Popakowałem to w torebki z Ikei i ścisnąłem jak najmocniej, żeby wytłoczyć całe powietrze do czasu pakowania próżniowego. Czeka mnie jeszcze zbiór Lubelskiego i Hallertau Tradition zobaczymy ile wyjdzie ;)

post-3297-0-50713400-1473064694_thumb.jpg

post-3297-0-79931400-1473064698_thumb.jpg

post-3297-0-93620500-1473064704_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170-200g to jeszcze nie tak mało.

Podzwoniłem i się dowiedziałem że suszarki ZELMER FD1001 lub ZELMER FD1002 na pierwszym stopniu osiąga temperaturę 42c a na drugim stopniu 60c. 

​Temperatura suszenia chmielu 42c powinna być ok ? Jak myślicie koledzy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy ktoś z was posiada w swojej uprawie chmiel Cascade? Zakupiłem od forumowego kolegi 4 krzaki i jak na razie cytrusów brak (pachnie jak każdy inny chmiel). Czy ktoś z was mógł by podzielić się doświadczenim w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy ktoś z was posiada w swojej uprawie chmiel Cascade? Zakupiłem od forumowego kolegi 4 krzaki i jak na razie cytrusów brak (pachnie jak każdy inny chmiel). Czy ktoś z was mógł by podzielić się doświadczenim w temacie?

 

Co to za kolega? Może coś pokićkał :D I jak to kupiłeś? Rozumiem się dzielić chmielem i pokrywać koszty wysyłki ale sprzedawać Cascade Pl to już trochę nie halo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre książki mówią, że pierwszym roku jeszcze słabo plonuje, łacznie z aromatami. Może być również tak, że ze względu na inną ziemię, klimat miejscowy itp. chmiel może być taki jak oryginał, gorszy lub całkowicie zatracić swoje walory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podzwoniłem i się dowiedziałem że suszarki ZELMER FD1001 lub ZELMER FD1002 na pierwszym stopniu osiąga temperaturę 42c a na drugim stopniu 60c. ​Temperatura suszenia chmielu 42c powinna być ok ? Jak myślicie koledzy ?

Temperatura powietrza w suszarce zależy w dużym stopniu od temperatury otoczenia.. W kuchni miałem w pewnym momencie 28°C i na suszarce skoczyło do 50°C.. Suszenie na zewnątrz dało lepsze efetky..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy ktoś z was posiada w swojej uprawie chmiel Cascade? Zakupiłem od forumowego kolegi 4 krzaki i jak na razie cytrusów brak (pachnie jak każdy inny chmiel). Czy ktoś z was mógł by podzielić się doświadczenim w temacie?

Ostatnio roztarłem jedną szyszce i faktycznie nie pachnie lepiej od Lubelskiego. Może to dlatego, że zwyczajnie później pojawiły się szyszki i są jeszcze niedojrzałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej, Czy ktoś z was posiada w swojej uprawie chmiel Cascade? Zakupiłem od forumowego kolegi 4 krzaki i jak na razie cytrusów brak (pachnie jak każdy inny chmiel). Czy ktoś z was mógł by podzielić się doświadczenim w temacie?

Ostatnio roztarłem jedną szyszce i faktycznie nie pachnie lepiej od Lubelskiego. Może to dlatego, że zwyczajnie później pojawiły się szyszki i są jeszcze niedojrzałe.

 

Macie pewność,że to Cascade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170-200g to jeszcze nie tak mało.

Podzwoniłem i się dowiedziałem że suszarki ZELMER FD1001 lub ZELMER FD1002 na pierwszym stopniu osiąga temperaturę 42c a na drugim stopniu 60c. 

​Temperatura suszenia chmielu 42c powinna być ok ? Jak myślicie koledzy ?

Pierwszy zasyp suszyłem na max - włożyłem w szparę termometr-60 stopni

Resztę suszyłem na "pierwszym biegu" -46stopni

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.